Mala auto-¹kola

Started by Ayrton Senna, 31-10-2007, 20:18:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Sweet_Japanese_Girl

Ima, ja se secam tog pitanja kad sam ucila testove :)

Bla_bla_blaaaa

a a c b a

Heh....ovo smo polozili, ajde sad prakticno  :K

Ayrton Senna

Do konaènog polaganja testa ima jo¹ dosta pitanja. Treba ih re¹iti. A za praktièno polaganje, e pa tu æe biti problema.

Da sada ja dam odgovore na pitanja. Mada, oduzeste mi posao jer su navedeni odgovori taèni, ali tako je najbolje.  :pljes:
1. a);  2. a);  3. c);  4. b);  5. a);

Slede nova pitanja:

6. Prola¾enje vozilom pored zaustavljenog ili parkiranog vozila ili drugog objekta koji se nalazi na saobraæajnoj traci kojom se vozilo kreæe je radnja vozilom koja se prema propisima o bezbednosti saobraæaja naziva ............................ *.
                                                                                                          * Upisati naziv radnje.
______________________________________________________________________________________________________

7. Obaveza koja se saop¹tava vozaèu propisanim saobraæajnim znakom:

a) ne sme da se razlikuje od op¹tih pravila kretanja
b) obavezuje vozaèa da postupi po saobraæajnom znaku
c) znaèi da je vozaèu ostavljeno da sam odluèi kako ce da postupi ako se znaèenje oznaka i pravila saobraæaja razlikuju
______________________________________________________________________________________________________

8. Odstojanje iza drugog vozila u saobraæaju treba da bude:

a) dovoljno da ne ugro¾ava bezbednost saobraæaja
b) najmanje 20 m na putu van naselja i 5 m u naseljenom mestu
c) dovoljno da uvek omogucuje preticanje ostalim vozilima

Smrda

ajde malo i ja...da se blamiram...
obilazenje
b
a za 8 ne znam...valjda b,
a kod men je uvek a :>

Masha

Ovako - 6. obilazenje; 7. b; 8. a


pig_am_am

obilazenje
b
a

danas bas razmisljam o odstojanjima. svi ti se nabiju u bulju auta, ako si ne daj boze na uzbrdici na semaforu,tesko tebi :>
toliko se puta cuknu na gazeli, posebno kad padne kisa (ne znam sto,al posebno tad), a ja kad drzim odstojanje - e tu mi se uglave...

Sweet_Japanese_Girl

Obilazenje, b, a

Ne samo u gradu da se zalepe, to i kad se cuknu nije strasno...
Nego i na auto putu ne drze rastojanje, gde bas treba da bude vece zbog brzine kojom se vozi.
  :batina

Ayrton Senna

Pa kad nisu obuku zavr¹ili u na¹oj auto-¹koli! Da jesu, sigurno bi vozili mnogo bolje.
Nova pitanja slede sutra.

PS. @Smrdo,
8. pitanje je taèno po tvom tumaèenju. A po¹to znam da ima¹ puno, puuunnooo iskustva na otvorenom putu, odgovori ti i nisu bili potrebni, zar ne!?

Smrda

pa nisu...ali ne bih bas da me prozivas da se ne javljam na temu...
pa rekoh da se malo sama prozovem..da se vidi razlika izmedju iskustva i teorije....!!!! :>
kod mene je to vrlo velika razlika!!! :K

Masha

[off] Smrdo, aj` priznaj koliko si kuckala ovaj post hahahahah.  :pljes: nema gresaka hahahaha, sledeci put sa talasi pa da vidimo[/off]  :K

Ayrton Senna

Da, da.  :pljes:  :>
Opet taèni odgovori.
6. Obila¾enje - mislim da je samo pitanje bilo jasno;
7. b) - kada imate saobraæajni znak, hteli ili ne, po zakonu ste du¾ni da po¹tujete to ¹to vam pi¹e na znaku. A ako neæete, pa spremite d¾ep ili dozvlu.
8. a) - ko ima iskustva u vo¾nji, ovo pitanje je sasvim jasno. Jer kada ste za volanom, jedino VI odluèujete koliko æe biti rastojanje izmeðu vas i auta ispred. A za pozadi, k'o ¹to Pigi reèe, uvek se naðe neko da vam se zavuèe u rep, pa kad naglo koèite molite Boga da taj pozadi ugleda svetla na vreme.

Napi¹ite taène odgovore za sledeæa pitanja:

9. Dozvoljena brzina putnièkog automobila na putu rezervisanom za saobraæaj motornih vozila, prema op¹tem ogranièenju brzine, iznosi .......... * km/h.
  * Upisati: koliko kilometara na èas.
_________________________________________________________________________________________

10. Odredba propisa o prvenstvu prolaza se ne primenjuju na vozila oru¾anih snaga SFRJ:

a) ako su ote¾ani uslovi saobraæaja
b) kad posebnim ureðajima daju propisane svetlosne i zvuène znakove
c) ako gustina saobraæaja ne ometa kretanje ovih vozila 

Bla_bla_blaaaa


Masha

Kazem isto sto i bla blaaaa.  :cvet

tarantulica

Ja prepisujem od bla (ne znam gde je donja crta na sr tastaturi) i mashe  :trfr:

P.S. Da li je neko skoro polagao testove? Da li se još uvek pominju propisi SFRJ?  :hmm

Ayrton Senna

Ma to ti je jedno te isto, samo sada umesto SFRJ stoji SRJ, jer su stari testovi a ista pitanja.
Pade mi napamet po¹to imamo bele ulice trenutno. Zato razmislite pa odgovorite.

Koliko iznosi ogranièenje brzine na autoputu, a koliko na magistralnom putu ZA VREME SNE®NIH PADAVINA ?