Vredna slika u kauèu sa "buvljaka"

Started by Bred, 31-10-2007, 13:04:54

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Bred

 Izvor: Tanjug
Hamburg -- Jedna studentkinja iz Nemaèke u kauèu kupljenom na "buvljaku" na¹la sliku iz XVII veka.

Ulrike Ajzenhart je kauè na rasklapanje kupila na buvljoj pijaci za 150 evra, a u njemu je na¹la venecijansku sliku s poèetka XVII veka, umotanu u krpe, kasnije prodatu na aukciji za 19.200 evra. "Otvorila sam kauè i u njemu na¹la sliku. Shvatila sam da je vredna, ali nisam ni sanjala da æu toliko zaraditi", izjavila je Ulrike Ajzenhart.

Slika je bila umotana u stare krpe. Posle pretrage po Internetu, Ulrike Ajzenhart je zadu¾ila svog dedu da sliku odnese na ekspertizu. Utvrðeno je da platno naslovljeno "Priprema bega iz Egipta" i da pripada ¹koli venecijanskog slikara Karla Saraèena, a procenjeno je na 5.000 do 7.000 evra.

Delo, stavljeno na aukciju ovog vikenda u Hamburgu, prodato je za 19.200 evra, saop¹tila je aukcijska kuæa Keterer kunst iz Hamburga, rodnog grada studentkinje, prenele su agencije.

"Dobiæu blizu polovine te sume, ¹to uop¹te nije lo¹e", ka¾e Urlike Ajzenhart i dodaje da æe tim novcem finansirati nastavak studija ekonomije.

b92

hulio_salinas

Èoveèe, ova devojka obo¾ava umetnost. Prodala je sliku...

Wlada

Ах ти Венецијанци...
"Припрема бега из Египта" би вероватно била једна од представа из, може се рећи, посмртних путашествија светог Марка Јеванђелисте, а односи се на сакривање моштију светитеља, од стране венецијанских трговаца, међу товар са свињском масти, како власти тадашњег Мисира (Египта) не би забраниле преношење моштију човека који је желео да врати хришћанство у исламски Египат.
Иначе исход овог догађаја је познат... Мошти су пренете у Венецију, изграђена је прелепа катедрала св. Марка а грб Венеције носи крилатог лава (симбол Марка Јеванђелисте заштитника Венеције) са натписом PAX TIBI MARCE EVANGELISTA MEUS

hulio_salinas

Wlado, :pljes:

Zanimljiva je sliènost da su mo¹ti skrivane, a da je i slika "skrivena".

Wlada

#4
Заборавио сам да напоменем смисао мог поста... Венецијанци су толико сликали поједине мотиве из живота св. Марка да се може наћи више слика под истим називом!!!

Не знам зашто али скривање драгоцености у Немачкој ме неодољиво подсећа на крађе СС дивизија (серија Ало, Ало обрађује сличне мотиве).
Да ли је то једна од слика украдена од стране немачких официра, па сакривена након пада Рајха?
Многе драгоцености нашег Белог двора и музеја су нестале у данима повлачења немачке силе.

Тек сам сад видео шта написах.
Ислам у првом веку нове ере  :wall:
Незнабошци је израз који треба да стоји

Adonis_Vernalis

Quote from: Wlada on 31-10-2007, 23:23:35

Не знам зашто али скривање драгоцености у Немачкој ме неодољиво подсећа на крађе СС дивизија (серија Ало, Ало обрађује сличне мотиве).


Da to, ipak, nije bila ona famozna "Fallen Madonna with big boobies"? Pa resili da ipak ne kazu Englezima da su je nasli.

pig_am_am

hahahahaha :116:
preduhitri me profesor  :>

meni bi bas bilo zanimljivo da istrazujem ko ju je stavio u kauc...odakle mu... i tako to. :wink:

Adonis_Vernalis

Znao sam ja da general von Klinkerhoffen i porucnik Gruber znaju mnogo vise no sto su bili spremni da priznaju. Nevaljalci jedni!

dirigent

Sta to znaci da ce dobiti blizu polovine te sume?

    Da ce joj na porez otici vise od pola zarade?

whatever

Велике аукцијске куће наплаћују провизију и до 40% плус порез држави...