Posle studiranja-staziranje, kako najbolje i najlakse

Started by nena, 26-10-2007, 19:14:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

macakmaja

htela sam da ih pitam koje su fabrike validne za kontrolu lekova i da li bi taj deo mogao da se odradi i SLAVIAMED  fabrici u Sr. Mitrovici...

nadica

Da li mo¾e deo sta¾a iz socijalne farmacije i kontrole da se odradi dok ste jo¹ u javnoj apoteci (da se ode na predavanja i da se dobiju potpisi) ili kako veæ ide procedura?

Bred


Trebalo bi da se moze jer datume upisujes sam/a.
Ustvari, MOGLO je ranije, da se ogranicim.
Isto je vazilo i za ALIMS.

nadica

Ljudi, ima li ¹ta novo u vezi dela sta¾a koji se obavljao u agenciji?
Gde dobiti te potpise?

Viviana

Za 2 nedelje pocinjem da staziram  :~ da li su ove reforme povodom staziranja usvojene ?

ljupkica

to sam i ja isto pitala,samo na drugoj temi, jer imam isti problem,odgovor je verovatno.raspitivala sam se na par strana niko nista ne zna, nadam se da cu odgovor pravi dobiti u narednih nedelju dana, ako nesto saznam javljam odmah :shifty:

Bred


Viviana

Pametno :pljes: Mozda ce se i stazerske knjizice promeniti,onaj deo gde je napisan program staziranja :hm

Kamicak

Shefe, one question :) Da li znas jel moguce obaviti staz u privatnoj apoteci ako sam vec zaposlena u privatnoj firmi, znam da za drzavnu apoteku moram imati uverenje o nezaposlenosti (pa drzavna ap tu vec otpada)? Pozz

Bred

E to vec ne znam sa sigurnoscu. Ali mislim da privatne apoteke, tacnije lanci privatnih apoteka ne bi pravili problem ako hoces totalno da volontiras tj da ti nista ne placaju. :wink:

Kamicak


mmilica

Cao, uskoro pocinjem da staziram u privatnoj apoteci, pa se nadam da neko moze da mi da odgovor na par pitanja :wink:
Znam da po zakonu stazer ne bi smeo da bude sam u apoteci. Da li ima kazne ako ga 'ukebaju'? Takodje sam cula za razne provere, npr.'pacijent' trazi antidepresiv bez recepta, uz objasnjenje da je to nastavak terapije..a onda naravno bude svasta ako se taj lek izda.

Bred

Moze da bude svasta. Ako ces u toj apoteci raditi sama, bolje nadji neku u kojoj ces biti u smeni sa farmaceutom-mentorom.

mmilica

Da, tako sam i mislila..necu biti sama, ali svasta mi tako prodje kroz glavu :wink: Hvala 

mali

Mozda ovaj link bude od koristi:
http://www.farmkom.rs/2009j/index.php?option=com_remository&Itemid=83&func=startdown&id=15&lang=lat

To je zakonska regulativa o obavljanju pripravnickog staza i polaganju drzavnog ispita.  :a