Studenti otcepili Kosovo!

Started by Wlada, 08-11-2007, 22:32:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

pig_am_am

pa,gazda,nije bas isto ko 1389-te... danas skoro u svakoj evropskoj zemlji ima po jedno "kosovo". (ako si ikada gledao evroviziju,morao si uociti da nemacka uvek daje turskoj 12 poena :>)
a to sta imamo,to ce vreme naaaajbolje pokazati.
ja ne znam,ali mogu da ti kazu ovi momci koji su dosli sa kosova...mislim da je to izuzetno prirodno bogata regija (ako nista drugo).

vucko81

Издајници на све стране нема нама будућности!  :hmm

Ayrton Senna

#62
Darkeru, èoveèe, izneveri me !!!
Ima¹ pravo na svoje mi¹ljenje, to je u redu, ali nemoj biti kao Èeda. I da nijednog Srbina vi¹e nebude na Kosovu i Metohiji, pokrajina NIKAD NESME DOBITI NEZAVISNOST.

1389. smo bili ¾rtve jedne velike sile, koja se na ovim teritorijama od¾ala 500 god. uz sve poznate zloèine i ugnjetavanja Srpskog naroda.

Problem Kosova i Metohije je star 100 god. dakle, mi smo ga nasledili, a re¹enje nam nameæu. Ako veæ nisi proèitao moj post sa istorijskim èinjenicama u vezi KIM, ponoviæu to ovde.

Naveo sam 1912 god. i Balkanske ratove, jer je tada teritorija Ju¾ne Srbije, pa i Kosovo, osloboðeno od Turaka. Inaèe, Turci su naseljavali Arbanase(Albance) na teritoriji Kosova i Metohije, upravo da bi uni¹tavali Srpske svetinje, a i narod. Od tada je poèeo pritisak na Srpski narod na Kosovu i Metohiji. Kralj Aleksandar Karaðorðevic je pokusao da naseljavanjem Srba na toj teritoriji time ¹to im je davao zemlju, popravi situaciju. I sve je to trajalo do II Svetskog Rata.

Inaèe, glavni uzrok Albanskih zloèina jeste odluka njihovih lidera sa kraja 19. veka(èuvena PRIZRENSKA LIGA) da se svi Albanci ujedine i strvore svoju dr¾avu pod imenom VELIKA ALBANIJA, koja je i po tada¹njim planovima, kao i danas obuhvatala teritorije Ju¾ne Srbije(granica su gradovi Ni¹ i Kru¹evac), Kosova i Metohije, Zapadne Makedonije, Severne Grèke i Istoène Crne Gore. Taj san svako Albansko dete nosi u glavi od roðenja, pa nije ni èudo sve ono ¹to sledi. Inaèe, postoje Albanci koji se prezivaju Prokupiqi, i Kursumliqi, ¹to je dokaz da su ¾iveli na teritoriji dana¹njih Ju¾nih gradova Prokuplja i Kur¹umlije, ali ih je pomenuti Kralj raselio.

Onda, poèetkom 1945. posle mnogo ubistava Balistièkih Brigada na KIM, kreæe konaèna ofanziva Partizana, za uni¹tenje ekstremnih Albanskih jedinica. Nakon nekoliko meseci kada su bili pred uni¹tenjem od tada¹njeg vrha, poznatog nam Tita, sti¾e nareðenje da se napadi obustave i jedinice partizana povuku sa Kosmeta(poznat sluèaj).

Drenica, zapadni deo Kosova i Metohije oko istoimene reke, dolina podno Èièavice, obronka Kopaonika. To je mesto bilo jedno od najveæih Srpskih svetili¹ta, bilo je puno manastira, Srpskih sela, ljudi koji su ¾iveli od plodne zemlje na obali reke Drenice. Zaostale Balistièke jedinice posle II Sv. rata, krenule su u ofanzivu, ubijanje i raseljavanje Srpskog ¾ivlja. Danas je ta teritorija najjaèe Albansko(¹iptarsko) upori¹te, u koje je i Srpska policija retko zalazila(nije smela), a kamoli ovi mlitavi stranci. Upravo zbog ovakvih sluèaja nasilnih ubistava, ljudi prodaju zemlju bud-za¹to, odlaze sa te teritorije, tako da danas i nema Srpskih sela i naselja. To se de¹avalo oko '68 god. i prvih velikih demonstracija na Kosovu i Metohiji. Tada je usledio veliki egzodus Srba sa KIM, koji su se nasaljavali po celoj Srbiji, najveæim delom u okolini Kraljeva i Kragujevca.

