Posle studiranja-staziranje, kako najbolje i najlakse

Started by nena, 26-10-2007, 19:14:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

malena

Cini mi se da mora... Jer ides prvo na biro pa u apotekarsku ustanovu... Nosis stazersku kopiju uverenja o dipl i to da si nezaposleno lice...

bla,bla,bla

Ne mora pod obavezno, tj. ako ne doneses potvrdu nece ti uplacivati nadoknadu, ali ces moci da odradis staz kod njih...



bredso

Kolege,nedavno sam diplomirala i trebala bih da krenem na staž,smer sam dipl.ph.medicinski biohemičar,pa ako ima neko od biohemičara ko bi mi razrešio par nedoumica...
Da li bih staž mogla da odradim u unutrašnjost,a da se kasnije zaposlim u Beogradu,da li tu ima nekih problema oko dokumenata,promene prebivališta itd.?
Da li moram da se prijavljujem na biro pre nego što krenem sa stažom?
Da li neko zna da li se u unutrašnjosti plaća staž biohemičarima u državnoj laboratoriji?
Po programu staža mi imamo 7 meseci biohemije i jos par nedelja toksikološke hemije i sanitarne hemije,pa me interesuje gde se odradjuju ta toksikološka i sanitarna hemija?
Da li postoji mogućnost da prvo završim sa tom toksikološkom i sanitrnom hrmijom,pa onda da odradim ovaj deo biohemije,ili postoji neki tačan redosled koji se mora poštovati?
Unapred vam hvala na odgovorima,puno bi mi značili!!!

mina-L

Da li mogu da obavim staz u apoteci koja je zdravstvena ustanova, ali nema magistralu? :(

malena

Mina koliko ja znam mozes... Mnogo ljudi koji radi u privatnim nema magistralu...

mina-L

Malena hvala na odgovoru, da i ja znam dosta ljudi koji rade kod privatnika i ni "m" od magistale nisu videli, al reko' za svaki slucaj da pitam!:)

Ellena

Jel neko upucen kakva je situacija za stazere i farmaceute u Primaxu i Pharmacity apotekama?

Bred


nevena.markovic 34

ako moze jedna informacija, da li mentor mora da ima 5 godina iskustva i da li to obavezno prveravaju ?  :wall:

jekac83

Quote from: nevena.markovic 34 on 25-03-2013, 16:11:22
ako moze jedna informacija, da li mentor mora da ima 5 godina iskustva i da li to obavezno prveravaju ?  :wall:
koliko ja znam, ne mora, ja sam u bolnickoj imala farmaceuta koji radi tek 3 godine, a potpisala mi je knjizicu regularno.
Jos nesto, sto se tice privatnih apoteka, znam sigurno 10-tak farmaceuta koji su radili staz kod privatnika, regularno su sve prosli jos i mnogo bolje nego u drzavnim, jer su obicno posle i ostajali u tim apotekama da rade.

luxor

Da li neko ima iskustva ili informaciju kakva je situacija za stazere i farmaceute u Prima apotekama? :wink:

Bred


luxor


milicagm

Je li se menjalo nesto po pitanju kontrole lekova i socijalne farmacije?Je li i dalje samo ona 2 predavanja i potpis i to je kao mesec dana u stazerskoj?