Sigurnost u saobracaju

Started by Ayrton Senna, 17-10-2007, 15:12:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Ayrton Senna

Apropo nesrece koju je doziveo Tose Proeski!

Odgovornost vozaèa jeste velika! ©ta se zaista desilo, to samo oni znaju. Za¹to je jurio tako velikom brzinom, da li je auto otkazao u presudnom trenutku, ili je vozaè bio ometen neèim pa je sluèajno okrenuo volan i izgubio kontrolu nad automobilom pri velikoj brzini... sve æe ostati nerazja¹njeno do daljnjeg!?

A kada sednete sa nekim u automobil, predajete mu svoj ¾ivot, a na vozaèu je velika odgovornost da vas odveze do odredi¹ta. To treba ceniti, ali biti i oprezan, jer trenutak nepa¾nje pri velikoj brzini mo¾e biti fatalan.

Nala¾alost, èinjenièno stanje je takvo, a statistika potvrðuje, da veæi broj ljudi strada u saobraæajnim nesreæama, nego ¹to izgubi ¾ivot dejstvom nekog drugog faktora(ubistva, bolesti i dr.). Statistika je neumoljiva, zato oprez! i polako sa gasom!

Kako je neko veæ napisao: NE BR®E OD ®IVOTA !  :a

Al-Jasmina

 :hmm
Jedna stvar ostaje nejasna-
Njihov auto je imao 10 vazdushnih jastuka
(prednji, bocni...)
NIJEDAN se nije aktivirao?!
:shock


Zasto?

Smrda

Quote from: Al-Jasmina on 17-10-2007, 22:23:04
:hmm
Jedna stvar ostaje nejasna-
Njihov auto je imao 10 vazdushnih jastuka
(prednji, bocni...)
NIJEDAN se nije aktivirao?!
:shock


Zasto?
to sam se i ja pitala,ali ta pitanja sad nicemu ne sluze
(jedna od mogucnosti je da se prekinuo senzor?!!?!?)

stef

 Problem sa airbagom, je to sto moze da se ne aktivira, jer zice vecito zezaju...meni se na "clio" nisu ukljucili

Bred

Smrt To¹eta Proeskog: Niko nije bio vezan, svi spavali
Autor: Blic online |
To¹e Proeski je poginuo veæ u trenutku udara u kamion zbog pucanja vratnih pr¹ljenova. Iako je bilo navoda da je To¹e u trenutku udara spavao na spu¹tenom sedi¹tu, dr¾avni tu¾ilac iz Hrvatske ka¾e da je ono bilo u uspravnom polo¾aju, ali da je zbog sudara puklo.

Vazdu¹ni jastuci se nisu aktivirali jer ni jedan od putnika u tuaregu nije bio vezan sigurnosnim pojasom, ¹to je uz koèenje jedan od preduslova za njihovo aktiviranje. Nalaz saobraæajnog ve¹taka biæe zavr¹en ove nedelje i biæe, zajedno sa celokupnom dokumentacijom prosleðen makedonskom pravosuðu, navodi Jutarnji.hr.
Uzrok nesreæe, u kojoj je poginuo Proeski bila brzina i èinjenica da su vozaè i oba putnika najverovatnije u trenutku udara spavali, naveo je tu¾ilac iz Hrvatske, zemlje u kojoj se nesreæa dogodila.
"Niko od njih najverovatnije nije ni primetio kamion. U trenutku udara, pri kojem je suvozaèeva strana zavr¹ila pod prikolicom kamiona, vozaè se trgnuo, naglo skrenuo ulevo i udario u za¹titnu ogradu", rekao je ¾upanijski dr¾avni tu¾ilac Stjepan Haramustek.
List dalje navodi da je te¹ko povreðeni Georgi Georgijevski (32), vozaè Tuarega u kojem je pro¹log utorka na autoputu nedaleko od Nove Gradi¹ke poginuo To¹e Proeski, prebaèen u nedelju ujutru makedonskim sanitetskim vozilom iz novogradi¹ke Opt¹e bolnice u Skoplje.
Navodi se i da je od trenutka nesreæe Georgijevski odbijao svaki kontakt s javno¹æu, a u poèetku i s najbli¾im prijateljima koji su mu iz Makedonije stigli u posetu.
"Pu¹ten je sa ortopedskom kragnom u pratnji makedonskih lekara. Sa celom procedurom otpu¹anja Georgijevskog bio je upoznat i tu¾ilac Haramustek", naveli su iz novogradi¹tanske bolnice.
"Za mene je on slobodan èovek, jer smo sluèaj odluèili da prepustimo makedonskom pravosuðu. Negov paso¹ bio je u policiji odakle je verovatno preuzet i kada je vozilo stiglo po njega, on je oti¹ao. Mi sada èekamo samo nalaz saobraæajnog ve¹taka, nakon èega æemo kompletnu dokumentaciju putem nadle¾nih ministarstva proslediti Makedoniji", rekao je tim povodom Haramustek.
blic

pig_am_am

jadnik... ma ne mora da znaci da je zaspao. decko moje drugarice nas je jednom vozio bas brzo  :roll: a bila je magla. kamionu ispred nas nisu se uopste videla svetla (ako je uopste i imao svetla). da ne pricam sta bi bilo da taj decko nije imao dobre reflekse...