Demonstracije su se reðale nakon toga, '71, '73 i '74. kada je donesen èuveni ustav kojim su Albanci na Kosovu i Metohiji dobili dr¾avu, oni su bili sva vlast, zakonodavna i izvr¹na. Imali su pravo da referendumom odcepe Kosmet, ali su izgleda njihovim politièarima apetiti bili veæi, jer je jedno vreme predsednik predsedni¹tva SFRJ bio Albanac sa Kosova i Metohije(iako su imali status manjine). Demonstrirali su i jedni i drugi, i Srbi i Albanci. Demonstracije se nastavljaju i '80, '81,'82,'83,'84,'86,'87, ali zloèini nad Srbima se i dalje nastavljaju, zbog èega se sve vi¹e Srba seli sa KIM. Politièari iz Beograda èine mali manevar, ali situacija se mnogo ne menja.

Meni lièno vrlo sablasna '88, i deo '89. kadu su zbog hap¹enja Albanskih politièara, njihovog politièkog progona od strane tada¹njeg Beograda(!), Albanci pravili spektakle. Jesen, mrak pada oko 18h, u 19:00 svako veèe, Albanske porodice su izlazile na prozore svojih stanova i kuæa, gasili svetlo u svim prostorijama, palili sveæe na prozoru, a onda bi usledilo sablasno lupanje ka¹ikama i èime god u lonce i ¹erpe. Nekoliko meseci se taj zvuk prolamao Kosovom i Metojim, Pri¹tinom, u kojoj sam tada ¾iveo. Da bi se za¹titili, Srbi su na prozore stavljali zvuènike i svi do jednog pu¹tali muziku do daske, ne bi li prekrili stra¹an zvuk koji se prolamao gradom. Ali, na¹i pametni milicajci su upravo tada ¹etali ulicama, i pisali prijave protiv Srba zbog preglasne muzike(!).

Dolazim do devedesetih. Lom Jugoslavije trebalo je da poène upravo na Kosovu i Metohiji. Posle ubistva 9 milicajaca, jednog te¹kog ranjenog na pru¾nom prelazu u Glogovcu, velikom Albanskom upori¹tu, Sloba ve¹to blokira veæi deo kosova, i ratnu lopticu preme¹ta u Hrvatsku i Bosnu, ostavljajuæi Kosovo i Metohiju zatvorenuo za dalje rasplamsavanje nasilja. U isto vreme lideri Kosovskih Albanaca, predvoðeni Ibrahimom Rugovom, pozivaju SVE Albance da se povuku iz zvaniènih Srpskih institucija, i objavljuju BOJKOT SRPSKE VLASTI.

Tada nisu imali ¹iroku podr¹ku Zapada, ali su i dalje nastavljali sa pritiskom na Srpski ¾ivalj. Meðutim, veliki broj odbrambenih snaga koje je Milo¹eviæ dr¾ao na KIM, odvratio ih je od scenarija koji se desio krajem devedesetih. Onda, '98. pojavom UÈK, teroristièkih snaga, kreæu otvorene borbe na Kosovu i Metohiji, ostala prièa je svima poznata, svi smo bili svedoci tih dogaðaja, od Raèka i Vilijama Vokera, do bombardovanja i povlaèenja Srpskih snaga sa Kosova i Metohije. I ponovo, kada je Albanski otpor bio slomljen kao i '45., neko je naredio povlaèenje.

