gazela

Started by Enea, 29-10-2007, 14:50:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

tarantulica

Kad god da rade, haos je...
Nije mi jasno za¹to nisu letos poèeli, kad je bilo manje ljudi u Beogradu i kad je bio manji smor iæi preko pola grada do mesta preko puta...
Sad sa jaknom i ki¹obranom to prerasta u avanturu...  :wall:

Bred

zato sto kod nas u drzavi nista nije logicno  :wall:

pig_am_am

pa dobro... leti su vrucincine,lakse je sad... njima... a nama je valjda brze...

_d.0.t_

U noæi izmeðu petka i subote saobraæaj na mostu Gazela, u smeru od ©ida prema Beogradu, odvijaæe se samo jednom saobraæajnom trakom, saop¹tilo je danas preduzeæe "Putevi Srbije".

Za saobraæaj æe od veceras u osam do ujutro u ¹est biti zatvorena vozna i zaustavna kolovozna traka, Ulica Vladimira Popoviæa, ukljuèenje iz Uice Jurija Gagarina, a saobraæaj preko Gazele u smeru ©id - Beograd odvijaæe se samo u preticajnoj - brzoj traci.
Reè je o redovnom odr¾avanju dela autoputa E-75, a u navedenom periodu æe se izvoditi radovi na sanaciji o¹teæenih delova kolovozne konstrukcije mosta Gazela u smeru ©id - Beograd.


[blic]

mina-L

Kad govorimo o Gazeli,moram da kazem da me jako uzasava ono "Karton naselje" dole a odmah do njega su SC i INTERKONT,ogroman kontrast!

Enea

taj SC je trebalo da srushe odmah nakon shto je drug Tito odrzao neki kongres..
osim tog karton sitija, tu postoje i prave kucje, a nekome bi sigurno odgovaralo da tu budu zgrade.. pusti Mina ljude da zive onako kako mogu i moraju..

Al-Jasmina

 :hm Sad idemo malo van teme iako realno i to cini deo gazele  :ohwell:

Iskreno,
nisam za to da bilo koji ljudi tu borave ni u TAKVIM uslovima,
i taj deo je suludo krcati zgradama za stanovanje
vec je sve to urbana zona koja bi trebalo da reflektuje ono sto gazela jeste-
tranzitna zona!
Dakle- poslovni prostori, uredjene zelene povrsine da ublaze zagadjenje....

pig_am_am

kad sam bila mala htela sam da zivim sa ciganima ispod gazele  :>

mama mi nije dala  :K

MiKy

bas je pokvarena...sto ti nije dala? sad se ne bi patila po kumodrazu  :K
jos sad kad srede gazelu,zivela bi ispod gazele nuova  :lol:

Ellena

Ja sam veceras milela Gazelom,pola sata nismo mogli da se ukljucimo,prokljucala sam! :namcor

black_lady

Sto je to cudno za gazelu... :wink:
Nemoj da pucas...puc...takve stvari se cesto desavaju...samo oputeno... :wink:

_d.0.t_

Dva mosta na bar¾ama sa obe strane Starog savskog mosta

SVE je verovatnije da æe levu i desnu obalu Save tokom rekonstrukcije "Gazele" premostiti ponton, a sasvim moguæe èak dva ovakva mosta. Saobraæajni struènjaci tek analiziraju koliko vozila æe moæi da prihvate dve privremene æuprije i koliko æe njihovo postavljanje ko¹tati, ali je, sla¾u se svi, to svakako najjeftinije i najefikasnije re¹enje. Da funkcioni¹e, najbolji primer je Novi Sad u kom je ovako bio premo¹æen Dunav, ali i i grad Dubai, gde na moru bukvalno pluta pravi autoput.


