Posle studiranja-staziranje, kako najbolje i najlakse

Started by nena, 26-10-2007, 19:14:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Bred

Za to prvi put cujem, i ja sam mislio bolnicku na kraju.

Inace da se "zahvalim" svima onima koji su napravili dzumbus u vezi bolnickih apoteka ...  :shock2: :namcor

Vazno je jedino da u pripravnickoj knjizici nemate NIJEDAN dan pauze, tj da se staz nadovezuje, ako ste jedan deo zavrsili 20. u mesecu, od 21. treba da krene sledeci deo ...

:wink:

salexandar16

Ima li neko informaciju za carobna 3 meseca staza u Agenciji za lekove?  Da li odmah daju potpis? Koliko puta treba da se pojavis tamo?

Bred

Da odgovorim na prethodno, ne znam ni za sto bi pecurkice kretala otpozadi kad ti je apoteka najduzi period staza i logicno je da prvo s tim treba da krenes.

Kolega, ja cuh da treba jednom da se pojavis na tom nekom predavanju ...  :wink:

pecurkica

Ja sam vec na stazu u apoteci, ali za dva meseca zavrsavam pa da vidim sta mi je sledece bitno, da li mogu u agenciji za lekove ili moram prvo bolnicku :streber:

Bred

E to je vec tvoja sloboda da odlucis.

Ja bih bolnicku ostavio na kraju da vidim sta ce da bude sa ovom peripetijom oko potpisa.

Nema sanse da ce ovaj koncept da svaki stazer mora da bude 2 meseca u bolnickoj moci da opstane ...  :wink:

majce

jel ti to znas nesto sto mi ne znamo? :Bog
da li ja mogu u toku apotekarskog staza da odem i uzmem pecat iz socijalne farmacije i pecat sa torlaka?

Bred

Teoretski da.

Ali pazi, ono sto sam gore rekao - u pripravnickoj knjizici moras voditi racuna sta ce ti upisati i da ti se svi delovi staza medjusobno nastavljaju jedan na drugi. Bez dana razlike.

Ti mozes uzeti potpis sa Torlaka ali u knjizici bi morala napisati da si tamo bila 3 meseca (valjda toliko) znaci oni u apoteci u kojoj staziras morali bi da manipulisu datumima sto znaci da bi oni trebali da tih 6 meseci i 20 dana upisu nakon ta tri meseca a ti ces tad uveliko zavrsiti taj staz u apoteci ...

I nakon ove gluposti koju je napser napravio, u bolnickoj bolnici ces stvarno morati i da budes fizicki prisutan/a 2 meseca da bi i taj potpis dobio/la.

Kapis?
:K2:

majce

hm...trudim se  :wacko: gde god da se pojavimo moraju zivot da nam iskomplikuju.
ok,nastavim bolnicku, a da li na torlaku i za socijalnu farmaciju ima uvek termina, tako da mi to lako mozemo da uklopimo ili i tu ima nekih komplikacija? :hm

Bred

ima komplikacija, mislim da su im termini jednom ili dva puta mesecno, mada nisam bas siguran ...

Sledeci termin u gradskom zavodu je 16. jun cini mi se ...




:news:

Ako su vas izbrisali  s biroa zbog nejavljanja u naznaceno vreme nakon 3 meseca, ponovo se mozete prijaviti kad vam isteknu naredna tri meseca od dana kada ste trebali da se javite.

Potrebno je da ponesete karton, radnu knjizicu i licnu kartu.

Ne morate ici na ono glupavo grupno savetovanje ali se morate javiti svom savetniku ...  :ball2:

mia26

Ljudi, da li neko moze ukratko da me uputi o drzavnom, kakva su pitanja, sta se ocekuje i koliko detaljno da znate, kakvi su recepti, da li se i zbog cega pada...hvala...

pecurkica

Da li je tacno da je posle staza u apoteci obavezno ici u bolnicku apoteku a da se pre toga ne sme ici u agenciju za lekove?

Bred

To prvi put cujem.

Do sad nije bilo vazno kojim ces redom uzimati potpise ...

Ono sto jeste verovatno je da ces u bolnickoj apoteci MORATI da budes svih 60 dana ... :face:

:wall: :dole:

Bambili

U dr¾avnoj apoteci sta¾iram veæ 4 meseca. Poèinjem da shvatam da se polako pribli¾ava dan kada æu morati da zovem zbog drugog dela sta¾a bolnièku apoteku i Torlak. Kako ide procedura? Koliko ranije mora da se zaka¾e boravak u bolnièkoj i na Torlaku i koji brojevi telefona treba da se okrenu, jer sve kolege sa kojima sam ostala u kontaktu posle fakulteta sta¾iraju po unutra¹njosti,a tamo je protokol potpuno drugaèiji.
Zahvaljujem se svima koji mi odgovore,jer svaka informacija mi je dragocena.

Bambili

A da zaboravila sam da preciziram da sta¾ obavljam u Apotekarskoj ustanovi Beograd.
JO© JEDNOM UNAPRED HVALA SVIMA NA ODGOVORIMA! :cvet :cvet :cvet

lavanda


Agencija za lekove: 3951-104. Nazoves ih i oni ce ti verovatno sve reci.
Bolnicka apoteka (Klinicki centar) : 3610-668. Ili odes u neku drugu bolnicku apoteku i dogovoris se sa njima od kada zelis da staziras.
Ne znam tacno koliko ranije treba zakazati, ali mislim da je dobro sto pre, jer ima dosta stazera.