Poslanicima po laptop

Started by Bred, 30-10-2007, 14:35:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

 Izvor: FoNet
Beograd -- Svaki poslanik Skup¹tine Srbije do kraja mandata mo¾e da uzme jedan raèunar, na revers.

Svaki poslanik, bez obzira na poznavanje rada na raèunaru, do kraja mandata moæi æe da uzme na revers jedan prenosivi raèunar, laptop, kao pomoæ u obavljanju poslanièke du¾nosti, pi¹e Blic. To bi graðane Srbije moglo da ko¹ta oko pola miliona evra, ako budu odabrani najbolji modeli, a najmanje 135.000 evra, ako budu kupljeni proseèni raèunari.

Skup¹tina Srbije je u Slu¾benom glasniku 26. oktobra objavila konkurs za javnu nabavku 270 raèunara, a konkurs æe biti okonèan 26. novembra, da bi 20 dana kasnije bio objavljen pobednik konkursa.

b92
---
Mislim da je meni potrebniji laptop nego njima  :K :wink:

_d.0.t_

uzh's...

kod nas je sve naopako...

Ayrton Senna

Ja bih i laptop i slu¾beni auto. Sa velikom platom oni æe se veæ snaæi, a mi studenti....

dirigent

Sto ne naprave u skupstini veliki bim za video konferencije sastavljen iz 250 delica sa mestom za  svakog poslanika ponaosob. Mogu da zasedaju , a svaki da ne mrda iz kuce. Samo treba da bude ispred laptopa , a jedino predsednik vrsi koordinisanje konferencije uzivo .

Bred

dirigentU, ne dajite im ideju  :K

hulio_salinas

Nemam reèi za ovaj bezobrazluk! Pa ¹to ne dobije svaki poslanik onoliko lap-topova koliko dece ima? :wall:

BK

Quote from: Bred on 30-10-2007, 14:35:06
Izvor: FoNet
bez obzira na poznavanje rada na raèunaru

Pa ce im onda organizovati i besplatnu obuku za rad na racunaru

Al-Jasmina

Jao jao jao
pa onaj kome treba nek kupi, para imaju 
:wall: :wall: :wall: :wall:

Kako ih nije strah da nam se konachno ne smuce
pa ih lepo odnese seljachka buna na kukama i motikama?  :lol:


darusaz

Quote from: dirigent on 30-10-2007, 14:55:55
Sto ne naprave u skupstini veliki bim za video konferencije sastavljen iz 250 delica sa mestom za  svakog poslanika ponaosob. Mogu da zasedaju , a svaki da ne mrda iz kuce. Samo treba da bude ispred laptopa , a jedino predsednik vrsi koordinisanje konferencije uzivo .
:~ сјајан предлог!

mikele

Па то је вероватно неки буџетски суфицит,па да се не баци :> :wall:

Al-Jasmina

 :)):
Ma nek dobace taj suficit meni,
snacicu se ja vec nekako  :wink:

Ru¾an Bosanac

Pouzdano znam, da sto se Srbije tice, para ima.... Tako da i ako ode pola miliona na laptopove ( sto je ipak preterana cifra ) to se nece osetiti . Problem je sto se krade na svakom drugom mestu. Kad su prosle godine po ko zna koji put trazene donacije i novac od Amerike... tamo je gospodama iz Srbije receno da ih ne foliraju vise jer kako objasnjavaju imamo ga i previse. Sta ces, lopovi u Srbiji na svakom koraku....