Studenti otcepili Kosovo!

Started by Wlada, 08-11-2007, 22:32:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Quote from: endiNadam se da je protestno pismo u ime studenata farmacije poslato i da æe nas udostojiti odgovora kao i javnog objavljivanja ispravke!
Ja sam poslao link ka temi na forumu nasem i molbom da to sto pre isprave tj objave izvinjenje u sledecem broju decku kojeg znam privatno i znam da poznaje ove iz Saveza studenta i on im je mail prosledio ali naravno nikakvog odgovora nema, sto me apsolutno ne cudi i samo dokazuje neozbiljnost urednistva lista Student.

endi,
QuotePitam vas: zar neæe biti kasno tada braniti Kosovo i Metohiju?
sta ti mislis sta MI mozemo da uradimo? I da li uopste mozemo ista??  :wink:

vucko81

Јавно објавити имена свих из редакције тих издајничких новина да се види ко су они !

Ayrton Senna

Ja lepo rekoh, samo da ih po¹aljemo na Kosmet, i to centralni, da vide kakva je situacija, pa da pi¹u o tome kako se narod tamo muèi, ¾ivi bez struje svih ovih godina(od '99.), bez vode, u strahu kada uveèe legnu uz pitanje kakav ih dan sutra oèekuje?

Srednji vek na delu. Pa ako pre¾ive par sati, samo par sati u tim uslovima, onda neka ¹tampaju kartu i Velike Albanije, neko æe im za to mo¾da biti zahvalan!?  :bljak:

BK

Nazalost ljudi koji su davno izbegli odande, rekli su da je to davno svrsena stvar...a danas slusam na radiju da zbog velike naseljenosti (200 stanovnika po km2, a u Srbiji je 10 na 1km2) a 50% stanovnistva ne radi, ne mogu vam tacno reci jer se ne razumem ni u ekonomiju ni u politiku zasto i kako, Srbija bi trebalo da placa milione i milione eura (cini mi se oko 10) sto ne bi nikako mogla da izdrzi...
A sto se tice danasnjih izbora...sto u jednom mestu je izasao 1 stanovnik...
Sto su oduvek ziveli u strahu...
Blagi UZAS...samo se nadam da ce narod dobro proci...

Pedja

Ево да и ја кажем коју пошто сам из Срца Србије.

Многи политичари,нажалост и наши причају одвојено Србија и Косово,што апслотну није исправно јер је Косово у Србији и не сме се издвајати. То је као што рече неко покрајина,као и Војводина.
А наравно да се каже Косово и Метохија и није западни део Метохија,већ јужни,али то и није битно...

Ayrton Senna

Итекако битно, колега, итекако битно. Па то је макар проста географија, погледајте карту Србије.
Аутономна покрајина Косово и Метохија се налази на самом југу земље Србије. Покрајину чине две области, северо-источни део носи назив Косово, сачињен углавном од планинских венаца који представљају обронке Копаоника, а остатак чине брда и котлине. У једној од котлина налази се и главни град покрајине Приштина.
Западни, одн. југо-западни део покрајине чини Метохијска равница, проткана рекама, Дримом, Бистрицама(има их три). А највећи град Метохијске регије је Пећ, следе Призрен, Ђаковица. Иначе, најзначајнији Српски манастири из доба Немањића налазе се у овој регији, по чему је и добила име.

endi

  BK jel' hoæe¹ da ka¾e¹ (odnosno oni na radiju) da je ekonomski neisplativo zadr¾ati KiM?
  Kakva æe tek prenaseljenost biti u beogradskom pa¹aluku kad Beograd ima 2 miliona stanovnika?
  To koliko ima stanovnika na Kosmetu niko ne zna jer su popisi stanovnika vi¹e puta bojkotovani od strane dotiène nacionalne manjine. Trenutno im odgovara da ih ima puno, kad neko proceni da su potrebe drugaèije oni æe brojku prilagoditi.
  Dopada mi se ideja da se javno objave imena odgovornih.
  Predla¾em da OBAVESTIMO STRANKE U SRBIJI!!! 

BK

#37
Quote from: endi on 18-11-2007, 16:54:52
  BK jel' hoæe¹ da ka¾e¹ (odnosno oni na radiju) da je ekonomski neisplativo zadr¾ati KiM?
Ja sam bas tako razumela...

