Posle studiranja-staziranje, kako najbolje i najlakse

Started by nena, 26-10-2007, 19:14:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Mislim da bi ti bilo bolje da tamo odradis sve.

rodiæ

da li neko zna u kojim apotekama u BG i NS primaju staziste i usput dobro plaæaju?naravno mislim na privatne apoteke...

Nea

  Skinula sam sa interneta " Vodic - posle studija". Tamo pise: " Pre nego sto zapocnete pripravnicki staz potrebno je da se prijavite u FKS u ogranku kojem pripadate, gde cete besplatno dobiti pripravnicku knjizicu i sve potrebne informacije". Takodje pise da se pre zapocinjanja staza ponovo javljamo u sediste ogranka komore radi upis u " Imenik komore" i naborjana su sva dokumenta koja su potrebna. Ne znam da li se ovo sve ranije radilo, nisam uspela da shvatim iz prethodnih postova.

  Poredila sam stari i novi vodic za stazere, u starom iz 2009-te se nista od ovoga ne pominje,samo pise da se pripravnicka knjizica kupuje u Nusicevoj i to je to.

 Vidim da postoje cetiri ogranka komore za celu Srbiju i cini mi se da sve ovo licno mora da se odradjuje u ograncima komore. Posto sam iz Panceva, mene bi trebalo da pokriva Novi Sad . Da li to znaci da tamo treba da idem da se prijavim? Ne razumem...

  Izvinjavam se ako pitanja bas i nisu najpametnija, ali sam malo u konfuziji sa ovim Vodicem- posle studija , koji bi trebao da stvari malo olaksa... Hvala!

Bred

Ma, to mozes a i ne moras, bar je tako bilo. Dobra strana je sto je Komora oslobodila troskova upisa u Imenik stazere za ovu godinu pa to verovatno treba iskoristiti. Najbolje da nazoves Komoru, ja kad sam isao da pitam za sebe, rekli su mi da to mogu posle drzavnog ...

*TIJANA*

Kada je u maju predavanje na Zavodu za transfuziju ? :ball2:

Murakami

Ah koliko opreènih informacija u vezi sa sta¾iranjem.
Ajd sad jel neko zna jel sta¾erima treba sanitarna knji¾ica? :K2:

Bred

Treba. :D
Treba svakom ko se u bilo kom smislu duze zadrzava u apoteci ili drogeriji ili prodavnicama sa decijom hranom itd itd :D
I to se sanitarni obavlja na svakih 6 meseci (ranije je valjda bilo na godinu dana).

Gvozdena

cula sam da se staziranje u drzavnim apotekama nece vise placati, kao sto je do sada 20000din... zna li neko koliko je ta informacija tacna? tnx

gloria2

Sta¾iranje u dr¾avnim apotekama u Beogradu se sada plaæa oko 110000 din

gloria2



*TIJANA*

Quote from: *TIJANA* on 06-05-2011, 09:23:55
Kada je u maju predavanje na Zavodu za transfuziju ? :ball2:
Da li je moguæe da je tek 17og juna ? :ohwell:

klara

Da li neko zna kako i gde se dobijaju potpisi iz kontrole lekova i socijalne farmacije za one koji staziraju u privatnoj apoteci?

bilja_tb

#328
evo da i ja iznesem moje iskustvo sa staziranje :K2:
evo ovako diplomirala sam u januaru (bio je cetvrtak) u petak sam pocela da radim u privatnoj apoteci,u ponedeljak prikupila svu potrebnu dokumentaciju da bi me prijavili,prijavljena sam na punu platu od 30000 plus neki dodaci izadje na 35000,prvih 15 dana sam bila u smeni sa farmaceutom, a nakon toga sama radim stalno drugu po potrebi medjusmenu, svaku drugu subotu i nedelju, dolazim kuci u 10 nekad 11,zivim samo za posao platu potrosim do 15-tog (na kiriju,infostan ,struju) i lepo mi je bas :bljak:
Kako sam pocela odmah da radim, ne pitajte me debela veza je u pitanju.
Jedva cekam da prodje godinu dana i da dobijem platu farmaceuta koja u danasnje vreme nije nista puno veca od stazerske ali cu bar raditi i prvu smenu.
toliko od mene  :>:
 

Bred

A jel govorimo o Bgu? I manja apoteka ili lanac apoteka? :D