Posle studiranja-staziranje, kako najbolje i najlakse

Started by nena, 26-10-2007, 19:14:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred


sandric


Ivke

Da li neko zna gde se kupuje pripravnicka knjizica?

Bred

Citaj temu :?:
Stazerska/pripravnicka knjizica (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,10507.msg228283/topicseen.html#msg228283)

Anka

Quote from: veveve on 08-08-2009, 17:04:33
  Vidim da ovde ima raznih nedoumica oko staziranja pa cu vam izneti ono sto su meni rekli. Prvo za staziranje u drzavnoj apoteci je neophodno prijaviti se do 25. u mesecu za naredni mesec, i koliko sam cula sve prijavljene rasporede. Sto se tice staziranja u privatnoj apoteci do sada nije trebala nikakva potvrda o validnosti apoteke. Ni redosled uzimanja potpisa nije bio bitan nakon odrade staza u apoteci, sto treba da bude prvi potpis. Bitno je da se datumi nadovezuju bez obzira koji je dan u pitanju i bitno je da se staz ne zavrsi pre isteka godinu dana od pocetka staziranja i to ni za dan, napr. ako je staz zapocet 1.jula 2009. da se zavrsi 01.jula 2010. Sto se tice torlaka neophodno je zakazati termin mesec dana pre nego sto zelite poceti staz tamo, na gore pomenuti broj.Tamo staz traje 3 meseca, u toku kojih se odslusaju ukupno 3 predavanja. Bolnicka se isto zakazuje ali za BG to bi trebalo uraditi sto ranije zbog slobodnih mesta, u unutrasnjosti mislim da ne. Socijalna farmacija se odradi u medjuvremenu- ode se na jedno predavanje, do sada je to bila svaka prva sreda u mesecu. I to je to. Ako neko sazna nesto novo neka javi :ok:

znaci ako sam pocela staz 06.04.2009.....treba da bude zavrsen 06.04.2010 ?

Bred


Jeca

Sad ce Bred da me bije, ali imam jedno pitanje..  :box

Gde se kupuje radna knjizica? :)

I da li npr ako ja krenem da staziram tih 6 meseci i 20 dana, jel moguce uzimati te druge potpise za to vreme ili sve mora jedno iza drugog da se odradi?

Bred

Stvarno cu te  :F:K2:

3. poruka iznad tvoje.

Mozes paralelno, datume sama upisujes, u alimsu i zavodu ti samo lupe pecat, nekako je najlogicnije da prvo ide staz u apoteci pa posle ova druga dva.  :wink:

pecurkica

Ako staz krene 26.januara 2009 god moze da se upise u stazersku knjizicu i 25.januar 2010 ili 26.januar i jedno i drugo je ispravno rekla mi je Natalija Popov.Bila sam u velikoj nedoumici pa sam morala da je pozovem. Da li neko zna da li Ustav treba da se uci iz knjige ili iz neke skripte za taj predmet?

Bred

Imamo posebnu temu o Strucnom(drzavnom) ispitu (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,15754.0.html), molim vas da to ne mesamo.

Odgovor ti je ovde (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,15754.msg237694.html#msg237694).

pecurkica


Bred


Jeca

A gde je meni cvece kad pogresim, mene bi samo da bijes?! :P

E imam jedno pitanje...ako bih ja krenula na staz u AU, da li mogu posle npr 3-4 meseca da prekinem i da nastavim u privatnoj apoteci staz?  :puca2:

Bred

Mozes. Mada je najbolje da ga zavrsis u jednoj.

:wink:

Jeca


Eeeeeeeeee ovakooooo.....da napisem za one koji  se prvi put susrecu sa siiilnom papirologijom i birokratijom i prvi put vade sve za staziranje tj. volontiranje u AU i zive u BG, jer su me mnogi pitali, a i da ne morate da citate ove silne stranice :)

Prvo izvadite uverenja na faxu da ste diplomirali (tu vam daju neki obrazac da popunite, kopija diplomskog rada, potvrda da nista ne dugujete u biblioteci i index su vam potrebni). Na to otprilike cekate nedelju dana. Za to vreme, nabavite drzavljanstvo, kopirajte 2x, kupite radnu knjizicu i dva formulara za izdavanje radne knjizice (skoro u svakoj knjizari imate da kupite) i pripravnicku (stazersku) knjizicu koju mozete da kupite samo u Nusicevoj 25 / I sprat.

Kad dobijete uverenje sa faxa...kopirate 3x i idete posle toga u opstinu i tamo OTVARATE RADNU KNJIZICU. Potrebno vam je: radna knjizica (ne popunjavate sami), ispunjena 2 formulara za izdavanje radne knjizice, kopiju drzavljanstva + original na uvid i kopiju uverenja da ste diplomirali + original na uvid i licna karta.
Kad ste vec tu, ne bi bilo lose da odmah overite jednu kopiju uverenja.

E onda idete za UVERENJE DA STE NEZAPOSLENI u sluzbu za zaposljavanje na opstini prebivalista tj. onoj koja vam pise u licnoj karti. Do sad se islo u Gundulicev venac, ali od polovine decembra vise nije tako. Kad nadjete gde se nalazi http://www.nsz.sr.gov.yu/page/info/sr/vesti.html?view=story&id=6971&sectionId=1 (ovo su vam adrese po opstinama) kazete da zelite da se prijavite u sluzbu za zaposljavanje i za to vam je potrebna licna karta, radna knjizica i kopija uverenja o diplomiranju + original na uvid. Dace vam neki zeleni kartoncic, zakazace grupno savetovanje i posle toga odrediti licnog savetnika (njemu samo kazete da idete da stazirate, da vas ne bi smarali sa pozivima) i trazite da vam izdaju uverenje da ste nezaposleni.

Nakon toga odlazite u DZ "Vracar" (Bojanska 16 / IV) i idete u kadrovska pitanja gde predajete pripravnicku(stazersku) knjizicu,overenu kopiju uverenja o diplomiranju i uverenje da ste nezaposleni.

Sve to morate da zavrsite do 20. u mesecu, da bi vas rasporedili za sled. mesec.

Eto...toliko od mene...nadam se da ce vam ovo biti pomoci  :love: