Treba li Kosovo da bude nezavisno?

Started by Bred, 24-07-2006, 12:05:26

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

vladimir

To je tacno.U stvari, samo smo slusali pogresne ljude, sto se svodi na to isto.

Coolgemini

Uzrok svega ovoga sto nam se desava je ideja iluzorno-utopisticke i komunisticke drzave SFRJ.. :!...problem sa Kosovom je samo jedna od posledica Titovog ophodjenja prema Srbima, dajuci siroku autonomiju Siptarima i Albancima na Kosovu...da se u tadasnje vreme vodila ispravna politika i prava demokratija, Kosovo bi ostalo nase...
Sto se tice dobrog zivota za vreme komunizma,ne slazem se...drzava SFRJ je tada iskljucivo koegzistirala zahvaljujuci ogromnim dugovima koje je Tito uzimao iz drugih zemalja i delio narodima SFRJ,a i sam nastanak SFRJ je vise strategijski rezultat mutnih poslova i malverzacija trenutnih velesila da na Balkanu stvore uticajnu drzavu.. :roll:...cinjenica je da je zivot za vreme komunizma bio kvazi dobar i potpuno irealan jer ljudi nisu nista radili,a imali su sve... :!

rade

pa ako ljudi nsiu nista radili ciju imovinu sada prodaju tvoji ljubimci

Coolgemini

Hehehe...ja nemam ljubimce... :lol2:
a drugo,ne znam o kojoj imovini pricas...budi malo precizniji i adekvatniji.. :wink:

rade

O privatizaciji drzavne svojine koju je nekada neko nekako stvorio. verovatno lezeci i gledajuci TV ili sedeci za racunarom kao ti i filozofirajuci. A sta si to ti stvorio u svom zivotu da si zasluzio ekstra dobar zivot?

vladimir

To je vec filozofsko pitanje.Za to Kosovo je mnogo Srba dalo svoje zivote, a opet je izmaklo iz nasih ruku tudjom voljom...

Coolgemini

Jos nisam kompetentan da govorim o tome kakav je moj zivot ili ne jer sam jos uvek mlad a to je jos uvek relativan period u zivotu kad jos uvek nesto gradis i istrazujes...ja sam zadovoljan svojim zivotom,a naravno brinem se za buducnost i mislim da bi ovaj zivot u Srbiji bio bolji da su neke stvari iz proslosti bile drugacije i da smo imali druge ljude na politickoj sceni...A sto se tice privatizacije svojine,komunisti su posle drugog svetskog rata oteli svu licnu svojinu i sve posede srusene tokom bombardovanja i rata i na tim posedima posle napravili zgrade i institucije...posto vidim da si slabo upucen,trenutno je na snazi vracanje svih dobara otetih od strane komunista jer EU zahteva od drzave da isplati i vrati sve privatne svojine u vidu neke novcane kompenzacije ili poseda ljudima koji su pre rata ziveli na tim posedima.. :!

rade

Poznato mi je, ali koliko znam fabrike koje se sada prodaju, ako nisi upucen, su gradjene mngo posle 1945. godine.

Coolgemini

Vidim da si ponovo slabo upucen.. :lol2:...prvo,te fabrike su se i napravile od tudjih para a ne od stvorenih. :!.a drugo,fabrike se ne prodaju jer su u izuzetno losem stanju i inostrani kupci bukvalno odlaze jer nemaju nikakav razlog za ulaganjem u nesto sto je zastarelo i vanvremensko...desi se da se neka privatizuje,ali srazmerno ukupnom broju je apsurdno :/

rade

Hvala sto si me prosvetlio i uputio. Ti si moj idol. Ivini, gde ti zivis.
Nemam vremena da se prepucavam. Pitam se gde li se sad nalazis? Verovatno fino zavaljen i drustveno koristan. Lepo s.... kao i svi nasi politicari. Upuceni i neupuceni.
Pozdrav iz laboratorije sa mega - giga dobrom opremom na teritoriji EU-a.    :twisted:

Coolgemini

 :cvet :cvet

......Nema na cemu zaista :wink: :wink:...idoli se i stvaraju u nedostatku ljubavi prema sebi i sopstvenom misljenju :!
    A nalazim se daleko od tebe i tvoje svemirske laboratorije... :~...nadam se samo da cu uspeti da se sacuvam njenog negativnog dejstva i mozda jednog dana u SVOJOJ zemlji uspeti da napravim bolju. :!..sto je svakako korisnije za sopstveno drustvo,nego bekstvo i vestacka infiltracija u zemljama EU :box

...............................
izvinite za  :OFF i za vredjanje...

zoe

Pa Coolgemini sad si me iznenadio! Mislim prijatno... Kad rece tvoja zemlja! Tj. nadam se da nisam u zabludi i da nisi pomislio na lijepu njihovu... A ako nisam u zabludi ondak samo jos jednom da te potsetim da je Kosovo deo ove nase zamlje, pa mozes laboratoriju jednog dana i tamo da otvoris! :V

Coolgemini

Hahahaha..Thx Zoe :cvet
nadam se da cu uspeti,ali samo ako budem mogao da izmislim metodu pretvaranja Siptara u Srbe :K
by the way,naravno da nisam mislio na lijepu njihovu i daleko od toga...mozda si pomislila da je tako jer je dosta pominjem a i zato sto sam familijarno dosta vezan za nju :wink:

Bred


E ovo ne moze ovako. U nedostatku pravih argumenata vezanih za tebu pribegava se blacenju korisnika koji iznosi svoj stav. Cisto da se zna, to nije dozvoljeno I toce u buducnosti biti sankcionisano. 1000 puta sam rekao da se ne bazirate na LICNOST nego na STAV, MISLJENJE, ARGUMENT I da to mozete da kritikujete, osporavate itd, vredjanje, prozivanje, nipodostavanje po bilo kom osnovu NECU tolerisati.

Adonis_Vernalis

Primetio sam da se 90 % krvavih diskusija prekine onda kada moja malenkost prospe pred vas svoje veleumno mi¹ljenje... Hajde da prekinemo onda i ovu bedastoæu, pre nego ¹to se virtuelno pobijemo, i time smanjimo kritiènu masu supstancije koja je potrebna za nacionalni preporod nas preostalih Srba...

Ja ¾ivot provodim tako ¹to poku¹avam da Ameriku napravim u svojoj laboratoriji, na svojem institutu... Da li ste primetili? Niste... Boli vas uvo... Veæini je ionako stalo samo do uslova za prelazak u sledeæu godinu i slièno... Donkihotizam je ionako patolo¹ka pojava, svojstvena pojedincima...

Nije lako zapaliti preko... Da je lako, ja bih prvi bio tamo negde... U Èikagu, na primer...