Posle studiranja-staziranje, kako najbolje i najlakse

Started by nena, 26-10-2007, 19:14:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Naravno sto pre, ja cuh i da imaju liste cekanja?

:lol3:

pecurkica

Da li sme da se stazira u bolnickoj apoteci vojne bolnice ili mora samo da bude drzavna?

Bred

Avgustovski termin u ALIMSu je krcat tj vec popunjen.

U ALIMS se ide inace 1-2x mesecno i ostaje se nekoliko sati ...  :wink:


pecurkica

Jel ima nesto sto nas pitaju na drzavnom u vezi ALIMS-a?


macakmaja

Moja drugarica je pre neki dan polagala drzavni i nije spominjala da pitaju nesto sem farmakologije, tehnologije i ustava. iz svakog predmeta se dobije po 2 pitanja i smes da imas 2 minusa, al ne iz istog predmeta- tako ona kaze.

Ja sam se 8. jula prijavila za pripravnicki u drzavnoj i rekli su mi da mogu samo kao pripravnik-volonter, al da moram da cekam direktora koji je na bolovanju zbog ugovora. Pre neki dan kad sam zvala, rekli su mi da je naredjenje da moze samo jedna (a naravno ima nas 2) i ko bi drugi izvisio nego ja... :namcor
Po svoj prilici cu morati kod privatnika, pa me zanima ako ima neko iskustva sa staziranjem u privatnoj apoteci, kakva su iskustva...  a005

Bred

Iskustva-tragicna.

Za drzavnu bi verovatno morala da sacekas jer mislim da bi oni MORALI svim zainteresovanim stazerima da omoguce obavljanje staza ...

Sto se tice privatnih, sumnjam da bi iko od vecih lanaca apoteka angazovao nove radnike tokom leta pogotovo imajuci u vidu da kriza dobro drma i njih.

Najbolje ako imas neku vezu ili nekog da te preporuci pa tako da upadnes.

A ako neces da ti ista placaju, onda se to moze naci i za odmah.

Ono sto ti na kraju svakako preostaje a sto je najjadnije i veoma ponizavajuce jeste da ides od apoteke do apoteke i sama pitas treba li im stazer.

Ali svakako JESTE bitno gde obavljas staz jer je vazno da nesto i naucis ...  :wink:


majce

znaci drzavna apoteka je validna za obavljanje staza kao i privatna tj. niko zbog toga nece praviti problem?

Bred


veveve

   Vidim da ovde ima raznih nedoumica oko staziranja pa cu vam izneti ono sto su meni rekli. Prvo za staziranje u drzavnoj apoteci je neophodno prijaviti se do 25. u mesecu za naredni mesec, i koliko sam cula sve prijavljene rasporede. Sto se tice staziranja u privatnoj apoteci do sada nije trebala nikakva potvrda o validnosti apoteke. Ni redosled uzimanja potpisa nije bio bitan nakon odrade staza u apoteci, sto treba da bude prvi potpis. Bitno je da se datumi nadovezuju bez obzira koji je dan u pitanju i bitno je da se staz ne zavrsi pre isteka godinu dana od pocetka staziranja i to ni za dan, napr. ako je staz zapocet 1.jula 2009. da se zavrsi 01.jula 2010. Sto se tice torlaka neophodno je zakazati termin mesec dana pre nego sto zelite poceti staz tamo, na gore pomenuti broj.Tamo staz traje 3 meseca, u toku kojih se odslusaju ukupno 3 predavanja. Bolnicka se isto zakazuje ali za BG to bi trebalo uraditi sto ranije zbog slobodnih mesta, u unutrasnjosti mislim da ne. Socijalna farmacija se odradi u medjuvremenu- ode se na jedno predavanje, do sada je to bila svaka prva sreda u mesecu. I to je to. Ako neko sazna nesto novo neka javi :ok:

anchy83

Sto se tice privatnih apoteka stazeri su trazeni van centra Beograda (Obrenovac, Lazarevac,periferija), treba samo malo vise da se iscimas da ih nadjes. Fino i placaju, pocetna je oko 30 000 a za par meseci  nagura se jos vise. Ja sam prezadovoljna, imam 35000 i primili su me za stalno, a sefica je super, sad sam se vratila sa godisnjeg!!!

Bred

Pa to i nije Beograd, da budemo iskreni.  :wink: :K2:

A gde ti staziras?


black

Samo trenutak... Nije mi jasno:

1) da li je sta¾ u bolnièkoj apoteci 20 dana, kao ¹to pi¹e u NAPSer-ovom pismu farmaceutskoj komori Srbije (http://www.napser.org/bpsa/pripravnicki-staz-za-farmaceute.html) ili 2 meseca - to sam nekoliko puta proèitao i ovde.

2) ©ta rade ste¾eri iz unutra¹njosti u vezi sta¾a od 3 meseca (ma koliko predavanja to ustvari bilo) u ALIMS. Da li oni to uop¹te rade.

3) Da li je osim prakse u apoteci od 6 meseci i 20 dana, bolnièke i u ALIMS potrebna jo¹ neka praksa-obuka-potpis.

Nadam se da æe neko imati jo¹ korisnih informacija. Hvala unapred.

Bred

1. U bolnickoj traje 2 meseca

2. Mislim da rade

3. Gradski zavod za zastitu zdravlja

:wink:




Biohemicari staziraju u Klinickom centru i za vreme staza ne dobijaju ni DINARA.

:face:

brko

Moze li mi neko objasniti iz cega se sastoji staz i koliko koji deo traje, posto ima protivrecnih postova?

Bred