Robne kuæe "Beograd" prodate...

Started by _d.0.t_, 29-10-2007, 11:59:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

_d.0.t_

... za 360 miliona evra.

Robne kuæe "Beograd" prodate su danas na javnom nadmetanju za 360 miliona evra domaæoj kompaniji "Verano Motors", vlasni¹tvo Radomira ®ivaniæa iz Beograda.

Na javnoj aukciji u hotelu "Hajat" nadmetalo se 10 domaæih i stranih kupaca, a poèetna cena iznosila je 140 miliona evra. Domaæi mediji su navodili da je ®ivaniæ zainteresovan za kupovinu fabrike "Zastava automobili" iz Kragujevca. Agencija za privatizaciju objavila je 27. jula oglas o prodaji Kompanije Robne kuæe "Beograd".
Na prodaju je ponuðeno 239.679,06 kvadratnih metara poslovnog prostora - ukupno trideset i èetiri Robnih kuæa "Beograd", izmeðu ostalih tu su RK na Terazijama, "Beograðanka", RK "Podgorièanka", RK u Bijelom Polju, Subotici, Kikindi, Vranju, Pirotu, U¾icu, Baèkoj Topoli, Ni¹u, Vr¹cu, Boru, Zrenjaninu, Uzièu...
Na spisku su jo¹ Poslovni i Distributivni centar u Beogradu sa pravom kori¹æenja 27 hektara gradsko-graðevinskog zemlji¹ta, kao i supermarket i magacin "Spu¾" u Podgorici.
Da bi uèestvovali na nadmetanju kupci su morali da dostave bankarsku garanciju od 44 miliona evra i otkupe prodajnu dokumentaciju èija je cena iznosila 7.000 evra.
Dokumentaciju za uèestvovanje na nadmetanju otkupilo je oko 40 potencijalnih uèesnika.

Oèekivana cena bila 250 miliona evra.

[Blic]

katarina

Mene svi zezaju da sam pocela da bojkotujem Miskovica sa sve njegovim kapitalom,jer odbijam da me dere ko machku i drago mi je da mu i robne kuce nisu pale pod shapu!!

Enea

koliko nas je, chiji su roditelji posle sto godina radnog staza, tik pred penziju popili otkaz zbog gore pomenutog?

shkolu sada zavrshiti shto pre...

Ru¾an Bosanac

Quote from: Enea on 29-10-2007, 12:35:30
koliko nas je, chiji su roditelji posle sto godina radnog staza, tik pred penziju popili otkaz zbog gore pomenutog?

shkolu sada zavrshiti shto pre...
:lol:   Pa kakav ti je to komentar na ovu temu da skolu treba zavrsiti sto pre.  :lol2:

Enea

komentar je na prethodni post, ukljuchi se u razgovor..

Bred

vala red je da se ta agonija konacno zavrsi. interesuje me samo misljenje radnika jos?

dirigent

Njima ce podeliti od tih para 15 -30 miliona evra kao otpremnine ili ne znam kakve kompenzacije. A ostatak ide drzavi. Mislim da je to cista otimacina od radnika pogotovu onih sa duzim stazom koji tu rade , a koji su izgradili tu firmu . Trebalo bi radnicima dati bar pet puta vise. Nego drzava privatizuje ne bi li uzela jos koju kintu pride.
    Sve mutljavine i namicanje para. Sta ga znam mozda je to tako normalno. Vlast cedi pare da bi drzava kotrljala , narod vata krivine gde moze da bi kotrljao i nekako se zivi...

Bred

slazem se. ne znam zasto se postavlja taj limit od max 30 mil koliko radnici mogu da dobiju, valjda je logicno da sve ide proporcionalno?

marer_86

koliko sam dobro cuo i abramovic je bacio oko na RK Beograd

mikele

Quote from: katarina on 29-10-2007, 12:08:17
Mene svi zezaju da sam pocela da bojkotujem Miskovica sa sve njegovim kapitalom,jer odbijam da me dere ko machku i drago mi je da mu i robne kuce nisu pale pod shapu!!
Пази,да је он био заинтересован,вероватно би му и то пало под шапе.Али питање је да ли би после тога могао да прође антимонополску комисију,па можда зато и није био заинтересован.Та иста комисија чека и Живанића.
А ја сам мало пре чуо да иза Живанића стоји грчка компанија "Marfin Investment Group" (MIG),а да је он само у њихово име то одрадио.Они су објавили на свом сајту да су купили 66,67% РК ''Београд'' :shock

pig_am_am

jaao zamislite da je abramovic kupio,pa da imamo da kupimo chelsea rekvizite... :smekerica:

darusaz

Quote from: pig_am_am on 29-10-2007, 20:49:45
jaao zamislite da je abramovic kupio,pa da imamo da kupimo chelsea rekvizite... :smekerica:
CFC можемо да купујемо и у Адидасу, ваљда... маде не у београдском...

dirigent

Dobre su te fore sa ofshore kompanijama . Registrujes neke firme u nekim pizdincima i pazaris preko njih , a niko ne moze da utrvrdi ko je vlasnik , i ciji je tu udeo kapitala najveci. Pa jos ako si cika tajkun , nista te ne kosta da drzis licitaciju sa samim sobom , ako ces zamazati oci antimonopolskoj komisiji. (posle ce ti se visestruko vratiti)

darusaz

То као куповина "Књаза" преко осртва Ман или острва Џерси.. не сећам се више ни назива инвестиционог фонда у том случају.  :box

dirigent

Kakav li ce svet biti za pedeset godina? Te multinacionalne kompanije ce zavladati svetom. Politicari su vec sad pod njihovim velikim uticajem ,ali tada... Imacemo iluziju demokratije jer mi cemo birati cinovnike , koji ce slusati neke ljude iz senke sa mnooooogo novca , cak i u planetarnim okvirima.
     Kao sto su sad UN paravan za razne interesne avanture drzava po svetu, tako ce i drzave biti demokratski paravan malog broja oligarha i tajkuna. Ako svetske zavere nema sad za 50 godina ce je biti. To je ceh globalizacije.