Treba li Kosovo da bude nezavisno?

Started by Bred, 24-07-2006, 12:05:26

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

KaBoom

Dobro Pekinezeru (LB), nemoj oma da vièe¹... :) Ma nervira me ova na¹a politika, ponele me strasti. Mada, ni¹ta lo¹e ili netaèno rekao nisam. U stvari, vi kako hoæete, mene tako zabole ¹ta æe biti sa Kosovom, samo da ja dam ove ispite... Razvukli smo temu, a sve se zna, sve je jasno. Pa da re¹imo vi¹e i to Kosovo i taj Ustav i taj Hag, pa da se okrenemo ekonomskom razvoju i ¾ivimo ko sav normalan svet vi¹e! I onako smo mi, ¹to bi reko Bala¹eviæ "samo mali glasaèki listiæi"... Oni ako hoæe, namestiæe izbore, samo da njihovim guzicama bude dobro, a nas... ma koga bre briga za nas. I onako moramo da se borimo za svoj ¾ivot i onako, a politika je ku*va...

lijepa bosanka

Uh,uh,uh.....svasta ti rece.....zadnje dve recenice su istinite...
Nijednog gradjanina Srbije ne bi trebalo da zabole(kako ti rece!!!) za Kosovom,a jos manje za ustavom.... :ninja:
Naravno da treba da se okrenemo ekonomskom razvoju,ali mislim da moramo prvo mi da se temeljito promjenimo,da promijenimo nacin zivota,navike,odnos jedni prema drugima....vec sam rekla da nama ni Mladic ni Karadzic,ni generali u Hagu,ni bilo ko ne moze pomoci dok smo mi ovakvi kakvi smo razjedinjeni,neslozni!!!! Dok u ovoj zemlji svako mesetari kako hoce,dok u ovoj zemlji sve mozes biti samo ne Srbin,a zemlja zvana Srbija...Apsurd,zar ne?! :hm
E,dragi moji,ja mislim kada pocnemo da priznajemo i volimo svoju naciju,samim tim cemo i jedni druge voljeti i postovati,onda ce i sve ostalo da bude dobro!!!! :wink:

Bred

#137
E, a ja glavu dajem da bi od te 2/3 da se, ne daj Boze opet zarati, samo 0.00000000000000001 promil njih stvarno i uzelo pusku i otislo u rat. Prilicno smo dvolicni, zar ne?

Smrda

u nasledju nam je da budemo licemeri......sta ces!! i da se busamo u grudi,a onda...svi junaci,nikom ponikose.....
voooliim ove nase izreke...mnogo su mudre...
a Kosovo,pa i ja se slazem sa KaBoom...razvuce se tema....a mi samo sitne ribe u ovom moru plavom!!!!

pop

E Brede, u tome se slazem s tobom. Puna zamlja m**onja i kafanskih boraca.
Ja sam prvo covek, pa Srbin (sto mi 'fala Bogu ovde niko nikad nije branio), tako da mislim da mi prvo treba da postujemo jedni druge, uklucujuci i one razlicite od nas, i da volimo zemlju tako sto cemo nesto uraditi za nju (npr. da poradimo na natalitetu :) ).

Smrda

nego...videste li vi one klince veceras u kljucu,na rts-u????
i svi oni hoce da ostanu na Kosovu....bas mi bi zao....

trinity

ljudi bre vi po ceo dan visite na netu ja ne mogu sve da stignem ovo je odgovor na postove posle mog ustvari na darkerov post
Ja sam mislila na nas sa foruma a ne na nasu vladu
Itekako mislim da oni mogu nesto da urade
I pravo da vam kazem nikada nisam bila za radikale i nikada necu ali bi volela da oni pobede i onda ce biti dza ili bu
Ili cemo svi izginuti ili ce od nas nesto biti
Ovo zamazivanje ociju me vise nervira i od DS-a i DSS-a

Vampire 666

    
B92 Info Vesti Politika
Ko¹tunica: Ahtisari me zaprepastio
4. oktobar 2006. | 07:34 -> 19:53 | Izvor: B92, Beta
Strazbur, Helsinki, Beograd -- Premijer i njegov savetnik suprotno reagovali na najavu o odlaganju objavljivanja re¹enja za Kosovo zbog izbora u Srbiji.



Vojislav Ko¹tunica takvu izjavu Martija Ahtisarija ocenio je kao zaprepa¹æujuæu, uz komentar da meðunarodni posrednik u svom mandatu nema ovla¹æenja da se bavi pitanjem kada æe biti odr¾ani izbori u jednoj suverenoj zemlji. Samo dan ranije premijerov savetnik Vladeta Jankoviæ rekao je da Ahtisarijev stav smatra kao korak u dobrom pravcu.

