Treba li Kosovo da bude nezavisno?

Started by Bred, 24-07-2006, 12:05:26

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Bred

Jucerasnja Ahtisarijeva izjava da Srbi moraju da snose teret istorije je blago receno SKANDALOZNA. I dalje se imputira da su Srbi jedini krivi i zbog Kosova ( sto je on i doslovno rekao). Pocinjem da sve vise verujem u pricu koju su nam serviralii da nas niko ne voli cak ni 6 godina nakon dolaska "demokratije", u ocima Evropljana ili bar njihovih politicara nista bitnije se nije promenilo. Mi smo bili i ostacemo zlocinci. Za njih.

Darker

pa, fala Bogu! Neæe valjda da bude zloèinac onaj ko je pobedio u ratu?? Gde si to èuo, svega ti? Misli¹ da je neko prolio suzu za milionima Nemaèkih izbeglica u 2. sv. ratu??

Adonis_Vernalis

#77
Quote from: Darker on 26-08-2006, 16:58:39
pa, fala Bogu! Neæe valjda da bude zloèinac onaj ko je pobedio u ratu?? Gde si to èuo, svega ti? Misli¹ da je neko prolio suzu za milionima Nemaèkih izbeglica u 2. sv. ratu??

Tako je! Mi smo ratove (koje nismo vodili) - jednostavno izgubili. A Nemaca je izginulo oko 9 miliona i svi govore: tako im i treba. Dugo im je bilo potrebno da se oporave, jos duze da se oslobode nasledja nacizma... i osecaja krivice, koji su doskora imali, i koji im je sve vreme bio nabijan na nos. Dugo nije bilo popularno biti Nemac. Vazda su im mahali Hitlerom, a i dan danas mnogi to rade. Nauciti nemacku lekciju, to nam sada predstoji... I postati barem Grcka, kada vec Nemacka ne mozemo biti.

Manastiri? Verujuci sam covek i tesko mi je da o tome i razmisljam, a kamoli pisem... Ali, da su Albanci pametni, sacuvali bi svaki kamen, svaku fresku, svaki i najmanji sasud u tim manastirima, svaku travku oko njih i naplacivali nam ulaznice kada dodjemo da hodocastimo tamo, onako kako Arapi po Tunisu cuvaju ostatke Rimskog carstva... Napravili su mnostvo muzeja u kojima cuvaju mozaike koje oni ni dan danas nisu sposobni da naprave... Ili isti ti Arapi, koji cuvaju nasledje starog Egipta, koji su napravili najsnazniju egiptolosku arheolosku skolu u svetu, jacu i od engleske... Postoje i dan danas genetski naslednici starih Egipcana - to su pravoslavni Kopti, ali ih ima koliko za dva arapska sela... koliko i Srba na Kosovu... Ili Meksikanci, Peruanci, Bolivijci... koji bastine nasledje Maja, Inka, Asteka, Olmeka, Tolteka... Spisak pametnih naroda koji zive od nasledja onih koji su iste prostore nekada zauzimali je podugacak... Nadam se da ce se najzad neko od Albanaca setiti da moze da se zivi i od turizma, a ne samo od droge, prostitucije i kriminala...

Edit: nepovratno je propustena prilika da se pomire etnicko i istorijsko pravo... Etnicko pravo Albanaca i istorijsko pravo Srba... A bilo je takvih prilika. Sada ih vise nema....

Vampire 666

Ovi pregovori su samo legitimisanje chinjenichnog stanja-Kosovo jeste neavisno....

vladimir

Tekma nije zavrsena dok sudija ne odsvira kraj...A mozda u zaustavnom vremenu uvaljamo mozda neki go... :wink:

Bred


Darker

samo pamet u glavu da ne izgubimo ceo kolaè, ¾ali bo¾e onda pregovora...

hulio_salinas

pla¹im se da se mi (Srbi) najmanje tu pitamo...

d¾aba pregovora...

Adonis_Vernalis

#83
Pesma Milo¹a Crnjanskog...

Proèitajte je...

Na¹a elegija

Ne boli nas.
Graèanice vi¹e nema,
¹ta bi nam takovska groblja?
Marko se gadi buðenja i zore,
grobovi æute, ne zbore.
U nebo di¾e nas
prezriv osmeh roblja.

Neæemo ni pobedu ni sjaj.
Da nam ponude raj,
sve zvezde sa neba skinu.
Da nas zagrle koji nas more,
i njina zemlja sva izgore,
i kleknu pred nas u pra¹inu.
Da nam svi ruke ljube,
i klièu i krune meæu,
i opet zatrube trube,
cveæe i èast i sreæu.