Istorijske èinjenice iznesene gore su iz mog ugla. A prièa ima i drugaèiji kraj. Izmeðu Srba i Albanaca je uvek bilo neprijateljsva, istorijski sam i naveo za¹to. Meðutim, ¾ivot u istoj sredini, istoj zgradi, dvori¹tu, vrata do vrata, stvarao je me¹ovita Srpsko-Albanska prijateljstva, koja uprkos svim de¹avanjima proteklih godina, traju i dan danas.

Prijateljstva nas spajaju, istorija i nacionalnost odvajaju, problem je ¹to nam drugi(pre svega Amerika) nameæe kako æemo da ¾ivimo, ko æe nam biti najbli¾i i kome mo¾emo da verujemo.

Zloèina je tokom istorije, a i danas, bilo, pa i danas postoje ekstremne strukture na obe strane, koje prete i èine zlodela(17. Mart). Vreme je da nam dozvole da sami  poèistimo u svom dvori¹tu, ali nas Zapad vodi na drugu stranu, i kako mi se èini, sve smo bli¾i ostvarenju Kosovsko-Metohijskog proroèanstva.......

pig_am_am

nisam trepnula dok sam ovo citala.
imam pitanje.
da li ,senna, znas sta sve "obuhvata" zetra?
ja nisam sigurna,pa bolje da ti napises,cisto da se zna,da necemo samo izgubiti kim,nego i juzne delove srbije.
do koje granice onda da dajemo svoju zemlju?

Darker

Hvala na okarakterisanju mene i iscrpnom istorijskom izve¹taju, koji me zanima jo¹ manje nego one kojima poku¹avamo da objasnimo za¹to nam treba Kosovo. Problem je ¹to to ne mo¾emo ni sami sebi da objasnimo, kako onda u to da ubedimo nekog drugog??
Ni na jedno pitanje nisi odgovorio, ajde poku¹aj molim te - sa¾eto :cvet
Bez uletanja u vatru, niko ovde ne misli nikome zlo, igramo se pregovaraèkih timova...
Dakle ponovo-©TA MI IMAMO OD TOGA ©TO ÆE KOSOVO OSTATI U SRBIJI? Smislen, argumentovan odgovor?
Sem emocija i crkava (zbog kojih mi se ne CRKAVA), ¹ta imamo od toga?

Po¹to je moj odgovor(oko koga mo¾e da se polemi¹e) na to da nemamo ni¹ta, ajde da vidimo ¹ta je bolja opcija za ljude koji actualy ¾ive dole.

Poku¹ajmo da se ogranièimo samo na ovaj deo prièe, kao da smo ga izvukli iz kontexta. Dakle, samo na ovo, pa æemo da ¹irimo prièu :wink:

Bez padanja u vatru i vreðanja, molim :cvet

Duke

Ja imam odgovor. Jos ima Srba na kosovu koji ne smeju da budu zrtvovani. Crkve koje su tamo sagradjene pripadaju Srpskoj pravoslavno crkvi. Infrastruktura pripada republici Srbiji, onda ja mogu da kazem, otcepljujem svoju vikendicu i stvaram novu drzavu na svojih hektar placa (svestan sam koliko je poredjenje glupo, tu je samo da se shvati poenta o smislu nepromenjivosti granica)...

Ako je jedna drzava spremna da okrene ledja 150000 svojih gradjana onda ona ni ne treba da postoji. Medjutim sve to bez padanja u vatru jer suvise je skupa bila greska sa Hrvatskom da bi se sve to ponovilo (situacija je slicna)

Da li je to podela kosova, federalizacija u okviru nezavisnog kosova ili ostanak  u sastavu srbije uz autonomiju i obavezno prisustvo SRPSKE policije i vojske u srpskim opstinama na Kosovu u sva tri slucaja. Manje od toga, jeste razlog za drasticne mere (otcepljenje RS itd.)

Ayrton Senna

#66
Ne, ne, bez ikakve namere za vreðanje.  :nene:
Molim te, nemoj da me pogre¹no shvati¹, to najmanje ¾elim.  :cvet

Zasmetalo ti je okarakterisanje, ali namera mi je bila da te podsetim da neko sa vi¹im funkcijama u ovoj dr¾avi zastupa isti stav, a dok se ovom narodu lomi kièma to ba¹ i nije re¹enje.

