Mala auto-¹kola

Started by Ayrton Senna, 31-10-2007, 20:18:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Smrda

samo mala digresija...
ja kad sam polagala imali smo 3 varijante
obilazenje-kad se obilazi nepokretno vozilo ili prepreka
mimoilazenje-najcesce se odnosi na voznju u levoj i desnoj traci(isti smer je u poitanju)
i
preticanje-kad se zapravo obilazi vozilo u pokretu...

i leva traka sluzi za obilazenje,tj mimnoilazenje,
a desna za voznju...


ps.Cale,svka pohvala za temu.. :pljes:
ali ja necu odgovarati...hehhe...znas i zasto... :>

Ayrton Senna

#61
Odgovori na pitanja: 9. b) i 10. a).
Logièno, automobil je parkiran u pravcu kretanja automobila u toj traci, dok je kamion parkiran u suprotnom smeru.
U situaciji na slici pe¹ak nesme da ugro¾ava kretanje autobusa jer ne postoji pe¹aèka zebra za prelaz na kojoj pe¹ak ima prednost.

Raskrsnica. Odredite ko ima pravo prvenstva, i ko prvi napu¹ta raskrsnicu, pa upi¹ite redosled automobila:

(http://www.imagehosting.com)

malena

6 5 1 2 4 3

4 2 5 1 3

tarantulica

6 5 1 2 4 3

4 1 3 2 5 (osim ako znakovi ne pokazuju drugaèije, a po¹to ne vidim ¹ta je na njima, koristim pravilo da prednost imaju vozila koja dolaze sa desne strane)

Masha

#64
6 4 3 5 1 2 -  jer se automobili 6,4 i 3 krecu putem sa prvenstvom prolaza (pogledati saobracajni znak), ali 6 ima prednost jer 4 i 3 skrecu levo pa moraju da propuste vozila koja im dolaze u susret.

4 1 3 2 5 - kako rece Senna u jednom postu, kad nije odredjeno drugacije, tramvaj odn. vozila GSP-a imaju prednost, a kad on prodje, a kako rece tarantulica, primenjujemo pravilo desne strane i zato idu prvo 1 i 3, a na kraju 2 i 5.

Inace, mislim da bi na testovima trebalo da uvedu da se pise obrazlozenje za raskrnice (nemojte me ubiti zbog ovoga  :K)


malena

[off] ups na drugoj raskrsnici bih napravila zakrcenje  :roll: [/off]

tarantulica

 :stid:

©ta ti je iskustvo vo¾nje po Beogradu, ko jo¹ gleda znakove pored puta....  :>

Napravila bih haos na prvoj raskrsnici....  :run

pig_am_am

643512

a ne vidim drugu. tj. koji su ovo znakovi?

Ayrton Senna

Na drugoj raskrsnici su semafori na kojima treperi ¾uto svetlo, a to znaèi......

katarina

643512
41325

Ne znam gde je nestao moj post od pre par dana, tj. nisam ni sigurna da li je poslat na kraju.
U svakom slucaju drago mi je sto sam osvojila opkladu  :~ :~ :~

pig_am_am

...to znaci 41325  :happy:

ono desno pravilo i pravilo prednosti tramvaja  :happy:

AquArius

6 4 3 5 1 2 u ovom slucaju - saobracajni znaci su jasni

4 1 3 2 5 (ako je ovo zuto svetlo)

pig_am_am

jeste,Aqua. zuto,zuto..

[off]sto si me grdila na pm? [/off]  :>

Ayrton Senna

Taèni odgovori:
6 4 3 5 1 2
4 1 3 2 5

Lepo je ¹to ste se malo ispucali sa odgovorima, ovo su pitanja koja zahtevaju pa¾nju, pre svega dobro oko prilikom re¹avanja. A po¹to nose poprilièno poena na testu, jedna pogre¹no re¹ena raskrsnica vam oduzima puno vrednih poena. Posle svi krivimo èlanove komisije, kada doðemo do granice za polaganje testa(63), a hvali nam neki poenèiæ.

Situacija u drugoj raskrsnici je prilièno jasna, bez znakova, samo sa ¾utim svetlom na semaforu, tramvaj ima prednost, a onda sledi rasplet principom pravila desne ruke.
Prva raskrsnica je prilièno komplikovana i diskutabilna. Saobraæaj je odreðen znacima, meðutim vozila(koja dolaze iz pravca koji nema prednost) se nalaze u raskrsnici, pa time moraju i prva da proðu(vozilo 5) ¹to bi mo¾da bio sluèaj u obiènom saobraæaju. No, pravila su pravila, tako da se redosled odreðuje onako kako saobraæajni znaci ka¾u.

Re¹ite sledeæu problematiènu raskrsnicu i kru¾ni tok:

(http://www.imagehosting.com)

(http://www.imagehosting.com)


tarantulica

6 3 5 2 1 4
Za drugu stvarno nisam sigurna...
7 5 1 4 6 2 3 ?

:run