Posle studiranja-staziranje, kako najbolje i najlakse

Started by nena, 26-10-2007, 19:14:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

malenap

Hvala kolege...Poslala sam 7.maja, ocekujem odgovor, valjda cu dobiti

maki

Znate li termine predavanja iz soc.farm. i kontrole u junu?

judo

I mene interesuju ti datumi!!!!i jos jedno pitanje da li mogu to da odradim dok sam jos u apoteci na staziranju tj. da li oni upisuju datume ili to mozes i sam?hvala unapred:))

farmacevt

Ajde postavite tabelu sa antibioticima i njihovim nacinima primene, koju stazeri treba da znaju. Pre sam naleteo na to, a sada ne mogu da je nadjem.

Bred

Tabela je tu, trebalo je se samo malo potruditi i naci je, ccc.

Tabela antibiotika (http://www.farmaceuti.com/forum/postdiplomske_studije/posle_studiranjastaziranje_kako_najbolje_i_najlakse_10507.msg243980.html#msg243980)

ares

Meni malo nije jasno ovo staziranje, ako ti zasnivas radni odnos na odredjeno vreme sa poslodavcem onda je poslodavac duzan da ti isplati minimalac, sto trenutno iznosi oko 17000. :wacko: Kako cujem sad se staz uopste ne placa...ili se placao nekih 10-12 hiljada dinara sto je daleko manje od minimalca... Neverovatno mi je da par mojih kolega radi van Beograda i prima oko 30-40 hiljada a u Beogradu samo markicu dobijaju. Ako neko moze malo da mi pojasni, posto u pravilnicima ne pise nista o nadoknadi zarade....Hvala. :wink:

Keleraba

Mislim da ti u ugovoru koji potpisujes, bar kad se radi o drzavnoj apoteci, ne pise zasnivanje radnog odnosa vec potpisujes volonterski ugovor. Tako da zaradu uopste ne moraju da ti isplate. Ja bar tako mislim:

Bred

Tako je. Ako ti nista ne placaju onda je volonterski ugovor. A ne moraju ni markicu da placaju.

andjelka

Da li neko zna koliko dugo se ceka na pocetak staziranja u drzavnoj apoteci u Beogradu? Cula sam da se ceka po nekoliko meseci pa me interesuje da li je to tacno...

Bred


Jovana Bg-Bl

Quote from: Keleraba on 27-07-2012, 14:44:25
Mislim da ti u ugovoru koji potpisujes, bar kad se radi o drzavnoj apoteci, ne pise zasnivanje radnog odnosa vec potpisujes volonterski ugovor. Tako da zaradu uopste ne moraju da ti isplate. Ja bar tako mislim:
Potpisuje se ugovor o strucnom osposobljavanju(stazirala sam u drzavnoj apoteci,za to vreme su promenili direktorku,pa smo potpisivali novi ugovor-tako da ,nismo volonteri buahahaha)>
Ma bedak,sta reci...placace vam samo markicu...mene to srecom uhvatilo zadnja 2 meseca.

ares

Znaci volonterski ugovor...Onda ja po zakonu imam pravo da sa drugim poslodavcem potpisem novi ugovor tipa na odredjeno. Ima li neko iskustva sa tim? :)

zecititis

Posto telefonom nisam mogla da dobijem sigurnu informaciju kada su tacno i gde ova predavanja,pa sam licno otisla da se raspitam:
    Predavanje iz socialne farmacije je 3.oktobra u 10h ujutru,soba 32 na 2.spratu,tamo gde se rade sanitarni pregledi.
    Kontrola kvaliteta: na sajtu za transfuziju krvi Srbije postoji odeljak profesionalci-edukacija> strucno usavrsavanje>odsek za kontrolu kvaliteta. Najpre na taj broj telefona je potrebno da se prijavite svake prve srede u mesecu za naredno predavanje,a datum tog narednog predavanja bice naknadno objavljen na sajtu.

Bred

Ma to sa zakazivanjem je katastrofa, kakvo cudo napravise s tim potpisima, uzas.

mortisha2

Jel znate kad je predavanje iz socijalne farmacije u novembru?