Nisam politièar niti uèestvujem u re¹avanju ovog vekovnog problema, ali kao osoba koja je roðena dole, saèekala punoletstvo u rodnom gradu, a onda i proterana iz istog, smatram da imam ne¹to iskustva iz pre¾ivljene situacije.

Lièno, sada se nemirim, a nikada se u ¾ivotu neæu pomiriti sa gubitkom Pokrajine. Te¹ko je sve to objasniti, znam, ¾ivot mnogo toga donese, mnogo odnese. I taèno, nemamo mnogo od iste teritorije, jer po¹to odlazim dole jo¹ uvek, znam da se dole ne ¾ivi veæ pre¾ivljava od danas do sutra.

Da, sad se setih. Problem Izraela i Palestine. Ne postoji prihvatljivo re¹enje pa se ratuje veæ 40 god. Bojim se i da nas isto èeka.

Kako god da sad nemamo ni¹ta od Kosova i Metohije, od nezavisnog Kosova neæemo imati ama ba¹ ni¹ta.

Izvini ¹to odu¾ih, nisam ni¹ta rekao ponovo, znam, ali vidi to ovako. Albanci æe biti gazde tamo gde ih ima, Srbi tamo gde su oni naseljeni, ali i jedni i drugi su ponovo ogranièeni u vlasti. To se sada nudi sa na¹e strane, nije idealno, ali ¹ta drugo kad ne prihvatamo jedni druge za vlast. Mo¾emo samo odvojeno. A podela se vi¹e ne razmatra.

®ivot na Kosovu i Metohiji danas nema nikakvog smisla. Veæ 8 god. kada doðe Jesen, pa onda i Zima, èeka te ista situacija. Nema struje po nekoliko sati, nekada i dana. A u poèetku su Albanci namerno iskljuèivali Srpska sela, jer u gradovima nema vi¹e Srba(osim nekih 10-tak do 100-tinu koji ¾ive ograðeni) pa mora¹ da èeka¹ da se vojska (KFOR) smiluje da prati majstora koji æe da ukljuèi struju. Nema vode dosta èesto. ®ivot se svodi na 15 km u preèniku, nema¹ gde da ode¹, viða¹ iste ljude, svako veèe provodi¹ u lokalnoj kafani, kafiæu, diskoteci, ¾ivotari¹...

Posla skoro i da nema, ne¹to malo radi, primaju se dobre plate iz Srbije(ko radi), ostali se dovijaju, ¾ive na minimalcu....
Paralelne institucije koje UNMIK svakog dana poku¹ava da ukine. Jer ima¹ dve op¹tine, ima¹ na¹e zdravstvo, prosvetu, institucije koje Srbija kako-tako dr¾i na toj teritiriji.

Geto ubija svakog dana, nesme¹ kolima sa dru¹tvom uveèe na Brezovicu u provod, do Mitrovice mo¾da!!!


Tako izgleda Kosovsko-Metohijska svakodnevnica.

"Kosovo nije ¹aka pirinèa da je pozoba svaka vrana koju vetar donese"

Kosovo i Metohija nije vlasni¹tvo niti jednog politièara, ni predsednika ni premijera, ono pripada ovoj dr¾avi, ovom narodu. Ako je vekovima opstajalo u dr¾avi Srbiji, za¹to danas mora biti nezavisno? Jel to zbog toga ¹to je 1.000.000 Albanaca, koji su uzgred nacionalna manjina u ovoj dr¾avi, odluèilo da vi¹e ne ¾eli da ¾ivi u senci Beograda, pa su se digli na oru¾ije da poka¾u da su oni ti koji zaslu¾uju da Kosovo i Metohija bude njihova druga Albanska dr¾ava?

Da bi neki deo teritorije mogao da dobije samostalnost mora da dobije veæinu na referendumu. A to, sa brojem koliko ih sada ima na KIM sa NA©IM dokumentima nije ostvarljivo. Dakle, samo referendumom mo¾emo odluèiti (svi) da li æe pokrajina postati nezavisna.

Obzirom na gore opisanu situaciju, na nedostatak slobode i skoro svakodnevne napade na Srbe i njihovu imovinu, kakva je perspektva tih ljudi u NEZAVISNOM KOSOVU? Ma, ¾ivu glavu neæe izvuæi, 17. Mart æe biti ni¹ta prema sledu nasilja ako Albanci dobiju nezavisnost. A to javno stoji nad glavom svakog Srbina danas.

Ono ¹to ovi na¹i politièari danas poku¹avaju jeste da Albancima daju vlast u pokrajini, legalno, obzirom da se sada¹nje privremene institucije ne priznaju u Beogradu. S pravom, jer Srbi ne uèestvuju u radu istih, nemaju nikakva prava. Iako su bili izbori pre nekoliko dana, iz liènog iskustva znam, veruj mi na reè, da su ti Srbi samo ukras u parlamentu, nemaju nikakva prava, niko ih i neslu¹a.
©to se tièe preostalih Srba, plan Beograda je da oni imaju svoju lokalnu vlast, nezavisnu od Albanske, i u saradnji sa Beogradom. Faktièki, grade se dva paralelna sistema, Albanski i Srpski, koji treba da funkcioni¹u zajedno pod kapom zvaniène vlasti u Beogradu.
A Srbi se ograðuju od Albanaca, jer su¾ivota meðu nama vi¹e neæe biti. I nekad je va¾ilo BRATSTVO-JEDINSTVO, na Kosovu nazvano BRATSTVO-UTEPSTVO, jer to jeste bilo. Mira meðu nama nikada nije bilo. Istorijski sam naveo za¹to.

Re¹enja barem prihvatljivog za obe strane za sada nema. Jer Albanci hoæe samo nezavisnost. I to ne bilo kakvu veæ bezuslovnu. A to znaèi da oni mogu da preuzmu kompletnu vlast, i da rade ¹ta im volja. A to smo veæ osetili na svojoj ko¾i.

I da pogledamo dalje, ako dobiju nezavisnost, misli¹ li da æe oni stati samo na Kosovu i Metohiji. Idu oni po planu, dokaz - skora¹ni dogaðaji u Makedoniji. A mi i na samom jugo-istoku zemlje jo¹ uvek imamo isti problem. Mi ih ne prihvatamo, oni ne ¾ele da se integri¹u u sistem Srbije......  :hmm

Pa ovo je bezizlazna situacija. A ako im damo nezavisnost, ¹ta Srpski narod na Kosovu i Metohiji ima od toga?
Apsolutno ni¹ta, iseliæe se istog trenutka, prodaæe svu imovinu bud-za¹to, pa gde æe onda?
A Albanci æe uni¹titi svaki dokaz Srpskog postojanja na Kosmetu, kao ¹to i danas rade.

Neznam iskreno, re¹enje je tu negde, ali se mora naæi kompromis koji Albanci sada ne¾ele, jer su oni, tobo¾e, ugnjetavani za vreme Milo¹eviæa!?
A ako dobiju nezavisnost i Srbi se puvuku, ostaje nam samo da izgradimo jedan zid tipa Kineskog oko granica, inaèe nas kroz 30 god. oèekuje isti problem na skraæenom jugu zemlje nam Srbije.

endi

  U OBAVEZI smo da se kao fakultetski obrazovani ljudi informi¹emo MNOGO ¹ire nego ¹to nam to omoguæavaju dnevne novine, televizija i politièari (oni naroèito, ma kojoj stranci pripadali).
  To znaèi otvoriti ud¾benike i struène èasopise na primer sa pravnog, ekonomskog i dr. fakulteta i pronaæi odgovore (npr. meðunarodno javno pravo, povelja UN-a, posetiti  zvaniène sajtove itd.) ! Formirati svoje mi¹ljenje na osnovu istorijskih èinjenica i nauènih dokaza! Pronaæi ''smislen odgovor''! Toliko dugujemo sebi, a i naslednicima.
   Podela KiM-a je takodje gubitak teritorije, tek da se ne zaboravi!
   ASenna, 30 godina je daleko. Veæ sutra æemo imati taj problem!


vucko81

Darker mogu li da uzmem deo tvoje kuce ili stana vec sta imas, da ne bi placao porez na to da ti olaksam?
:namcor

Ayrton Senna

Ma imamo ga i danas, imali smo ga i juèe, i prekjuèe, i pre nekoliko meseci godina......

