Mala auto-¹kola

Started by Ayrton Senna, 31-10-2007, 20:18:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

BK

Moj savet je: tek pred kraj casova uocila sam da moj instruktor veoma cesto, gotovo non-stop drzi svoje noge na njegovim pomocnim pedalama...i naravno poludela, malo malo pa sam morala da mu kazem da pomeri noge.A i pre neki dan sam ispred sebe videla kola L i vidim non stop upaljeno svetlo za kocnice a kola idu li idu...razumem ja sve...da oni moraju...zbog bezbednosti...ali plasim se da zbog toga mnogi ljudi posle padnu...pogotovo ako im pomazu da krenu, na uzbrdici pogotovo...morate vezbati i sami u svojim kolima ili na poligonu bez instruktora... 

katarina

Ne bih preporucila da pre ispita vezbate na svojim kolima! Nista nije isto, druge dimenzije, kvacilo,gas, kocnica, pokretanje auta...ma nista nije isto. Samo cete se zbuniti. Sem ako nemate isti model auta kod kuce.

BK

Ja sam pak imala bas dobro iskustvo jer sm ranije vozikala malo svoja kola, a totalno drugacija, jos su me i usamoj auto-skoli selili u 2-3 auta,i polozih iz prve a katasrofa instruktora sam imala (odmah me je izveo na ulicu, nisam bila na poligonu, samo zadnji cas, ne idoh ni u centar, ni na auto put) a i sad vozim totalno neki treci. Bitno je steci osecaj i naravno presudno je iskustvo!

tarantulica

Kad nauèi¹ da vozi¹, svejedno je koja kola su u pitanju  :wink:

pig_am_am

ja sam imala kul instruktora.nikada se nismo posvadjali a sto je vaznije, na kraju mi je skroz verovao. pricao je cak telefonom i nije ni kocio ni nista.

a moj savet... pa,nemojte samo da se plasite. i kad se navucete posle prvog casa - iskulirajte malo :> i ne smarajte ljude pricama kako vam je bilo na casu :>

Ayrton Senna

#125
Moram priznati da su komentari ODLIÈNI !!!
Svako nosi razlièito iskustvo sa obuke, svi smo obuku zavr¹avali u razlièitim auto¹kolama, o automobilima i instruktorima da i ne govorim. Prosto, to je ponekad kao lutrija. Nekad mo¾e¹ da izabere¹ instruktora i auto, nekad ne, ali na kraju, va¾an je samo oseæaj koji stvori¹, kako prema automobilu tako i prema vo¾nji. Iskustvo æe doæi samo, vremenom, a do tada va¾an je taj oseæaj koji stekne¹, jer posle hiljade i hiljade preðenih kilometara vo¾nja postaje rutina.

Inaèe, jedna od najva¾nijih stvari za vo¾nju jeste to da ni u jednom trenutku ne smete osetiti strah dok ste za volanom. Strah je veliki neprijatelj tokom vo¾nje, jer dok ste za volanom, svo vreme morate biti skoncentrisani na put i saobraæaj oko sebe, a u svakom momentu spremni za reakciju. Dakle, otvorene oèi i spreman um. Jer u nekim situacijama jedna sekunda zakasnele reakcije znaèi mnogo izgubljenih metara za manevar i gotovo sigurni sudar.

Nije mi cilj da nekog upla¹im i prepla¹im, jednostavno ako se pla¹ite bolje saèekajte trenutak kada budete potpuno spremni. Pod pritiskom se ljudi u kritiènim situacijama razlièito pona¹aju. Najgore ¹to mo¾ete da uradite jeste da u nekoj kritiènoj situaciji pustite volan i komande, krenete da mlatarate rukama i vri¹tite, umesto da reagujete manevrom i izvuèete se.

Tarantulica mi je dala ideju da i na ovoj temi organizujemo takmièenje u odgovaranju (hvala  :cvet). Zato, voleo bih da èujem va¹e predloge: koje vreme vam odgovara za postavljanje pitanja? A ubrzo æu i ja razraditi plan oko bodovanja pitanja, i brzine naravno, jer æe prvi odgovor nakon postavljenog pitanja nositi bonus poene.