Mi vi¹e tome ne verujemo,
nit i¹ta na svetu po¹tujemo.
Ni¹ta ¾eljno ne oèekujemo,
mi ni¹ta ne oplakujemo.

Nama je dobro.
Prokleta pobeda i odu¹evljenje.
Da ¾ivi mr¾nja, smrt, prezrenje.

Neke stvari se nikada neæe promeniti. Kada je Crnjanski umro?

Vampire 666

Quote from: vladimir on 22-09-2006, 18:04:33
Tekma nije zavrsena dok sudija ne odsvira kraj...A mozda u zaustavnom vremenu uvaljamo mozda neki go... :wink:
problem je sto je sudija skroz njihov...

KaBoom

Trebali smo da po¹aljemo igraèe Zvezde ili Partizana na "utakmicu", mo¾da bi sudija popio koju pesnicu... :D

Ma ¹ta se cimate ljudi, gotovo, nije na¹e, a i ne treba nam (taj teret). Sretno bilo Kosovu, samo onda Aljbanci (¹iptari) da ne dolaze u Srbiju... Ne zato ¹to æe ih narod mrzeti, veæ jednostavno - NE TREBAJU NAM! Samo da se mi njih, njihovog siroma¹tva, higijene, kulture i svega veæ jednom re¹imo! A manastiri... Izgradiæemo nove, ako su ba¹ toliko neophodni. ©ta sad, nemo¾ i ovce i novce.

Vampire 666

apsolutno se slazem sa tobom...ne treba umreti zbog gangrene na nozi, vec odseci tu nogu...

vladimir

Quote from: KaBoom on 23-09-2006, 18:29:58
a i ne treba nam (taj teret).

Hoce li to isto mozda ljudi iz Vojvodine pricati za deo juzno od Save i Dunava u neko dogledno vreme ako se trazi autonomija Vojvodine ili tako to? :hm

Quote from: KaBoom on 23-09-2006, 18:29:58
A manastiri... Izgradiæemo nove, ako su ba¹ toliko neophodni. ©ta sad, nemo¾ i ovce i novce.

Vidis, buraz, neophodni su.Jer bez tih manastira ce se jedan dobar deo pripadnika srpskog naroda osecati prilicno osakaceno.To je deo nase istorije i naseg kulturnog nasledja.Srpska crkva u Sent Andreji ( Madjarska ) je srpska crkva i tokom prethodnih vekova je ostala netaknuta i ocuvana od strane Madjara.Sumnjam da bi se to desilo i od strane Albanaca, oni bi na mestu nasih manastira izgradili MekDonalds ili pijacu.

A sto se tice gangrene, necemo umreti.Daleko od toga.Ali, treba se boriti za svako parce nase zemlje, a ne za sve sto nije u nasem dvoristu i par kilometara okolo nas boleti uvo.Ne zaboravite, Albanaca ima i na jugu Srbije.Ako im se digne da traze da se i taj deo otcepi, da li im treba i to dati?Ili im pokazati da ne mogu da dobiju bas sve sto zatraze. :hm

zoe

Vladimire, ovlascen si da govoris i u moje ime! :Bog

Quote from: KaBoom on 23-09-2006, 18:29:58
A manastiri... Izgradiæemo nove, ako su ba¹ toliko neophodni.

E ovo mi je bas zaparalo usi!
Jedan moj komsija, tako nasih godina, bio u Americi. I tako on razgovarao sa jednim Amerom i ovaj ga pita:"A sta to vi imate u Srbiji?" A komsija odgovori:"Pa imamo stare manastire..." Amer:"Stare? Pa mi imamo nove!"

Eto, ko razume, shvatice!

Darker

Ne mislim da Kososvo treba da ide zato ¹to mi je vi¹e pun q svega. Ili zato ¹to sam lenj. Ali stvarno mislim ono ¹to sam rekao u Srbiji buduænosti - treba krenuti od poèetka, sa zdravim stavom, a ne veèito krpiti rupe i trpeti parazite na svojim pleæima. zara¾eno je, ima kancer, gangrenu. ®ao mi je. Boli me. Ali zato mora¹ na pametan naèin da izvuèe¹ najbolje ¹to mo¾e¹ odatle, a ja ne mislim da je celo kosovo(ako je uop¹te neki deo) najbolje... Kao ¹to ne verujem da je Novi Pazar najbolje. I tu se stvara kancer. I u Vojvodini je poèeo, pa se sad malo uti¹ao, èini mi se... rak se danas leèi, ali u poèetnom stadijumu. Ne kada metastarzira :hm :hm :hm
A postoje naèini da se za¹tite manastiri, da se ne la¾emo, nije samo u manastirima problem, alo!!! Ako je zbog manastira, ma nek ide odmah i celo... Aman, ljudi ¾ive dole!!!