Evo mog smislenog odgovora uz malo obrazlo¾enje:

Pravo na Kosmet - Srpsko - nasledno pravo
. Gledajuæi istorijske èinjenice, koje su nama vrlo va¾ne jer su trenutni najjaèi argument koji imamo, Kosovo i Metohija je tokom svih godina postojanja Srpske dr¾ave bilo deo Srije, ne raèunajuæi okupaciju, bilo Tursku, bilo Nemaèku. Problem je ¹to posle svih zloèina sa jedne i druge strane na toj teritoriji ¾ivi oko 150.000 Srba i preko 1.000.000 Albanaca, a da nezaboravimo i druge manjine koje Albanci ubrajaju u svoje, tako pune broj ljudi sa svoje strane.

E tu dolazimo do Srpskog problema, jer je meni Amerikanac diplomata u oèi postavio pitanje za¹to je nama Srbima istorija toliko va¾na, i za¹to se branimo njome? Odbrusio sam mu direktno zato ¹to je imamo, i to staru nekoliko vekova, a on po¹to je nepismeni debil moram reæi, rekao je da to nije va¾no, veæ je otvoreno izneo da je sve na prodaju, pa èak i Srbija u celini. To vam je Amerièki stav.

Pravo na Kosmet - Albansko - "mi smo se borili protiv Srba (Milo¹eviæa) koji nas je ugnjetavao".

Pa ¹ta, i mene ugnjetava kom¹iluk, pa jel treba da uzmem oru¾ije, sve ih pobijem, pa se ¹irim njihovom imovinom?

Neide to tako. Albanski jedini argumet, i to moram priznati vrlo, vrlo primamljiv, jesu SREBRNI I ZLATNI KOFERI PUNI DOLARA KOJE SU ONI POSLALI NA RAZLIÈITE ADRESE.

Ayrton Senna


@ Vuèko81,
Darker je u pravu. Nije vreme za padanje u vatru (ja jesam planuo i izvinjavam se zbog toga), ali ne delimo svi isto iskustvo. Pitanje koje je Darker postavio je ¹ta vi¹e dobro, jer se svi pitamo ¹ta je re¹enje, a ¹ta posle nezavisnosti? Ostaje nam samo inat kao glavno oru¾ije, pa da ti ljudi sada nisu dovoljno hrabri i ludi(a neki i nemaju gde da odu), sada ih ne bi ni bilo 150.000, veæ oko 10.000, daj Bo¾e, i to samo staraca koji ne ¾ele da napuste dom.

Srbija æe prihvatiti jo¹ tu ¹aèicu od 150.000 ljudi, proæi æe vreme dok se oni integri¹u, ali problem koji æe nam uvek pretiti jeste ponovna ekspanzija sa Kosmeta.

A ona se sada upravo sprovodi na teritoriji Srbije, i to ne samo na jugu.

Darker

Hvala na konkretnim odgovorima :cvet dokaèio si poentu, amer sve vidi kroz lovu. ne zanima ga istorija. I zato je nama to lo¹ argument, jer ne branimo mi KiM od ©iptara, nego od Amera... E, sad ako je lova jedini argument koji je razumljiv, a mi je nemamo, ¹ta onda?
Da vidimo oko èega se sla¾emo:
Su¾ivot je nemoguæ! Dakle ili svi ¹iptari mar¹-¹to smo videli kako mo¾e da izgleda, ili svi Srbi mar¹...

Poenta je da ako ne mo¾e da da bude zajednièkog ¾ivota IZ istorijskih razloga, a ¾elimo da Kosovo bude na¹e opet iz ISTORIJSKIH RAZLOGA, nameæe se zakljuèak da mi ¾elimo etnièki èisto Kososvo, bez ©iptara... A zbog takvih stavova smo bombardovani :wink:
Postoji samo jedno idelano re¹enje-etnièki èisto Kosovo, sa obe strane, i iz istorijskih razloga.
Zato istorija nije dobar argument :cvet

Infrastruktura: ok, hoæemo King Kong, Olandska ostrva, Baskiju, Severnu Irsku, bla bla bla... Republiku Srpsku?