"Ahtisari u svom mandatu, koji je dobio od generalnog sekretara Ujedinjenih nacija, nema ovla¹æenja da se bavi pitanjem kada æe izbori biti odr¾ani u jednoj suverenoj zemlji. On je do sada veæ zakoraèio u taj suverenitet i terotorijalni integritet Srbije vi¹e nego ¹to mu je taj mandat dozvoljavao, uèinio je to i ovom prilikom. Za nas je jednostavno va¾an na¹ dnevni red", ka¾e Ko¹tunica.

Ahtisari je finskoj televiziji ILE rekao da æe njegov plan mo¾da morati da saèeka ishod izbora, koji bi u Srbiji mogli da budu odr¾ani u decembru.

Za razliku od premijera, savetnik premijera Vladeta Jankoviæ izjavio je dan ranije za B92 da je Ahtisarijev stav korak ka realistièkom i trezvenom opredeljenju, da bi prvo unutra¹nja situacija u Srbiji bila stabilna.

Rokove pomera samo Kontakt-grupa

Kontakt-grupa
Kontakt-grupa

Ahtisarijeva portparolka Hua Ðijang izjavila je danas, zamoljena da pojasni Ahtisarijevu izjavu o moguæem odlaganju objavljivanja predloga za Kosovo, da je to bio odgovor na pitanje novinara kako æe izbori u Srbiji uticati na re¹avanje statusa Kosova.

"Ahtisari je rekao da za sada nema promena u smernicama i da æe nastaviti da radi u skladu s poznatim principima, sem ako Kontakt-grupa ne promeni vremenske rokove", rekla je Hua i dodala da je Ahtisari naglasio da jo¹ nije dobio nikave informacije da Kontakt-grupa namerava da menja rokove.

Ambasador Nemaèke u Srbiji Andreas Cobel je u intervjuu za B92 rekao da se svi razgovori na tu temu vode na osnovu stavova da du¾e èekanje u dono¹enju re¹enja neæe pobolj¹ati situaciju na Kosovu. "Meðutim, nije po¾eljna ni preterana ¾urba", rekao je on. Ceo razgovor mo¾ete proèitati u rubrici Intervju.

Predstavnik Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Havijer Solana izjavio je u Briselu da usvajanje novog ustava Srbije temeljno menja rokove za proces odreðivanja buduæeg statusa Kosova i kako oèekuje da Ahtisari odlo¾iti predstavljanje svog predloga. Solana je rekao da je njegovo mi¹ljenje oduvek bilo da pregovoraèki proces o Kosovu ne sme da se me¹a sa izbornim procesom i da bi zato mo¾da bilo bolje da Ahtisari kasnije izlo¾i svoj predlog, posle izbora u Srbiji, prenosi RTS.

Albanci apeluju na UN

Lideri kosovskih Albanaca apelovali su na Ujedinjene nacije da ne odla¾u re¹enje za odluku o statusu Kosova zbog izbora u Srbiji.

"Radimo na re¹enju statusa u okviru rasporeda koji je postavila Kontakt-grupa, a to je do kraja godine", Arben Æirezi, savetnik kosovskog premijera.

Opoziciona Demokratska partija Kosova navodi da bi odlaganje dovelo do nesigurnosti i unutar i van Kosova.

Rusija ne prihvata nametanje

Ministar inostranih poslova Rusije Sergej Lavrov izjavio je da Rusija neæe podr¾ati bilo kakvo nametnuto re¹enje o Kosovu. "Jedino dobro i prihvatljivo re¹enje je ono koje podr¾avaju obe strane u pregovorima", izjavio je Lavrov.

Odgovarajuæi na pitanje da li æe Rusija ulo¾iti veto u Savetu bezbednosti ukoliko bude nametnuto re¹enje o nezavisnosti Kosova, Lavrov je na konferenciji za novinare u Savetu Evrope rekao da Rusija ne mo¾e dozvoliti da Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija svojim autoritetom odobri bilo koje nametnuto re¹enje.

On je rekao da ni Kontakt-grupa nije ta koja treba da odreðuje re¹enja Kosova, veæ da su to uèesnici u pregovorima, odnosno Beograd, albanski lideri  i predstavnici srpske manjine na Kosovu. Lavrov je nekoliko puta naglasio da se do re¹enja statusa Kosova mora doæi u pregovorima koji bi rezultirali odlukom prihvatljivom za srpsku i albansku stranu.

Dejvis: Ahtisari mi je rekao

I generalni sekretar Saveta Evrope Teri Dejvis ocenio je da Srbija treba da se saglasi s re¹enjem UN za status Kosova.