Jer kad, ne znam kako da se izrazim, vise to ne bi bila autonomna pokrajna nego bas deo Srbije (iako jeste) , ne znam da li ste me razumeli,valjda kad bi biuprava iz Bg-a a da nemaju oni dole njihovu, zbog velike nezaposlenosti (50%) trebali bi da placamo socijalnu pomoc tipa 1000 evra po glavi stanovnika (pa se onda to valjda pomnozi sa milion stanovnika ili tako nesto) pa ispadnu one milijarde i milioni, Srbija ne bi to mogla da plati...
Nadam se da sam malo bolje objasnila...

Ayrton Senna

#38
Ne, ne, ne, ne  :nene: :nene: :nene:
Ne razumemo se nimalo.

@BK
Moram da te upitam ovo. Da li zna¹ od èega su ljudi na Kosovu i Metohiji ¾iveli pre '99.?
Iz tvojih odgovora vidim da nisi upoznata sa pro¹lo¹æu i ¾ivotom ne samo Albanaca, Srba, veæ i drugih manjina na KIM, a ima ih poprilièno. Zato, dozvoli mi da ti sada razjasnim situaciju.

1000 evra po glavi stanovnika socijalne pomoæi!?!?!? Izvini, moram reæi èista glupost, i upitati te odakle ti to?
Prvo, ako proèita¹ moj post u temi 'D Alema zagovara nezavisnost'(tako ne¹to), proèitaæe¹ i neke istorijske èinjenice vezane za problem KIM. A sada trenutno na Kosovu i Metohiji boravi vi¹e Albanaca, broj je veæi od 1.000.000 a pre bombardovanja je bio oko 800.000, prema nezvaniènim podacima, jer kako reèe Endi, nisu hteli da se popi¹u. A broj stanovni¹tva je 'naduvavan' po potrebi raznih politièara. Dakle, mnogo njih nema na¹a zvanièna dokumenta, pa kako da doka¾u da su oduvek ¾iveli na Kosovu i Metohiji?

Drugo, privreda je u pokrajini bila jaka. Samo da te podsetim, elektrane KOSOVO A i B, zatim rudnici TREPÈA, IBG Gnjilane, fabrika radijatora iz istog mesta, Peæka pivara, i jo¹ puno, puno privrednih subjekata, ¹to privatnih, ¹to dr¾avnih koje su poslovale u pokrajini. Dakle, posla je bilo, pa Bo¾e, i mnogo je ljudi iz razlièitih delova Srbije i Crne Gore dolazilo na Kosmet u potrazi za poslom. Dakle, prièa o socijalnoj pomoæi NE STOJI.

To ¹to danas ni¹ta od tih firmi ne radi, ili radi ali sa 10 posto kapaciteta, stvar je lo¹e organizacije i pre svega nesposonosti Albanaca da organizuju posao. A po¹to sam ¾iveo dole, reæi æu ti otvoreno da su Albanci izuzetno nadareni za trgovinu (¹verc ponajvi¹e). I dan danas u Pri¹tini mo¾e¹ pronaæi proizvode koji na tr¾i¹te u Srbiji i Beogradu neæe stiæi skoro. Dakle, sve je problem LO©E ORGANIZACIJE PRIVREDE.

Evo ti primera. Zadnjih 8 god. na KIM su tokom zime jake restrikcije struje. Vi¹e je nema nego ¹to je ima. A stranci su ulo¾ili grdne milijarde u te termoelektrane, a nema rezultata. Nemogu da proizvedu dovoljno struje.
A pre '99. Srbi su sa mnogo manje ulaganja odr¾avali iste, proizvodili dovoljno struje za celu teritoriju KIM, èak IZVOZILI STRUJU U MAKEDONIJU. Pa makedonska ¾elezara je radila na Kosovskoj struji. A izraèunaj zaradu na osnovu samo tog izvoza struje.

Sada je mnogo toga uni¹teno, i mnoge firme su 'iznajmljene' (da neka¾em prodate lokalnim privrednicima Albancima), ali uz dobru organizaciju, sve se da re¹iti, raèunajuæi pare koje æe stranci dati za pokretanje privrede, a koje i danas doniraju. Pa ¹ta mislite odakle bud¾et privremenoj vladi u Pri¹tini kad niko ne plaæa porez, niko ne plaæa nikakve dad¾bine koje pune bud¾et?
Sve to doniraju stranci. Dakle, samo od tih donacija, i pre svega ¹verca ti ljudi i ¾ive dole. A to se odnosi na sve, jer i Albanci i Srbi i ostale manjine ¾ive od donacija, sad pitanje ko plaæa. Srbima plate isplaæuje dr¾ava Srbija, odnosno onima koji jo¹ uvek imaju kakav-takav posao u lokalnoj sredini.

