Mala auto-¹kola

Started by Ayrton Senna, 31-10-2007, 20:18:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

katarina

356214
A ova druga mi je haos 7521346 valjda, nema znakova, pravilo desne ruke.

tarantulica

Da li se raèuna da vozilo koje je veæ u kru¾nom toku ima prednost?  :hmm

AquArius

6 3 5 2 1 4 (obratiti paznju na znakove, ali pre svega na ukljucena rotaciona i prednost samim tim!)

i

7 5 2 1 3 4 6 (ova je jednostavnija, pravilo desne strane je u pitanju)

pig_am_am

635214
7521346

[off] nisam gledala u tudji odgovor[/off]  :>

Masha

 6 3 5 2 1 4
7 5 2 1 3 4 6

Objasnjenje dala Aquica  :cvet

katarina

uh pa nisam ni videla rotaciju. corava koka.
slazem se za prvi zadatak sa gornja tri posta

Ayrton Senna

#81
 :pljes:  :pljes:  :pljes:  :pljes:  :pljes:  :pljes:  :pljes:

Ovo va¾i za sve !!! Sve bolje se snalazimo sa ovim raskrsnicama, i to kako.
6 3 5 2 1 4
7 5 2 1 3 4 6

Aqua je dala obja¹njenja, sve je na slici.

E sad sledi i moje obrazlo¾enje. Mada prvo, re¹enja na testu(originalnom) za prvo pitanje nisu ista kao na¹a, tamo vozila 1 i 4 imaju prednost nad ostalim vozilima(neraèunajuæi br. 6), ali kada se pogledaju saobraæajni znaci, na¹a re¹enja su taèna. Eto dokaza koliko poznajemo pravila. A inaèe ovog pitanja se seæam iz vremena kada sam spremao testove, pitao sam i instruktora i dobio identièan odgovor.

@Tarantulice
Pitanje je na mestu. U realnom saobraæaju, kao i pravilima koja se danas primenjuju u saobraæaju, vozilo koje se nalazi u kru¾nom toku bez dodatne signalizacije(saobraæajnih znakova) ima prednost nad vozilom koje jo¹ nije stupilo u kru¾ni tok. Ovo pravilo se aktivno primenjuje poslednjih godina, èak vam i instruktori tokom obuke to sugeri¹u, ali stara pravila va¾e na testu. Zbog toga sva vozila koja dolaze sa desne strane imaju prednost, pa tek onda raspliæe¹ ostale. Inaèe ovakav rasplet na kru¾nom toku je prava zavrzlama, znam iz iskustva, dodu¹e kada nisam imao dozvolu, ali ponekad si nastavak kretanja i iskljuèenje sa kru¾nog toka morao da èeka¹ dok se ne zatvori semafor u ulici sa desne strane.

Idemo na nova pitanja:

(http://www.imagehosting.com)

13. Saobraæajni znak na slici oznaèava zabranu kretanja:

a) za sva vozila na motorni pogon, osim za motocikle bez prikolice
b) samo za teretna vozila
__________________________________________________________________________

14. Saobraæajnim znakom na istoj slici odreðena je zabrana kretanja:

a) neprekidno u toku celog dana
b) neprekidno od 17h-20h

(http://www.imagehosting.com)

15. Znak milicionara horizontalno predruèenom rukom sa otvorenom ¹akom i kru¾nim kretanjem podlaktice i ¹ake s desna u levo znaèi da je vozaè u èijem se pravcu daje znak du¾an da:

a) uspori kretanje vozila
b) ubrza kretanje vozila
c) poveæa opreznost pri kretanju
_____________________________________________________________________________________________________________________________

16. Poziv svim uèesnicima u saobraæaju da obrate pa¾nju jer æe milicionar koji reguli¹e saobraæaj izraziti odredeni zahtev daje se pi¹taljkom sa:

a) vi¹e uzastopnih kratkih zvi¾duka
b) jednim kratkim zvi¾dukom
c) jednim dugim zvi¾dukom

Masha

Ovako - 13. a: 14. b; 15. b; 16. b
Nadam se da se ovih zvizduka i, kako sam ja to zvala, mlataranja rukama dobro secam  :K

pig_am_am

a b b b
mashy,ne moras da se secas,samo pomisli na slaviju  :>

Bla_bla_blaaaa


Masha

Sennnnoooo, hocemo pitanjeeee!!!! Tuzna ja  a005

Ayrton Senna

Izvinjavam se ¹to nije bilo pitanja, ali zbog liènih obaveza malo zapostavih temu. Da nastavimo gde smo stali.

