Treba li Kosovo da bude nezavisno?

Started by Bred, 24-07-2006, 12:05:26

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

vladimir

Pa da, tamo je jak srpski lobi! :)
Cikago je zakon!!! :wink:

zoe

Владимире, царе!!!!! Живео ти аватар!!! :Bog

yeca

Quote from: Adonis_Vernalis on 14-08-2006, 12:49:25
Nije lako zapaliti preko... Da je lako, ja bih prvi bio tamo negde... U Èikagu, na primer...
To ne znaèi da æe tamo biti fenomenalan ¾ivot... Jedna hi-tech laboratorija bilo gde, ne èini ¾ivot...

vladimir

Quote from: zoe on 14-08-2006, 16:59:13
Владимире, царе!!!!! Живео ти аватар!!! :Bog

Hvala, Zoe!!! :cvet

Adonis_Vernalis

Quote from: yeca on 14-08-2006, 17:52:18
Quote from: Adonis_Vernalis on 14-08-2006, 12:49:25
Nije lako zapaliti preko... Da je lako, ja bih prvi bio tamo negde... U Èikagu, na primer...
To ne znaèi da æe tamo biti fenomenalan ¾ivot... Jedna hi-tech laboratorija bilo gde, ne èini ¾ivot...

Jo¹ malo na ovu temu, pa da promenimo ploèu, jer æemo zagaziti u duboki off...

Taèno je, yeco, da jedna hi-tech laboratorija ne èini ¾ivot... ali meni predstavlja jedan dobar deo ¾ivota... gotovo polovinu... Uz hi-tech laboratoriju ide i ista takva biblioteka, a bez biblioteke ja nemam teorijsku osnovu za svoja istra¾ivanja... Uz te dve hi-tech stvarèice, ide i hi-tech privreda, koja æe budnim okom pratiti ¹ta joj Univerziteti rade, pa æe grabiti da se to sve ¹to pre i napravi, e da bi se prodalo... Yeco, ovo je tek èarapin poèetak... Povuci nit i ko zna dokle æe¹ doæi...

A Kosovo? Sa svim onim ©iptarima??? Ma, ko æe njih pacifikovati? Jedino ko ih vojno zgazi i pljune, a mi to nismo uradili. Sada je kasno...

V

Ljudi stvarno nema neke velike filozofije.Nismo mi Kosovo izgubili zbog formiranja Kraljevine SHS,FNRJ ili SFRJ i svih politicko-ekonomskih kretanja u okviru njih, gde smo,bez dileme izvlacili deblji i na kraju izvukli najdeblji kraj.Pali smo na testu reprodukcije.Jedan stari deda Siptar je pre jedno 30ak godina izjavio:"Pa mi cemo vas ku..em pobediti."I ono stvarno.Prema tome ako ocemo Kosovo, onda svi(ne bukvalno naravno) kupimo prnje iz svojih rodnih mesta,i sa zenama i muzevima pravo za Kos.Mitrovicu ili negde okolo za pocetak.Kosovo je srpsko ako tamo ima Srba.Kao sto je sad fakticki siptarsko.Ili da nije mozda Srbija juzno od Save i Dunava turska,severno madjarska(ili austrijska)?!

KaBoom

Mislim da je Kosovo izgubljeno. Jeste srce Srbije, ali... jbga. Odeee! I mislim da smo trebali da napravimo neki Berlinski zid sa Kosovom da sluèajno neki ¹iptar ne bi pre¹o a na¹e strane granice. Èak ¹ta vi¹e mislim da tako ne¹to i EU ¾eli. ©ta æe nama ili EU 2 miliona ¹iptara? Samo æe se ¹iriti, sa njima i terorizam itd... Lepo Srbija bez Kosova u EU, Kosovo - gde mu volja! Tih 2 miliona ¹iptara neæe plaæati porez - SIGURNO! A kao deo Srbije, na¹a vlada æe im graditi puteve, davati plate i maltretirati se sa njihovim demonstracijama itd... Radikali najavljuju rat ako izgubimo kosovo (koje je veæ æao, jo¹ samo formalno da potpi¹u predsenici). Pa ko æe iæi da ratuje!?!?!? Neæe iæi babe i dede kojih ima najvi¹e za tu opciju! Iæi æe na¹i oèevi i mi sa njima da ginemo tamo! Zbog èega? Zbog komada zemlje koju preðe¹ za sat vremena kolima? Zbog rude? Bolje da se lepo pare ulo¾e vi¹e u Vojvodinu, pa da izvlaèimo 2 ¾etve godi¹nje, nego ¹to æemo na grbaèi vuæi 2 miliona ¹iptara. Ne vredi ginuti zbog budala.

