Posle studiranja-staziranje, kako najbolje i najlakse

Started by nena, 26-10-2007, 19:14:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gloria2

Naravno da može,bitno je samo da ti staž počne posle diplomiranja,a da li si ti stvarno tad počela,to znaš samo ti.U zavod možeš da se prijaviš ako hoćeš jer kao nezaposlen(stažer) imaš pravo na povlasticu za nezaoslene.

Bred

Moze i tako ali nije uputno, kroz apoteku treba da se prodje, i da se drzavni svakako polozi, moje misljenje.

Ne znam kakve su sad kontrole ali moglo je da se u knjizicu upise da si ceo staz odradila u nekoj apoteci a da ti tamo ne budes ni dana, samo treba takvu apoteku da nadjes i farmaceuta koji ce ti to potpisati.

Jos jednom - mislim da je to  :nene:  :1 :hm

suncokret

Ovako, imam jedno pitanje, bilo je price o tome u nekom od predhodnih postova, al nisam najbolje razumela, ja nisam iz bg-a, ali bih htela da staziram u bg-u, e sad koja je procedura dal treba da se odjavim iz mesta odakle sam, pa da se prijavim u bg i da li moram nakon prijavljivanja da imam godinu dana boravka u bg-u, kako bih pocela da staziram? hvala

Bred

Moras da se prijavis u Bg a to za godinu dana boravka prvi put cujem.

suncokret

To mi rekla jedna koleginica, ali nije bila sigurna, hvala :) .

Bred

Tako je ranije bilo, sad ako se nesto promenilo, to ne znam.  :wink:

AVENDON

Samo da obavestim kolege koji planiraju da staziraju u drzavnim apotekama u Beogradu, da je velika guzva i da se ceka po nekoliko meseci da se dodje na red. Jedna koleginica je zavrsila u junu i 34-ta je na redu :(

Ja sam zavrsio u martu, bio sam osmi, i stigao sam na red u junu (sto i nije toliko lose). Ne znam zasto je to tako, ali zelim da vas informisem, da se ne slogirate kao ja :)

Bred

Ne treba se po svaku cenu "lepiti" za drzavne apoteke sem ako nemate izrazitu zelju da "muljate" magistralu.
Doduse, tamo se radi sve po jusu ali to vazi samo za sistem drzavnih apoteka u kojem je veoma mala sansa da ostanete da radite nakon polozenog drzavnog sem ako nemate debelu vezu i jos deblji novcanik. Plus su oni ionako prenatrpani a do privatizacije ce kad tad doci i pitanje je koliko ce radnika i ostati da radi.
Generalno mislim da je daleko pametnije gledati da ne gubite 2-3-5 meseci cekajuci red za staz u drzavnim jer je u vecim gradovima jako velika frka za posao(iole pristojan sa iole pristojnom platom) nego da sto pre zavrsite staz i polozite drzavni i gledate gde cete da se "udomite" dok ne krenu nove generacije Bolonjaca da izlaze, e tad ce tek biti frka. :wink:

TheCK

Ja staziram u privatnoj apoteci,potpisala sam volonterski ugovor na godinu dana i nisam se odjavila iz rodnog mesta,tako da ukoliko neces da se cimas sa menjanjem mesta prebivalista,nije neophodno.

judo

 reci mi to sto si potpisala volonterski ugovor jer to znaci da te nista neplacaju?
I interesuje me jos nesto da li mogu u isto vreme da staziram i radim u nekom predstavnistvu?tj.nasla sam kombinaciju da mi upisu staz:))

TheCK

ne, taj volonterski ugovor je cisto da poslodavac prijavi da ima stazera... pare koje dobijas, dobijas na ruke, znaci ne tece ti staz, ne placaju ti se doprinosi za to vreme. Inace, mislim da je zaista nemoguce da radis u predstavnistvu i da staziras, ali je vrlo lako izvodljivo da sredis potpise i opusteno polazes drzavni kad dodje vreme za to.

Plavooka_Dzoen

Koliko ti placaju staziranje u privatnoj apoteci?

judo

jos jedno pitanje... kupila sam stazersku knjizicu u nusicevoj 25 koja je stampana 2006 godine i u kojoj je napisan stari nacin staziranja ,pa me interesuje jer to jedina knjizica koja postoji i ako nije gde da nadjemo novu?

milena

Stazerska knjizica se dobija u Farmaceutskoj komori, kad odes da se prijavis, po diplomiranju..  :cvet

judo