Mala auto-¹kola

Started by Ayrton Senna, 31-10-2007, 20:18:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Masha

Evo i mene  :wink:. Mnogo sam okasnla, ali ima da vas stignem  :K. Odgovori: 5.b i 6.a

BK


pig_am_am


tarantulica


Masha

#154
E da, i kad se upisem u listu strelaca  :K `ocu ovu boju  :wink:
P.S. Tirkizna je u pitanju

pig_am_am

a sto je kamionu dozvoljeno da pretekne motor po sinama? sad sam se zbunila. da ja vozi taj kamion,nikad ne bih preticala tako. a,masho?
mashice? :)):

Masha

Pigi, mozda ja i nisam u pravu. Videcemo kad dodje Senna. Ja sam rekla za boju u slucaju da dobijem poene  :wink:

biwi


Bla_bla_blaaaa

5 b
6 b

a niije fer...uvek dodjem kasno moram jednom prva da odg ;p

Ayrton Senna

Trik pitanje! I naseli ste?!

Taèni odgovori:
5. b)
6. a)

Odgovor na pitanje 5 je jasan.
Pitanje 6? Pogledajte sliku. Motorciklista je du¾an da vozi pored desne ivice kolovoza i da propusti br¾e vozaèe motornih vozila.

Rezultati:

1. pig_am_am   13 poena
2. Bla_bla_blaaaa   12 poena
3. tarantulica   10 poena
4. BK   8 poena
5. Masha   6 poena
6. biwi   4 poena


Odgovorite na sledeæe pitanja:

(http://www.imagehosting.com)

7. Prvenstvo prolaza ima, u situaciji prikazanoj na slici:

a) putnièki automobil;
b) teretni automobil;
c) vozilo koje se krece uz nagib, ukoliko mu vozilo iz suprotnog smera ne ustupi prvenstvo prolaza.
_________________________________________________________________________________________________________

8. Sigurnosni trougao, postavljen na kolovozu u situaciji prikazanoj na istoj slici, oznaèava da je vozilo:

a) ostavljeno na kolovozu na du¾e vreme;
b) parkirano na zabranjenom mestu;
c) ostalo na kolovozu zbog kvara i ne mo¾e samo da se kreæe.

===Bonus poen: dati precizno obja¹njenje za odgovor na pitanje 7===

AquArius

#160
7. b (dovoljno je pogledati isprekidanu i punu liniju, teretnjak ima prednost, a putnicki automobil ne moze doveka ostati cekajuci da se pokvareno vozilo, koje pitanje je kad ce se pokrenuti, krene.)

extra poen?

:>

8. c

Bla_bla_blaaaa

7.b

Kao sto rece AquArius teretni automobil ima prednost zbog ispreidane linije, ima vecu masu a i prepreka(ili sta god)se ne nalazi na njegovoj strani...Tako da definitivno ima prednost :)

8.c

Ayrton Senna

#162
Hm, hm, hmm...  :hm

Jo¹ malo preciznije obja¹njenje, vezano za vozaèku praksu.

Bla_bla_blaaaa se dotakla su¹tine, samo treba dopuniti.
Sitnièarim, ali je zaista bitno za realni saobraæaj. Inaèe, slièna situacija se kod nas sreæe u skoro svakodnevnom saobraæaju, pa je to razlog za poveæani oprez.

Za¹to kamion ili drugo vozilo koje silazi ima prednost? Koja prirodna nauka to najbolje obja¹njava?

Masha

E, ja sam tek sad procitala pravila  :stid:. Daklem, mogu da odgovrim i dobijem poene i pored toga sto nisam prva  :~ Ovo mi se svidja  :pljes:
Odgovori - 7.b i 8.c

Bla_bla_blaaaa

#164
Pa obicno ima prednost vozilo koje se krece uz nagib(to kad su vozila ista po masi).E sad ako nisu ista onda prednost ima vozilo koje ima vecu masu(nebitno da li se krece uz ili niz nagib)! :cvet

mora da je fizika u pitanju...sila zemljine teze,gravitacija :K