za sve je kriva brzina. a ako su svi budni,svako moze da kaze "ej,covece,uspori"... zato je meni ovog djordjeta bas zao.

ne znam,ja sam imala tezi udes i mislim da se to jako lako desi. tako lako da vozac ne zna sta ga je snaslo.
naravno,postoji sansa da reaguje,ako ne ide brze od zivota.

Adonis_Vernalis

Ne znam koliko vas vozi... van Beograda, bar do Sremcice. A sto se Beograda tice, koliko ludaka ume da se pojavi samo na kratkoj relaciji na Autoputu izmedju Arene i Autokomande? I da svojim mocnim Audijima, Golfovima ili BMW-ovima isece vasu jedinu putanju koju imate? I sta vama preostaje no ukopavanje nogama u kocnice, ugriz za volan ili ledeni dodir bankine?

To je ono sto se Beograda tice. Koliko neosvetljenih traktorskih prikolica, ili blatnjavih tragova je do sada prekinulo necije zivote kojekude po Srbiji... Mozete biti Supermen, pa ipak ne videti nesto tako krupno kao sto je kamioncina, neosvetljena, a ogromantna, i teska, i neminovna...

Kvrc! The end.

Bred

pa vozaci moraju o svemu da misle i o neosvetljenim prikolicama, kamionima, pijanim pesacima itd  :wink:

Adonis_Vernalis

I "elektronski mozgovi" otkazuju, i telenorova mreza s vremena na vreme pada, i mobilni telefoni se gase... Bil Gejts je jednom prilikom bio posten, pa rekao: kada bi avioni padali tako cesto koliko pada "Windows", na Zemlji ne bi bilo nikog zivog.

Brede, ocigledno se vozis. Ne vozis.  :cvet

Meni se, pre izvesnog vremena desilo da mi se u vidnom polju stvori kamion, niotkuda...

pig_am_am

eto. pre nedelju dve na gazeli sam videla da se kamion srusio na automobile. i to u sred spica. "presekao" ga neki dzip.
i sta ti tu da radis? sedis u tim kolima i samo padne kamion.

na srecu,nije bilo mrtvih,ali je prizor bio jeziv.


a to kad se pojavi kamion...
eto,ima jos slucajeva,tako da vidite da to nije nesto neuobicajeno. nazalost.

Girl

Pa sta sad? Treba svi da zakljucimo - eto, moze svima da se desi, to je nepredvidivo i sta ja znam jos... (?) Ja stvarno mislim - ako vozis, treba da pazis na tudje zivote i na svoj po svaku cenu!!! Da uvek mozes da kazes (sebi) - ja sam uradio sve sto sam mogao tj. sto se od mene i ocekivalo! Tako da, sve sto je Bred napomenuo, za mene je jedino na mestu!!! Zna se koliko kosta zivot

pig_am_am

naravno da treba da pazis i da uradis sve sto mozes.
naravno da zivot nema cenu.

ali na svetu ne postoje savrsenstva,pa ni ljudski mozak,paznja i refleksi to nisu.

Girl

Boze, svasta, pa koze da postoje savrsenstva, ali je l' ti sad to treba da potenciras? Ne.
Ali, kad nisi u stanju da vozis, ili vreme nije pogodno, odlozi, pa lupaj glavu sto nisi stigao negde na vreme i slicno. Je l' tako da je to bolje? A sada-- NAROCITO treba da se vodi racuna kad su, da kazem, krupne zverke u pitanju, posebno kad ima na hiljade i hiljade ljudi koji ih obozavaju. Ja samo to i pokusavam da kazem!!

Adonis_Vernalis

Debeli off, ali tema nalaze razradu...

Svako jutro ustajem, perem zube, oblacim se i pun lepih zelja krecem sa NBg put Kumodraza... nekih 13 km Divljeg Zapada. Usput bacim klinca u vrtic, kupim cigarete i pusim li pusim. I strepim li strepim.

Nisam ni zverka, ni bitan. Mozda, nekome, jesam, ali nisam milionima. Ja sam samo jedan disciplinovan ucesnik u saobracaju. Vozac. I samo zelim da dodjem na posao. I?

Girl

Pa nista. Srecan put!