Taèni odgovori se nalaze u predhodnim postovima, da ne ponavljam sve daæu samo razja¹njenja.
-Kada se ispod nekog znaka(bilo obave¹tenja, zabrane ili opasnosti) nalazi pravougaona tabla najèe¹æe plave boje, nekada i ¾ute, ona slu¾i samo kao dopuna znaèenju saobraæajnog znaka. U ovom sluèaju(pitanje 14.) na tabli se nalazi obave¹tenje o zabrani kretanja motornih vozila u odreðenom vremenskom intervalu.
-©to se tièe saobraæajnog policajca koji odreðuje kretanje vozila na raskrsnici, sledi va¾no pravilo. Dozvoljeno je kretanje onim vozilima koja dolaze sa leve i desne strane u odnosu na polo¾aj tela saobraæajnog policajca, dok je zaustavljanje obavezno za vozila na koje policajac gleda(okrenut im je licem) ili iza leða. Promena signala, odnosno polo¾aja tela daje informaciju vozaèima za zaustavljanje ili pokret. U su¹tini, policajac pokretima ruku i zvuènim signalom(pi¹taljka) daje obave¹tenja uèesnicima u saobraæaju o svojoj nameri. E sad, kad saobraæaj na Slaviji zapne, to je jasan znak svim uèesnicima da su saobraæajci u akciji. A svi znamo kakav zastoj naprave ponekad( ili skoro uvek).

Slede pitanja koja su manje zanimljiva, ali su sastavni deo testa, ko je polagao sigurno se seæa da je lutrijom zaokru¾ivao neka pitanja na 3-æoj i 4-toj strani.

1. Oborena svetla za osvetljavanje puta upotrebljavaju se noæu pri mimoila¾enju sa drugim vozilom:

a) uvek u saobraæaju na putu
b) samo u naselju ako je put dovoljno osvetljen
c) na svim putevima, osim na putu koji je rezervisan za saobraæaj motornih vozila
________________________________________________________________________________________

2. Teret na prednjoj strani vozila ne sme da preðe:

a) najudaljeniju taèku za vi¹e od 1 m
b) najvi¹u taèku
c) ¹irinu vozila
_________________________________________________________________________________________

3. Kad se vuèe neispravno motorno vozilo, postavlja se sigurnosni trougao:

a) samo na vozila koje vuèe
b) samo na vuèno vozilo
c) na vuèno vozilo sa prednje, a na vuèeno vozila sa zadnje strane
_________________________________________________________________________________________

4. Na mostu je zabranjeno:

a) samo parkiranje
b) zaustavljanje i parkiranje
c) samo ostavljenja vozila bez nadzora
_________________________________________________________________________________________

5. Propisana obaveza vozaèa, kad ostavlja vozilo na putu, da spreèi neovla¹ceno lice da vozilo stavi u pokret je:

a) da zatvori prozore, zakljuèa vrata, aktivira ureðaj za obezbedenje vozila od kreðe, uzme sa sobom kljuèeve od vozila za stavljanje motora u pokret
b) da vozilo parkira na mestu koje je odgovarajuæe obezbedeno
c) da aktivira parkirnu koènicu ili da okrene prednje toèkove ka iviènjaku 

Masha

Da su manje zanimljiva, da ne kazem dosadna, jesu  :K. Da probam, pa sta bude (mozgicu moj dragi, nemoj sad da me izneveris  :K)

Ovako, redom - a, a, c, b, a

Sweet_Japanese_Girl

Ovako, redom - a, a, c, b, a
[/quote]

Slazem se sa Masha.

pig_am_am

a a c b a isto.

e,ovo peto pitanje prvi put vidim  :> ostala su mi sva manje vise poznata.
:>