Zajedno sa Sekretarijatom za saobraæaj planiramo most na bar¾ama i to, najverovatnije, dva, sa obe strane Starog savskog mosta - najavio je Dragan Ðilas, ministar bez portfelja, zadu¾en za sprovoðenje Nacionalnog investicionog plana. - To, privremeno re¹enje, sugurno bi pomoglo u rastereæenju "Gazele". Mostovi bi se noæu otvarali za prolazak brodova, mada Sava nije toliko frekventna kao Dunav i mnogo je lak¹e premostiti je na taj naèin.
O ovom re¹enju razmi¹ljaju i u Direkciju za graðevinsko zemlji¹te i izgradnju grada. Ideju treba da razrade saobraæajni struènjaci, a kada struka ka¾e svoje, Direkcija æe se pobrinuti da se urade odgovarajuæe prilazne saobraæajnice.
- Verujem da je pontonski most najbolje re¹enje kada se bude radila "Gazela" - smatra Vladeta Èoliæ, profesor Saobraæajnog fakulteta. - Trajekti su skupi i spori. Oni bi mogli da poslu¾e na Tisi i to u sluèaju manjih mesta. Tamo gde je manje vozila. Ponton je najjeftinije, najefikasnije i najlak¹e re¹enje. Imamo primer iz Novog Sada i to preko Dunava. Sava je jo¹ u¾a, pa time i lak¹a za taj poduhvat. Svi ka¾u - tu je meðunarodni saobraæaj, ali nema ga zapravo mnogo. Ja pamtim ponton na Savi ¹ezdesetih godina pro¹log veka. Radio je danju, a noæu se otvarao kako bi prolazili brodovi. Most bi bio postavljen na bar¾e, pa bi, napominje profesor Èoliæ, led, ako bi nai¹ao, lako prolazio ispod. Imao bi najverovatnije dve trake.
- Treba uraditi dobre prilazne puteve - napominje profesor Èoliæ. - Automobili bi i¹li bez problema. Novosadski su, dodu¹e, prelazili i autobusi i pe¹aci. Neophodno je uraditi proraèune da bi se taèno znalo kolika bi bila njegova frekventnost i koliki deo saobraæaja bi preuzeo.

TERETNJACI
VEROVATNO æu predlo¾iti da, ukoliko doðe do zatvaranja "Gazele", zahtevamo zabrnu teretnog saobraæaja kroz Beograd, osim za kamione kojima je to krajnja destinacija - rekao je ministar Dragan Ðilas. - Deo kamiona iz pravca Panèeva i Zrenjanina mogao bi trajektima, koje bi Grad platio, da se preveze preko reke, da ne idu kroz Karaðorðevu ulicu.
BROJKE
165 HILJADA vozila dnevno preðe preko mosta "Gazele"
30.000 automobila ubuæe æe moæi na Stari savski most
11 ODSTO saobraæaja preko "Gazele" je tranzit

PONTON KAO AUTOPUT
PONTONSKI most u Dubaiju je vrlo stabilna èelièna konstrukcija, koja se oslanja na plivajuæe dokove. U pitanju su dva paralelna mosta, postavljena na rastojanju od oko dva metra.©irina jednog dovoljna je da se formiraju po tri kolovozne trake i jedna pe¹aèka staza. Na obali su napravljene navozne rampe, spojene specijalnim hidrauliènim vezama. Tako je omoguæeno pode¹avanje visine i prilagoðavanje plimi i oseki. Po jedan od srednjih segmenata na oba mosta je pokretan i okreæe se oko vertikalno postavljenih pilona. Na kolovoznim trakama postoje rampe i svetlosni signali za zaustavljanje vozila kada je most otvoren. Prema rasporedu, most je zatvoren za drumski saobraæaj od 22 èasa do ¹est.


[vechernje novosti]

Enea

Mene neka jeza od ovoga hvata....

Pedja

Колка ће ту гужва да буде,не смем ни да помислим  :> :>

Enea

Zamisli choveche, Beograd metropola, a mi treba da se prebacujemo skelama sa jedne na drugu obalu, godina 2008.
Sanjam da zazivi projekat Olje Ivanjicki.