"UN æe doneti principijelnu odluku, najverovatnije, kako mi je rekao Ahtisari, odmah po odr¾avanju referenduma o ustavu u Srbiji", rekao je Dejvis za moskovski Komersant.

Na pitanje da li je neophodna saglasnost Beograda za priznanje nezavisnosti Kosova ili æe biti dovoljna odluka UN, Dejvis je rekao kako misli da æe ta odluka zaista biti doneta u UN i da je ubeðen da æe rukovodstvo UN i Ahtisari uèiniti sve ¹to im je u moæi da bi dobili saglasnost obe strane.

On je rekao i da je Kosovo poseban sluèaj jer je pod upravom UN zbog onoga ¹to se dogodilo pre sedam godina.

"Ne mo¾emo da se pravimo da se ni¹ta nije dogodilo, ne mo¾emo ignorisati pro¹lost. Problem Kosova jo¹ nije re¹en i ne ¾elim da sudim da li æe Kosovo biti nezavisno ili æe dobiti ¹iroku autonomiju. Neæu da se me¹am u Ahtisarijev posao", dodao je Dejvis.

Darker

Ok. Ajde da postavim jedno pitanje, pa ako neæete nemojte odgovoriti... Koji je procenat Srba koji voli ©iptare?
Kosovo ostane u Srbiji, sve se zavr¹i "dobro po nas", ali da li se neko zapitao DA LI MI ®ELIMO ©iptare u Srbiji?? Za mene lièno se ljudi dele na dobre i zle, abitno koje nacionalnosti, ali po definiciji kad ka¾e¹ ©IPTAR - ne misli¹ ni¹ta dobro... Da li razmi¹ljate o ljudima koji dole ¾ive???Da li oni ¾ele da ¾ive u miru sa ©iptarima? Ili da se meðusobno mrze do smrti? Bilo Bratstvo i jedinstvo, pa ispade gore nego u II sv.ratu... Kapirate ¹ta hoæu da ka¾em?

hulio_salinas

sjajno pitanje!!!
e znas kako:
ja sam protiv "dobrog zavrsetka za nas", jer ce taj zavrsetak za nekoliko godina biti novi pocetak (kraja)... Ja sam za nemoguce resenje: da se ociste siptari odozdo... posto je (vec sam rekao) nemoguce, onda neka idu s milim Bogom... Dignuti ZID u liniji Mitrovice i zabraniti difuziju!!!   :box :box :box

zabica

jednostavna je ona recenica - Kosovo je srce  Srbije! zasto ista menjati??
mada, generalno mi se nista ne pitamo, pitajmo one koji su dosli odozdo, koji su sve tamo ostavili... samo oni znaju kako je to! :(

stef

Ne znam nisam pametan, mnogo mi je zao naseg naroda, i nase zemlje...Kad sam video slike od !7 marta, sta rade sa nasim crkvama...tuga i bes.

hulio_salinas

realno: niko ne moze da ostane ravnodusan kada pogleda onu kolicinu besa... Vidis sve ono a ne mozes da reagujes... najgora situacija...

ali... sta sad? jbga... neke stvari jednostavno ne zavise od nas i one nas najvise bole...

Vampire 666

Chinjenica je da se po pitanju ostajanja Kosaova I Metohije u sastavu Srbije ne moze vishe nishta uraditi. Ono shto moze i mora je politichka inicijativa da Srbi imaju tamo najvecu mogucu autinomiju i jake veze sa Srbijom. Moramo biti realni. Zar je nekom bitnije da moze da kaze da u njegovoj drzavi postoje manastiri iz tog i tog veka nego da ljudi koji tamo zive dobro zive. Ovde se javlja jos jedan protiv ardument za sve glasache SRS-a. Njihovim stavom mozemo samo da dovedemo do istrebljenja Srba na Kosovu i Metohiji i dovesti Srbiju u medjunarodnu izolaciju. Ako zaista volite Srbiju i zelite da uradite nesto povodom Kosova i Metohije nemojte da se lozite na zapaljive govore SRS-ovaca (evidentno je sta nam je takav stav doneo 90-ih) vec glasajte za neku od demokratskih opcija okrenutih u levi stranu (takozvani levi centar).

Zar nije bolje da Kosovo postane nezavisno i da moze svaki Srbin da ode do Gracanice ili nekog drugog manastira bezbedno i bezbrizno kad god hoce, nego da bude na papiru u sastavu Srbije, a da se tamo ide samo uz policijsku pratnju i u strahu od teroristichkog napada. Budimo realni...

Darker

Vamp, neæe se ni tada moæi ba¹ tako laganica otiæi do Mitrovice... Neij sve ba¹ tako crno-belo, ali mislim da pitam pravu stvar, a o tome niko ne razmi¹lja...