Posle studiranja-staziranje, kako najbolje i najlakse

Started by nena, 26-10-2007, 19:14:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

jecaperec

Quote from: Bred on 20-08-2009, 21:59:23


Biohemicari staziraju u Klinickom centru i za vreme staza ne dobijaju ni DINARA.

:face:

:face: :face: :face:
:run

Bred

Da, da, cisto da znate sta vas ceka kad zavrsite fax ...  :wink:

stancca

na sajtu Komore sam procitala "Diplomirani farmaceut je du¾an da se na poèetku svog pripravnièkog sta¾a prijavi Komori i podnese dokumentaciju za upis u imenik Komore", a u nastavku, da to kosta 3 000 RSD, sta znate o tome?

Bred

Jeste duzan da prijavi ali detalje cu proveriti ovih dana ...

Doduse u potrebnim dokumentima pise i fotokopija diplome a posto ja diplomu jos nemam, 3000din od mene jos nece dobiti ...  :wink: :K2:


EDIT- Sto se tice upisa u komoru-opustencija.

U sustini biste trebali ali nije o glavu.

Ja cu da sacekam da polozim drzavni i tad troskovi izgledaju ovako: 3000din upis u imenik, 5500din clanarina za godinu dana, i 7000din za licencu.

:face:

Bambili

Da li mi neko moze reci koji broj telefona da okrenem da bih zakazala predavanje iz socijalne farmacije?

Takodje, posto treba unapred zvati bolnicku apoteku, ja okrenem 3610668 (broj Klinickog centra), a oni mi kazu:"Ima mnogo bolnickih apoteka u okviru Klinickog centra, koju zelite?"
Jel postoji neki spisak telefona bolnickih apoteka gde mozemo da staziramo i da li ce da prave problem ako zakazem staz u bolnickoj apoteci na VMA? :help2:

Ne znam kako se gleda na VMA, tj. da li ga smatraju klasicnom zdravstvenom ustanovom ili je to neki paralelni univerzum u okviru zdravstvenog sistema.

iwanna 87

Quote from: Bred on 14-09-2009, 20:57:21
Jeste duzan da prijavi ali detalje cu proveriti ovih dana ...

Doduse u potrebnim dokumentima pise i fotokopija diplome a posto ja diplomu jos nemam, 3000din od mene jos nece dobiti ...  :wink: :K2:


EDIT- Sto se tice upisa u komoru-opustencija.

U sustini biste trebali ali nije o glavu.

Ja cu da sacekam da polozim drzavni i tad troskovi izgledaju ovako: 3000din upis u imenik, 5500din clanarina za godinu dana, i 7000din za licencu.

:face:
7000 za licencu
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
samo pljackuju ,mamu im j..
idioti

endi


Агенција за лекове и медицинска средства се заказује на телефон 011/395-11-04. Термини су сваког првог уторка у месецу (око 20 стажера по групи). Тај део стажа се уписује у стажерску књижицу као 3 месеца, али се своди на три одласка (сваког месеца по једном) и 3 получасовна предавања.

Социјална фармација је тек за причу!!! Заказује се на тел. 011/207-86-99. Термини су сваке прве среде у месецу у 10 сати. При заказивању вас не питају ни за име. Важно је да одете на време, да не закасните јер ће вас вратити. Улази се на службени улаз, а књижицу предајете један по један (нагласите да сте дошли по потпис из социјалне фармације). У канцеларији седе 2 човека која вам кажу да дођете за пола сата. Након пола сата поново један по један улазите у канцеларију и узимате са гомиле своју књижицу у којој је печат''РС Градски завод за јавно здравље Бг'' у делу ''Назив и место здравствене установе'' и округли печат у делу МП са 2 потписа и 2 факсимила исте особе. На питање: ''Како попунити остало?'', одговор гласи: ''Пише Вам позади.'' Позади је као што знате дат План и програм приправничког стажа. И то је 10 дана нашег стажа. Као што видите никаквог предавања нема!!!

Клинички центар Србије има централну и још неколико апотека. Где се узима потпис не знам, вероватно у централној апотеци. Што се тиче ВМА ни то не знам. Најбоље је позвати Министарство на број 011/333-40-58 и питати Наталију Попов јер на сајту истог пише да је то број на ком можемо добити све информације.


Bred

Quote from: endi on 25-09-2009, 16:18:54
Агенција за лекове и медицинска средства се заказује на телефон 011/395-11-04. Термини су сваког првог уторка у месецу (око 20 стажера по групи). Тај део стажа се уписује у стажерску књижицу као 3 месеца, али се своди на три одласка (сваког месеца по једном) и 3 получасовна предавања.
Nekom tri, nekom 4 odlaska, zavisi kako vas podele. I nekad neko predavanje bude pola sata a nekad moze da traje i dva sata, zavisi ko vas vodi ... :wink:


endi

Енди: ''Агенција за лекове и медицинска средства се заказује на телефон 011/395-11-04. Термини су сваког првог уторка у месецу (око 20 стажера по групи). Тај део стажа се уписује у стажерску књижицу као 3 месеца, али се своди на три одласка (сваког месеца по једном) и 3 получасовна предавања.''

Исправка: термини су сваког другог уторка у месецу.  :cvet

ikaira

 Ja sam odradio u drzavnoj apoteci staz. Medjutim sad sam u dilemama. Obisao sam i zvao dosta privatnih apoteka i lanaca u BG i uglavnom kazu da im stazer ne treba. :nene:
Sad razmisljam da bar odradim bolnicku apoteku!
Kakva su vam iskustva iz bolnickih apoteka? Da li ste odradili,sta preporucujete? Nego se mislim dal' mora da se odradi ova bolnicka full, i kako to uklopiti sa poslom ako ga nadjem. Kakvi su vasi putevi staziranja posle apoteke?

Bred

Naravno idi odmah u bolnicku. Sto se tice Bga, sve zavisi u koju bolnicku zapadnes ali u principu ne mora da se bas dolazi 2 meseca svaki dan ali opet kazem sve zavisi na kakve ljude i upravnike cete naici.
Znam da niko nece stazere, da si se malo ranije javio, mozda bih mogao nesto da ti nadjem.  :wink:
Pokusaj u Pharmanovi, mislim da njima sad treba stazera a zovi i Primu.
:wink:



Potpisi iz socijalne farmacije se dobijaju sutra u 10h u GZZZ.  :wink:

pecurkica

Ako neko padne drzavni, posle koliko vremena moze da polaze iduci put? Nesto su me mnogo naplasili :ohwell:

Bred

mislim 2 meseca ...

I cime su te to naplasili?

pecurkica

Da su mnogo strogi, da mnogo ispituju, da postoji neka opasna komisija i manje opasna za ustav i obrnuto za farmakologiju, da su neku devojku oborili zadnji put ne znam zbog cega, i da ako padnes polazes tek posle 6meseci...