Mo¾e Kosovo i Metohija samo da se izdr¾ava od svog bogastva, netreba mu socijalna pomoæ. Ono ¹to ovoj pokrajini treba je SLOBODA KRETANJA, da mo¾e¹ slobodno da ode¹ na posao, a da te neko ne kidnapuje i ubije. A da bi to bilo moguæe, samo Albansko dru¹tvo mora da se dobro profiltrira i oslobodi ekstrema. A nemo¾e. Jer nisu sposobni za to. Pa pogledajte samo vesti, i poslu¹ajte ko je dobio izbore !!! 

Dakle, da bi se ¾ivot dole normalizovao mnogo, mnogo stvari mora da se promeni. A kada æe to biti? Pa kad ZAPAD odluèi, na ovaj ili onaj naèin.

pig_am_am

 a005 tuzno je...

ali ipak ne mislim da su studenti namerno to uradili. mislim,zasto bi?

a isto mislim da se problem kosmeta nikada nece resiti. kao vrzino kolo je vec vise od petsto godina... i nece se ni resiti za naseg zivota.
ipak,mozemo da posejemo neko dobro "seme", ali na zalost,sad mozemo da zanjemo samo ono sto su nam generacije pre nas posejale... a005

i opet,najgore je to sto mi ovde nemamo pojma nista. evo,ja nisam znala pola stvari koje je rekao Senna.
sve sto sam znala je da je kosovo i metohija, prirodno bogat i jako lep i naravno,istorijski znacajan deo srbije.

a ti studenti... verovatno nisu gledali sta stampaju.
sigurno su sliku preuzeli iz neke strane literature  :roll:

vucko81

Зато што то раде по туђем налогу и за паре пробавају мишљење студената!
:batina :box

BK

@Ayrton Senna, Hvala na objasnjenju  :cvet
Priznajem nisam mnogo upoznata, zato se bas i ogradjujem od svega, zato sam i rekla da sam cula na radiju da tako pricaju, a valjda 1000 eura godisnje...ali nije ni bitno htela sam da kazem samo da sam cula da su rekli na radiju da to Srbija ekonomski ne bi mogla podneti...nazalost...a znam da ljudima dole ne trebaju pare vec sloboda zivljenja i zivot bez straha...i zelim od sveg srca da tako bude...

endi

  Mi¹ljenje da studenti koji su objavili kartu nisu krivi i nisu znali smatram naivnim. Dokaz je neobjavljivanje ispravke, komentara, bilo èega.
  Kosmet jeste bio najsiroma¹niji region jo¹ u vreme SFRJ. Ali, stanovnici su dole ¾iveli i radili,a pobegli su 1999. nakon potpisivanja Kumanovskog sporazuma i povlaèenja vojske i policije. ®iveli su od SVOG RADA a ne od socijalne pomoæi.
  Takve dezinformacije o ekonomiji i mnogo èemu drugom plasiraju oni kojima to ide u prilog, a na nama je da se dobro informi¹emo i ne dozvolimo da nas polupismeni ili/i  dobro plaæeni ljudi uèe da je 2+2=5, a da je 2+2=4 davno pro¹lo vreme!

pig_am_am

ja zelim da se informisem, ali koji su mi izvori? evo,npr. ti si izvor,ako znas...
ni u jednim novinama,ni na jednoj televiziji, ni u kakvom casopisu NIGDE neces naci ovo sto vi pisete...

mislim,nikome slepo ne verujem,sem rodjenim ocima, ali iste oci i usi otvorim vrlo rado za svacije misljenje,iskustvo i znanje.

a sta ti mislis da je u glavama tih studenata?

zasto bi,ko sto kaze vucko, neko probavao misljenje studenata?
pa nece studenti nista da se pitaju...
uostalom,da wlada nije uocio... odnosno,svaki cetvrti covek bi uocio a svaki osmi reagovao.
sto ti rece, pogledaj temu delta siti i ovu...

bred,a sta su ti odgovorili na to sto si im poslao?

Pedja

Пиги можеш да сазнаш о свему овоме само ако желиш и хоћеш :wink: