Posle studiranja-staziranje, kako najbolje i najlakse

Started by nena, 26-10-2007, 19:14:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Danijela_H

Moze li neko da mi kaze kako se obavlja staz u Kragujevcu u drzavnoj apoteci? Placa li se nesto? Kakvi su uslovi? Ima li posla za farmaceute nakon staza?

malavestica

Nisam znala gde da pitam, elem, sta ako neko izgubi uverenje o diplomiranju? koja je procedura za dobijanje drugog?   :(

Bred

Trazis na faxu duplikat, kosta oko 2000din.

IvAAnna

Moze li mi neko reci gde se kupuje pripravnicka knjizica i koliko to kosta uopste:)

Bred

Nusiceva 25, bila oko 200 din.



Murakami

Ima li neko ideju koliko se plaæa sta¾iranje u privatnim apotekama? Dobio sam neke info da se manje plaæa nego ranije?  :thanx2:

Bred

Ne bi me cudilo.
U principu, u Bgu treba da budes srecan ako IGDE budes mogao da staziras za bilo kakve pare. Drzavne imaju obavezu da ti omoguce praksu ali i tu moze da se ceka na red. Oni su ranije placali neku sicu, kakvo je stanje sad ne znam.

AnaCrvena

pa, dobro, nije ba¹ toliko crno... jeste znacajno losija situacija nego pre par godina, te¾e je naæi, plate su generalno (sa licencom ili bez) manje, jer se svi vade na krizu(to va¾i za sve struke, ne samo za nas), ali nije nemoguæe, i ja ne znam nikoga ko nije uspeo ni¹ta da naðe.
i mene si, pre godinu dana napla¹io isto ovako, a i¹la sam na puno razgovora, bila primljena na 5 mesta, pa odabrala. :K2: jeste bilo i glupih ponuda, ali sve je bilo vi¹e nego dr¾avnih 10ak hiljada. e, kad budu bolonjci masovno zavr¹ili na leto i jesen, biæe zeznuto!  :wacko:

Bred

E sad, kad si se vec sama javila - na koliko si razgovora tacnije bila i kakve su ti to uslove nudili kad si cak mogla da biras izmedju 5 (?!) mesta?! :K

Mozda ljudi sa kojima ja pricam nemaju srece pa mesecima traze bilo sta da valja a mozda si i  ti samo imala srece?

Ja znam kada sam ja pre 3 godine trazio apoteku za staziranje, JEDVA sam nasao.

:wink: :K2: :K2: :K2:



Quote from: Murakami on 30-03-2011, 08:41:12
Ima li neko ideju koliko se plaæa sta¾iranje u privatnim apotekama? Dobio sam neke info da se manje plaæa nego ranije?  :thanx2:

http://www.farmaceuti.com/posao/jobberbase_1_5b1/app/job/386/zu-zen-potreban-dipfarmaceut-pripravnik-at-antonijevic-aleksandra/

AnaCrvena

zvala sam gomilu apoteka, svaku ciji sam broj mogla da nadjem, i peske sam ih obilazila, ali mnogo manje, bio je januar, jako hladno. diplomirala sam 2 dana pred novu godinu, pa sam u potragu krenula aktivno tek posle 15.1. jer pre toga nije bilo svrhe, svi vlasnici i ¹efovi su odmarali... poèela da radim 16.2. znaci, ne mo¾e se naci posao za dva dana i bez imalo cimanja, ali mi je glupo da kukam, jer znam kako ljudi drugih profesija cekaju na posao mesecima i godinama... isla sam na 7-8 razgovora, koliko sad mogu da izbrojim (¹to je puno, po meni, za mesec dana), na 5 su mi rekli da mogu da pocnem kod njih da radim, neke sam odbacila jer je bilo premalo para(15000), druge jer su tra¾ili da za dve nedelje budem spremna da ostanem sama u apoteci, a neke prosto jer mi je oseæaj tako govorio. odabrala sam ne¹to ¹to je delovalo kul, medjutim oni su rekli da ne pocinjem odmah, vec za nedelju dana, i onda me ispalili, pa sam otisla na jos jedan razgovor, i tu pocela da staziram, vrlo sam zadovoljna, ostala da radim i posle dr¾avnog. glupo mi je, i neprofesionalno, da pi¹em ovde imena apoteka, ali ako ba¹ insistira¹, mogu tebi da po¹aljem na pp (po¹to vidim da si nepoverljiv, i sumnja¹ u istinitost mog iskaza).  :love:
kao sto rekoh, ne ka¾em da je super lako naæi ne¹to dobro, ali ne treba obeshrabrivati nekog ko tek kreæe u potragu, jer nije nemoguæe. samo se tome treba posvetiti, biti uporan, zvati, slati mejlove i obilaziti apoteke po ceo dan, pratiti sve oglase i berze poslova... meni posao bio potreban- i tra¾ila sam ga, aktivno! mo¾da sam ja samo imala sreæe (ali nije ni meni sve i¹lo ba¹ glat), a mo¾da si ti posle faksa previ¹e oèekivao?
kako god, puno sreæe svima koji tra¾e! dr¾im fige!

Bred

Ne, taman posla da sumnjam u istinitost tvog iskaza.  :love:

Naprotiv, ovaj post zapravo potvrdjujem ono sto sam i tvrdio.

Za mene je tragicno da sa ovim i ovakvim fakultetom treba da se fucaras sa svakavim sljamom od vlasnika apoteka (cast izuzecima).  :K2:

Da, ocekivanja su mi bila previsoka, ocigledno, iako sam ja mislio da su krajnje realna ali kao i sve u zivotu, dok sam ne prodjes kroz neki proces, ne mozes nista napamet da tvrdis.

Meni nije bio cilj da bilo koga obeshrabrim vec samo upozorim na ono sto ih ceka, upravo da se ne bi previse razocarali kasnije.  :wink:

Zao mi je ali zivot nikad ne gledam kroz ruzicaste naocare.

I opet da se vratim - jos pre tri godine sam apoteku u kojoj bi obavio drugi deo staza trazio cirka 2 meseca i JEDVA sam nasao da ne pricam da je i to na kraju bio totalni fijasko.  :wink:

U svakom slucaju, svako treba da odredi sta mu je prioritet. A najteze je posao naci u Bgu, zatim po vecim gradovima a farmaceuti su zaista jos uvek deficitarni samo jos u unutrasnjosti.



AnaCrvena

naravno da se sla¾em sa tobom da bi trebalo da nas èekaju mnogo bolje prilike, jer svi znamo kakav smo fakultet zavr¹ili i koliko smo truda ulo¾ili... ali, znamo i gde ¾ivimo...   :namcor

shmizla

Ljudi imam jedno pitanje, mozda je vec bilo, ako jeste, izvinjavam se.
Ja sam iz Bg-a, zavrsavam fax i od 1.06. pocinjem da staziram.
Ali ne u Bg-u, vec u drugom gradu.
Ono sto mene zanima je da li ja moram da se odjavim iz Bg-a i prijavim da zivim u tom drugom gradu, i gde treba da overim knjizicu?
Da li mogu da overim knjizicu ovde u Bg-u, vec u maju, pa lepo u junu pocnem staz u drugom gradu, ili moram da se tamo prijavljujem, tamo overavam knjizicu? Lakse mi je da to sve obavim ovde, na mojoj opstini, nego da se tamo smucam, ni grad ne poznajem jos potpuno.