Za mene je nedopustivo da ti bude¹ pripadnik jedne dr¾ave, sa max autonomijom, a da pljuje¹ po njoj, iz dubine du¹e je mrzi¹ i otvoreno iskazuje¹ obo¾avanje druge(kao ¹to rade stanovnici RS).
Jo¹ jedan argument: ako je po¹iptaravanje Srbije jedna od najveæih opasnosti po objavljivanju nezavisnosti Kosova, ¹ta li nam tek preti, ako Kosovo OSTANE u Srbiji? :hmm

endi

 Mi nikada nismo ¾eleli etnièki èisto Kosovo i Metohiju i to nije bio razlog bombardovanja!!!
Su¾ivot je moguæ. Jedan od dokaza je da ¹iptari odlaze na leèenje u ambulante i bolnice u srpskim enklavama, a ko ima para i na VMA.

Ayrton Senna

Quote from: Darker on 22-11-2007, 08:47:29
Jo¹ jedan argument: ako je po¹iptaravanje Srbije jedna od najveæih opasnosti po objavljivanju nezavisnosti Kosova, ¹ta li nam tek preti, ako Kosovo OSTANE u Srbiji? :hmm

Postoji jedna vrlo opasna stvar za koju znam, ali ne mogu da je iznesem ovde. Reæi æu ti lièno ako bude¹ zainteresovan da nekad diskutujemo o tome.

Razumeli smo se na kraju, dakle re¹enje ne postoji, a sve je na prodaju.

Moj obraz nije, nikad nije bio, nikad æe ikad biti na prodaju. A ja znam dobro kako izgleda kada stranac doðe da ti pi¹e pravila, i da te uznemirava u roðenoj kuæi, to sam pre¾iveo. Jer kada te kupi, on te poseduje, pa mo¾e sa tobom ¹ta mu volja.

To Albanci sada rade. Jedna velika kompanija (za koju znam, a ima ih vi¹e) koja posluje kod nas, kupljena je kapitalom jednog od najbogatijeg ¹iptara, poreklom sa Kosova.

Dakle, oni osvajaju Srbiju polako. A etnièko èi¹æenje, pa oni to sada rade, zatiru svaki trag postojanja Srba i njihove istorije na KIM. A da smo mi to hteli, mogli smo u svoje vreme.

Samo jedna stvar je u ovoj prièi bitna. Srpski narod koji nestaje, najpre sa Kosova i Metohije, a onda i u Srbiji, svakim danom nas ima manje.

I kao zakljuèak reæi æu jo¹ ovo. Sve ¹to se ratom oduzme, ratom se i vraæa.

Darker

Sla¾em se :cvet
re¹enje ne postoji, a sve je na prodaju.
Iako je je to jedini logièan zakljuèak koji iz svega mo¾emo izvuæi, koliko u januaru æe doæi do re¹enja i vidiæe se dokle se stiglo sa licitacijom. Ponovoæemo doæi u apsurdnu situaciju-pomiriti nepomirljivo :wink:

Ili misli¹ da je moguæe odlagati doveka? Ja naèelno jesam protiv eutanazije (mo¾emo i o tome u nekoj drugoj temi), ali hajde da vidimo ¹ta æe biti kad pacijent konaèno umre? Ili misli¹ da je moguæe ozdravljenje? Poka¾i mi re¹enje za ozdravljenje, neko je rekao da postoje citostatici, ajmo da vidimo...

Podseæam vas da se samo igramo pregovaraèkog tima, iako na kraju krajeva ova tema nije o tome i ikao veæ postoji 15 sliènih, da zavr¹imo ovde kad smo veæ zapoèeli... Pravimo svojevrsnu on-line tribinu o Kosovu... podrazumeva se da od na¹ih pisanija ovde nikako ni¹ta ne zavisi... Recimo da smo politièki analitièari :cvet