Posle studiranja-staziranje, kako najbolje i najlakse

Started by nena, 26-10-2007, 19:14:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Sve je to tacno sem tih 6 meseci ...




Zakonski, stazer je duzan da se prijavi u Komoru danom pocetka staza ...

majce

A sta se desava ako to ne uradi? Ja ne znam nikog od stazera da je to uradio, a iskreno nisam i mala pojma o tome niti mi je neko spomenuo,a kamoli rekao  :hm

Bred

Upis u komoru (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,10507.msg235453.html#msg235453)
:1 :F :wink: :K2:

majce


AnaCrvena

eh,ima nekih stvari koje nisam ukapirala iz svih ovih postova,a uskoro me ceka staziranje,valja se pripremiti...
prvo,ako nisam iz beograda,a zelim tu da staziram,da li moram da se odjavim iz svog mesta,pa prijavim u beogradu? ovde negde pise  da ne treba promena prebivalista vec promena boravka-zeleni karton,a ne znam u cemu je razlika i sta je zeleni karton?
i da li je i dalje zdravstveno osiguranje tokom staziranja regulisano preko biroa,to mi je isto jako vazno?
da napomenem da bih trazila privatnu apoteku,ako je to bitno (treba mi neko ko placa,ne mogu za dzabe,i moje roditelje pogodila SEKA  :wink:  -mada bih radije u drzavnoj )
mislim da imam jos gomilu pitanja,sve mi ovo deluje jako konfuzno :wacko: ,ali ajde ovo za pocetak   :K2:

Bred


Ne treba ti promena mesta boravka zbog staziranja ali ce ti trebati zbog zdravstvenog preko biroa.
U Bgu naravno moras da budes prijavljena na nekoga, a da li ces dobiti zdravstveno zavisi od proseka po clanu koje ima domacinstvo u kom si prijavljena ....
Zeleni karton ti je obrazac za promenu mesta boravka.
Kad budes trazila posao, naoruzaj se STRPLJENJEM i spremi se na to da trazenje moze da potraje jer i farmaceute drma SEKA i ne ocekuj neku kintu (zapravo, kinta je mizerna  :wink::K2:

AnaCrvena

a taj prosek treba da je sto manji,da bih dobila zdravstveno,pretpostavljam?
jao,kakav baksuz,bas kad ja konacno zavrsavam fax,a ono kriza  :namcor
dobro,hvala na savetu...

Bred

Da.
Ne, ti imas srece, krizi se nazire kraj, ja sam se zajeb'o ...  :wink: :K2: :kul:

scs

molim za pomoæ! Zanima me da li je potrebno da se prijavim u farmaceutdsku komoru Srbije kad mi poène sta¾ u apoteci ili mo¾e i bez toga da se pola¾e struèni ispit? Molim ljude koji su veæ polagali struèni ispit da mi odgovore.. Hvala!

Bred


milena84

Moze li neko da napise nesto u vezi staziranja za biohemicare?

scs

6. poruka iznad tvoje.  :wink:


znam ali to prièa osoba koja nije mo¾da jo¹ ni sta¾er a kamoli da je polagala struèni ispit..
Zakon ka¾e da mora¹ da se prijavi¹ u komoru, a mene zanima da li mogu i bez toga da pola¾em struèni ispit i volela bih da mi to ka¾e osoba koja je veæ pro¹la kroz to.. Hvala!!

Bred


scs


sandric

da li moram da zakazem termin za socijalnu farmaciju ili samo mogu da se pojavim prve srede u mesecu?