Posle studiranja-staziranje, kako najbolje i najlakse

Started by nena, 26-10-2007, 19:14:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

regio

Da i ja napisem iskustva sa staziranja...mozda nekom budu od koristi:)
Imam jos mesec dana do kraja staza,eto i to je proletelo! Stazirala u drzavnoj apoteci,uplacivali su nam 20000 na racun i dobije se jos iznos putnih troskova u zavisnosti od udaljenosti apoteke.Mogu da kazem da se zaista dosta toga nauci, kroz sve prodjes,nimalo te ne stede,cak te malo i vise forsiraju i koriste:))))!Iskreno mislim da je tih 20000 malo,jer sam otpadala od posla a jos umornija dolazila kuci!Sto se tice privatnog sektora,koleginica, sa godine ima dupla primanja,ide joj staz,isto, jako puno radi ali se obucava:) u smeru prodaje,sto je u principu mnogo lakse ali nekako imam utisak da nauce mnogo manje.zadovoljna sam onim sto sam pohvatala i sad bilo gde da me stave kontam da cu se snaci!U toku staziranja mi nije isao staz,na birou sam bila, ali se kasnije ta godina svakako racuna kao iskustvo pri trazenju posla.Ovih dana sam pocela da citam i ucim za drzavni...jos nekako da to preguramoooo:) a posle cu videti kako i sta dalje.Jos malo info: staz u principu ne bi trebalo prekidati, jedino u slucaju trudnoce i bolest,ukoliko se prekine moze se nastaviti samo je bitno da se to lepo poveze u p.knjizici.Znaci,moguce je stazirati a da ti ide staz i osiguranje,kao da si u radnom odnosu,u privatnom sektoru.uglavnom te oni onda i zadrze da ostanes kod njih.Ovo znam iz iskustava starijih kolega.za p.knjizicu, da su svi datumi povezani u tih godinu dana, otvara ih apoteka,ja sam tu pocela staz, a rekli su mi da je ona i zatvara jer sam sa njima potpisala ugovor, direktor te ustanove potpisuje sve pored potpisa odgovornih zdra.radnika na ostalim mestima gde budes.Ovo govorim za drzavnu apot.Eto toliko:)

Bred



Bred

Znao sam.

U Nsu su farmaceuti jos nekako i trazeni a i plate su vece bar za 20% u odnosu na Bg.  :wink:

Viviana

Da li je neko od vas dobio potpis u Zajecaru za kontrolu lekova i socijalnu farmaciju? Ranije su i tamo dobijali potpise

mima140186

Hm, jeste da me do sta¾a deli jo¹ mnogo godina al' nije na odmet pitati da znam ¹ta me èeka.  :K2:
Da li ja kao dr¾avljanin Srbije mogu da odradim sta¾ u Crnoj Gori? Ako mo¾e, kako bi to i¹lo posle sa dr¾avnim ispitom? Da li æu morati da ga pola¾em u Srbiji ili mogu u Crnoj Gori?

Bred

Pa ako vec radis staz tamo, trebalo bi i drzavni tamo da polazes.

mima140186

U jeaaaa  :~ bilo bi super da mo¾e. Reko' da me ne cimaju dole zbog dr¾avljanstva, kad mi veæ ne daju crnogorsko  :krsti:

Bred

To ces ipak morati da proveris, ja samo nagadjam.

U svakom slucaju, prvo zavrsi fakultet pa ces posle lako.  :wink:

mima140186

Pretpostavljam da æe biti nekih pote¹koæa al' o-tom-po-tom. Bilo bi lepo da mi neko od kolega iz CG (ukoliko svraæaju na forum) napi¹e kako to sve dole funkcioni¹e.  :cvet

Jeca

@Bojkica

Daju ti samo 8-9000 i to je to!
Nema druge opcije, jer volonterski ugovor svakako moras da potpises...

Ako je frka za kintu idi u neko manje mesto,tamo bar bolje placaju

AnaCrvena

danas sam zvala nataliju popov, da proverim po kom programu treba da zavrsim staz, posto sam pocela u januaru. rekla mi je-po jedinom vazacem, ona nikakvu info o promeni programa staziranja nema, nista nije zvanicno usvojeno, jedini pravilnik koji postoji je onaj stari...

Bred


Viviana

Eh,nadala sam se da ce biti resena misterija u vezi staziranja po novom programu  :shock2:

Imam pitanje u vezi popunjavanja stazerske knjizice .
Na prvoj strani su podaci o nama i tu idu naziv i peèat apoteke u kojoj smo stazirali 6 meseci i 20 dana kao i potpis direktora i sefa te apoteke.Na drugoj strani u gornjoj polovini je dan poèetka sta¾a i isti podaci o toj apoteci. U donjoj polovini je naziv ustanove u kojoj smo zavrsili staz i datum zavr¹etka sta¾a.Na 3., 4., 5., 6. strani su podaci o delovima sta¾a: naziv ustanove, poèetak i zavr¹etak tog dela sta¾a, odgovarajuæi peèat i potpis.
Zanima me da li na 3.strani opet popunjava apoteka u kojoj smo zapoceli staz?? :cvet

Ayrton Senna

Quote from: mima140186 on 03-09-2010, 19:23:47
Da li ja kao dr¾avljanin Srbije mogu da odradim sta¾ u Crnoj Gori? Ako mo¾e, kako bi to i¹lo posle sa dr¾avnim ispitom? Da li æu morati da ga pola¾em u Srbiji ili mogu u Crnoj Gori?

I mene interesuje ova tema, da li neko ima informacije oko moguænosti sta¾iranja u CG, a da se dr¾avni ispit pola¾e u Beogradu, samo za MB smer?