©to se mene tièe, nek se cepaju i idu dalje od nas, koliko ih noge nose. Samo da nam se vuku preko granice onda. Kaki Berlinski - KINESKI ZID napraviti i svakoga ko preskaèe skidati snajperom. I æao! Hteli ste, evo vam, gledajte!

Bred

@V-S tom razlikom sto Srbi ne prave I ne radjaju decu za ubijanje I ratovanje

V

Ne, Bred nego Srbi takoreci uopste ne prave/radjaju decu.Mada nisam siguran i da su Siptari toliki neljudi pa ih bas u tu svrhu pravili.

vladimir

Quote from: V on 19-08-2006, 21:56:02
Ne, Bred nego Srbi takoreci uopste ne prave/radjaju decu.Mada nisam siguran i da su Siptari toliki neljudi pa ih bas u tu svrhu pravili.

Vidis, ako nisi imao/la mnogo kontakta sa Siptarima, ne znas da oni, praveci mnogo dece, tako sebi obezbedjuju ljude koje salju na skolovanje u inostranstvo ( bar 2-3 ), jedan obavezno ostaje u kuci, a ostali su "potrosna roba".
Btw, Siptari ( Balisti ) imaju itekakao dug staz u mrznji prema Srbima i teznju da prisvoje Kosovo.I to ne seze do posle II sv. rata, vec i mnogo dalje, cak i mnogo pre I sv. rata.Cisto da podsetim, Albanci su srpsku vojsku napadali kada se povlacila preko Albanije u Grcku, i , pored zime, gladi, bolesti i premora, dodatno pomagala desetkovanje nase vojske.
Nazalost, novcem od heroina, belog roblja, i ostalih mutljavina, njihova mafija je prilicno ojacala i tim prljavim novcem finansira razne politicke strukture po Americi.Zato nas Amerikanci i ostatak sveta cimaju, ne zato sto oni vole Siptare, vec zato sto vole njihov krvavi novac. >:D

yeca

Jedan od tih istih Albanaca koji je sa svojim pristalicama pomagao srpsku vojsku je i Esad pa¹a....
Ja znam da ni na¹i (Srbi) koji dodju odozdo da nisu ne¹to omiljeni... Bar koliko sam èula iskustva drugih. Neposredna nemam.
Ali je moj æale odprilike godinu dana pre nego ¹to su ba¹ poèela sra_a dole ('98. tako ne¹to) bukvalno svaki dan i¹ao BG-PR-BG poslom i jednom prilikom mu se dole pokvario auto i morao je da ga ostavi. Na zaprepa¹æenje moje mame kako je mogao da ostavi kola na èuvanje nekom ©iptaru, on je rekao da se 5 puta lak¹e dogovorio sa njim nego sa Srbinom dole...
Jbm li ga...

rade

Covek je ili covek ili stoka, trece nema. Kao sto mi gledao kosovkse Albance (Siptare) kao varvare, tako i nas gleda ceo svet. Haaaallllllllloooooooooooo!

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

zoe

Pa nisam bas sigurna Rade. Mi mislimo da svi samo razmisljaju o nama ali bas i nije tako....... Letos me jedna Brazilka (a druzismo se u Spaniji) pitala da li mi je engleski maternji jezik?! Toliko o informisanosti.....a to je samo jedan primer....

rade

Govorim o Evropi. Preko bare ih bas briga za ostale kontinente.  :roll:

lijepa bosanka

Iskreno....briga i mene za njih.....
Nervira me samo sto se petljaju tamo gdje im nije mjesto.....
Samo da se nisu umijesali.....ne bi sada bilo pitanja oko Kosova......Sarajevo bi bio srpski grad.....cijela Krajina....Dalmacija....Istocna Slavonija....eh bila bi mi veeeeelika drzava.....mmmmm.....ali......