BK

Quote from: Ayrton Senna on 02-12-2007, 17:23:20
koje vreme vam odgovara za postavljanje pitanja?
Mislim da je bolje uvek razlicito vreme, jer neko od nas je ranoranilac i ima/nema obaveze, a neko pak, kako ja volim a kazem, kasnospavac....pa da bi svi bili srecni razlicito vreme je najbolje.

pig_am_am

sta kad ce tarantulica svejedno da pobedi. :>
nju puskom ne mo's oterati odavde  :>

[off]salim se,mila moja suvlasnice[/off]

evo ovo vreme. u sustini mi je svejedno.
moze i malo kasnije. nem pojma... :>

tarantulica

Pigi, ko se bije, taj se voli  :friend:

Nemoj da nam otkriva¹ kad æe¹ da postavlja¹ pitanja, èar iznenaðenja daje neku specijalnu dra¾ ovim na¹im kvizovima  :happy:

Masha

Sta? Jos jedan kviz! Tarantulice, imam duge nokte samo da znas  :K
Spremna sam, spremna sam, spremna sam....  :K

Ayrton Senna

Znaèi, kviz vam odgovara?

Koliko sutra slede pravila i pitanja. Jo¹ ne¹to, na testu nije obièaj, ako pogre¹ite samo vam poni¹te pitanje i ne dobijate poene, a ja se ozbiljno premi¹ljam da uvedem negativne poene. Koliko je to dobro, razmisliæu!
Ali za neka pitanja to mo¾e biti i znaèajno. Pogotovu za raskrsnice, koje æe, sada najavljujem, nositi najveæi broj poena + bonus za onog ko prvi odgovori.

Masha

Odgovara kviz  :~. Samo, srocite ta pravila, pa da pocnemo  :wink:

tarantulica

Quote from: Masha on 04-12-2007, 21:43:17
Sta? Jos jedan kviz! Tarantulice, imam duge nokte samo da znas  :K

Super, znaèi te¾e æe ti biti da kuca¹  :>  :cvet

Kad æe taj kviz?   :loptica:  :wink:


Bla_bla_blaaaa

wuuuhuuu

opet se igramo...da,najbolje da postavljas ta pitanja u razlicito vreme...(cisto da niko ne zna, pa ko pre devojci njemu devojka :K)

Ayrton Senna

PRAVILA KVIZA

Nekih posebnih pravila za sada nema. Ipak su ovo test pitanja, zato dobro pogledajte sliku, pa¾ljivo proèitajte pitanja i ponuðene odgovore, razmislite pa napi¹ite taène odgovore. I jedna vrlo va¾na stvar: boduje se svaki odgovor, ako je taèan normalno.
To znaèi, ako jedno pitanje odgovorite taèno a drugo ne, dobijate poene samo za taèno odgovoreno pitanje.

Pitanja nose razlièit broj poena. Kategorije su sledeæe:

1. teorijsko pitanje   1 poen;
2. slikovito pitanje   2 poena;
3. raskrsnica          3-5 poena;
4. saobraæajni znaci   4 poena.

PRAVILO ZA BONUS

Prvi TAÈAN odgovor (odnosi se na kompletno taèan odgovor svih ponuðenih pitanja u jednom postu) donosi bonus od 2 poena. Takoðe, zadr¾avam pravo da dodelim 1 bonus poen za odgovor koji je pravilno OBRAZLO®EN, onda kada je to navedeno u pitanju.

Za sada, primenjuje se i pravilo bodovanja odgovora SVIH UÈESNIKA. Svako ko odgovori taèno dobija odreðen broj poena prema vrsti pitanja, s tim ¹to najbr¾i dobija bonus. Zato vas molim sledeæe: NE PREPISUJTE ODGOVORE !!!
Za vas je mnogo bolja opcija da se potrudite da sami odgovorite na postavljena pitanja, makar i netaèno, jer mo¾ete da testirate svoje znanje pre svega, a za takmièenje......naæi æe se veæ bodovi.

I jo¹ jedna stvar. Da bi se lak¹e sna¹li prilikom pregleda rezultata odns. tabele, napi¹ite boju sa liste kojom ¾eite da va¹e ime bude obele¾eno. Najbr¾i dobija ¾eljenu boju.


Konaèno, sledi prvo pitanje. Zato, odgovorite taèno:

(http://www.imagehosting.com)

1. Putnièki automobil koji se ukljuèuje u saobraæaj, u situaciji prikazanoj na slici, du¾an je da propusti:

a) samo teretno vozilo;
b) samo kombinovano vozilo;
c) i teretno i kombinovano vozilo.
________________________________________________________________________________________________

2. Vozaè teretnog automobila u situaciji prikazanoj na istoj slici ukljuèio je pokazivaè pravca:

a) propisno;
b) nepropisno;
c) nepropisno, jer putnièki automobil oèigledno stoji na kolovozu.