Mala auto-¹kola

Started by Ayrton Senna, 31-10-2007, 20:18:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

BK

7b
8c
7-Vozilo koje ide uz nagib ima prednost u odnosu na ono koje ide niz nagib, osim kada ovaj prvi ima pogodno mesto za zaustavljanje, kao sto ima, a  i plus na sve to prednost imaju vozila sa prikolicom,, autobus, teretno vozilo, pa auto.   

AquArius

a ovo je i nagib :)

aaa!

hehe

ima veze sa fizikom

:>

pig_am_am


Ayrton Senna

#168
 :nonono:

Potrudite se jo¹ malo, èekam odgovor.  :help:
Pola odgovora daje fizika, ali nedostaje taèan odgovor: KOJE vozilo ima prednost i ZA©TO? Da li vozilo koje se kreæe nizbrdo ima prednost u odnosu na vozilo koje se kreæe uzbrdo, ili je obrnuto?

Nova pitanja i taèni odgovori slede sutra.

Bla_bla_blaaaa

Ma kud ces detaljnije, ja sam sve lepo objasnila  :K

Ayrton Senna

Quote from: Bla_bla_blaaaa on 11-12-2007, 09:13:34
Pa obicno ima prednost vozilo koje se krece uz nagib(to kad su vozila ista po masi).E sad ako nisu ista onda prednost ima vozilo koje ima vecu masu(nebitno da li se krece uz ili niz nagib)! :cvet


Pogledaj prioritete iz ugla fizike. Koje vozilo mo¾e lak¹e da se zaustavi, bez obzira na razlike u masi?
A kamion je extra prioritet zbog svoje mase, to je taèno.


pig_am_am

ma putnicki je duzan da se zaustavi iz tri razloga.
-na njegovom kolovozu je prepreka-on mora da saceka
-vaznije-na njegovoj strani je puna linija
-susreo se sa kamionom kojiima prioritet na nagibu

i sta vise? a?

tarantulica

Naljutili ste pigi...  :ohwell:

7. b.
8. c

Veæ je sve reèeno....
Nisam znala da postoji pravilo da kamion ima prednost èak i ako se kreæe nizbrdo, ja sam to uvek primenjivala zbog liène bezbednosti...  :cvet

pig_am_am

Quote from: tarantulica on 11-12-2007, 21:53:47
Naljutili ste pigi...  :ohwell

niiiiismo  :nonono:

ko ceka odgovor,samo da zna da je instruktor kod mene u kafani. pije. ja cu da ga vozim kuci za extra poene. gotovi ste.  :>

BK

#174
Mozda samo treba reci i da se kamion ne bi mogao bezbedno zaustaviti jer je vec preblizu pokvarenog automobila tako da ne bi bilo mesta da prodje automobil, sto znaci da bi kamion morao da se vraca unazad ali to ne moze...i ne treba jer je vise kategorije

Ayrton Senna

Ko ki¹a oko Kragujevca, al ja jo¹ ne dobih precizan odgovor.  :)):

Preformuli¹ite sve ¹to ste napisali do sada. Ima veze sa koèenjem i zaustavljanjem, taèno. Ali, koje vozilo æe se lak¹e zaustaviti, ono koje se kreæe uzbrdo, ili vozilo koje se kreæe nizbrdo?

@BK,
blizu si, samo malo doteraj odgovor.

pig_am_am

uzbrdo. automobil ce se lakse zaustaviti.
jel tako paucicu? ne pali auto  :>

BK

Quote from: BK on 11-12-2007, 10:30:11
7b
8c
7-Vozilo koje ide uz nagib ima prednost u odnosu na ono koje ide niz nagib, osim kada ovaj prvi ima pogodno mesto za zaustavljanje, kao sto ima, a  i plus na sve to prednost imaju vozila sa prikolicom,, autobus, teretno vozilo, pa auto.   

Quote from: BK on 11-12-2007, 22:01:58
Mozda samo treba reci i da se kamion ne bi mogao bezbedno zaustaviti jer je vec preblizu pokvarenog automobila tako da ne bi bilo mesta da prodje automobil, sto znaci da bi kamion morao da se vraca unazad ali to ne moze...i ne treba jer je vise kategorije
da ja citiram samu sebe to je najlepse...znaci posto je vozilo koje se krece uz nagib nize kategorije, pretpostavljajuci da mu rade kocnice a i da ne rade zaustavice se jer je vrlo veiki nagib samo skidajuci nogu sa papucice gasa, mada moze upotrebiti rucnu, bilo bi mu bolje da stane ili cu ga nocas sanjati, naravno pazeci da ne naleti na "trougao" koji je fini covek sje*anog auta postavio kao znak upozorenja, a kamion posto je vozilo vise kategorije i u traci na kojoj se prepreka ne nalzi i ne moze bezbedno da zaustavi vozilo, jer plasimo se da bi naglim kocenjem mogao da se prevrne i to nedaj Boze na onu stranu da se nalaze ovi gore navedeni automobili, bolje i po pravilu da nastavi da se krece dozvoljenombrzinom uz osmatranje sa visine i pozdrav drugim ucesnicima u saobracaju... bas sam raspolozena za kuckanje ili ti lupanje...jel dovoljno opsirno?! salim se  :cvet :cvet :cvet za sve

tarantulica

Neæu da ga palim...
Izgoreæe...  :>

Jedva èekam da saznam taèan odgovor...  :wink:

Ayrton Senna

#179
 :pljes:  :pljes:  :pljes:

Konaèno, su¹tina.

Pa da vam dam obja¹njenje, jer iskucasmo celu stranu raznim obja¹njenjima i poja¹njenjima.
Fizika govori sama za sebe.

OSNOVNO PRAVILO NA UZBRDICI:
Prostim jezikom reèeno, lak¹e je da se zaustavi auto koji se penje, jer æe moæi ponovo da startuje, dok auto(kamion) koji ide nani¾e zbog brzine i mase, pitanje je da li æe uspeti brzo i lako da ukoèi. Zato na usponu u sliènim situacijama, vozila koja se kreæu nani¾e UVEK imaju prednost, a vozilo koje ide navi¹e mora da ukoèi i saèeka èistu situaciju za obila¾enje, sem ako ne postoji signalizacija.

U ovom pitanju postojala je signalizacija, tako da je situacija time bila olak¹ana za odreðivanje prednosti.

Namuèio sam vas.  :wall: