Klaberi æe i ove zime mirisati na pepeljare

Started by Girl, 22-11-2007, 10:06:39

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Da li ste za zabranu pu¹enja u kafiæima, klubovima i restoranima?

Da
21 (63.6%)
Ne
2 (6.1%)
Kompromis
10 (30.3%)

Total Members Voted: 33

Voting closed: 01-03-2008, 10:06:39

Luximus

O zoe, za ime svevishnjeg odozgo, nisam ni sumnjao da je u tvom slucaju moguc’ bilo kakav previd ili ne daj Boze greska! Ipak, moja molba ne bijashe usmjerena ka tome sto ti pomisli, ni ka bukvalnoj interpretaciji tvoje prijetnje, vec me strefi neki iznenadni strah ili nagon (izvinuces sto se ociju mi pregolemih, u ovom momentu izaziti tacnije i slikovitije ne mogu), pa ne htjedoh da zavrshim smrdljiv kao obrok, tebi, a sve zbog svojih uvjerenja. Kad smo vec kod mirisa ili smradova, pepeljare stvarno smrde, a ovo napisah jer me sramota od offtopicharenja, pa da se izvuchem u zadnjoj mi rechenici.  :a

*

Quote from: Luximus on 25-11-2007, 01:17:12
O zoe, za ime svevishnjeg odozgo, nisam ni sumnjao da je u tvom slucaju moguc’ bilo kakav previd ili ne daj Boze greska! Ipak, moja molba ne bijashe usmjerena ka tome sto ti pomisli, ni ka bukvalnoj interpretaciji tvoje prijetnje, vec me strefi neki iznenadni strah ili nagon (izvinuces sto se ociju mi pregolemih, u ovom momentu izaziti tacnije i slikovitije ne mogu), pa ne htjedoh da zavrshim smrdljiv kao obrok, tebi, a sve zbog svojih uvjerenja. Kad smo vec kod mirisa ili smradova, pepeljare stvarno smrde, a ovo napisah jer me sramota od offtopicharenja, pa da se izvuchem u zadnjoj mi rechenici.  :a

:116:

O, Boze, budale - da nisi citao Gorski Vjenac u skorije vreme? :hm

:116:

[off] Znam da znas da je ovaj post samo sala i da se neces ljutiti, stvarno sam umrla od smeha kad sam procitala [/off]

Darker

MA najjaèe mi je kad uðem u kafiæ na kome na jednom stolu stoji znak zabranjenog pu¹enja, a na susednom-pepeljara :K

zoe

Quote from: * on 25-11-2007, 11:31:29
:116:

O, Boze, budale - da nisi citao Gorski Vjenac u skorije vreme? :hm

:116:

Није читао, Звездичице... А знаш зашто? Писан је на српском, а још га нису превели на његов матерњи језик...мада се ради на томе, уверена сам... :ball2:

_______________________________________

Него народе, 'де сте са дискусијом легализација лаких дрога vs. забрањено пушење?

Lence

    Nije u pitanju licemerje jer ne verujem da se ista grupa ljudi zalaze za zabranu pusenja i legalizaciju lakih droga. Cini mi se da oni koji teze legalizaciji razmisljaju na dva nacina: ili bi hteli neometano da je konzumiraju (ne krseci zakon), ili se, brinuci o dobrobiti drustva, stvarno vode logikom da je ono sto je dozvoljeno istovremeno i manje interesantno. Ako je tacno ovo drugo, onda im je logika, mislim, skroz pogresna. Mnogo je vise onih koji ce poceti da je konzumiraju (cim je dozvoljeno, onda sigurno nije toliko lose), nego onih koji ce odustati, jer nije vise interesantna! Droga je, kao i alkohol, uvek privlacna...
    Daklem, zabrana, zabrana i samo zabrana...

pig_am_am

Quote from: zoe on 25-11-2007, 15:34:00
Него народе, 'де сте са дискусијом легализација лаких дрога vs. забрањено пушење?

ja rekoh sta mislim...

a i sad sam se setila jedne devojke kojoj su nasli marihuanu u kolima i znam da je bila u pritvoru.
tako da nisam sigurna bas kako se to legalizuje... :hmm

AquArius

Znate kako,
ima navika ima odvika.

U to verujem.

Osecam se kao covek u ogromnom eksperimetu upucenijih i okrutnijih od sebe svakoga dana.
Zato Dare navici cu se odma' na miris pokoseneg sena ili cega vec, samo da mi oci ne suze, srce ne ubrzava, stomak boli i da se vise ne trujem dimom. A trujem se.

A niko ne sme da mi kaze - prestani da izlazis onda, ako ti smeta dim.
Prestani ti da pusis.

Zoe, lake i teske droge ne postojU. Isto s*anje, drugo ime. Jedno vuce drugo. Nikad nisam probala nista od toga i necu imati opravdanje za ljude koji jesu (opravdanje mi nije velika radoznalost ili lose drustvo, jer prvo jos uvek imam, a bila okolo drugog).

A legalizacija marihuane .. pa mozda.

Girl

radi podsecanja-

Zakon o zabrani pusenja
u zatvorenim prostorijama
("Sl. glasnik RS", br. 16/95 i 101/2005 - dr. zakon)

Èlan 1.

Pu¹enje se zabranjuje u zatvorenim prostorijama u kojima se:
1) obavlja vaspitno-obrazovna delatnost (ukljuèujuæi i zbornice) i obezbeðuje sme¹taj, boravak i ishrana dece, uèenika i studenata;
2) obavlja prijem, sme¹taj, nega i leèenje korisnika zdravstvene za¹tite i lica u stanju socijalne potrebe;
3) obavlja proizvodnja, kontrola i promet lekova;
4) obavlja proizvodnja, sme¹taj i promet ¾ivotnih namirnica;
5) odr¾avaju kulturne, zabavne, sportske i druge manifestacije, priredbe i takmièenja;
6) obavlja javno snimanje i emitovanje;
7) obavlja delatnost dru¹tvene ishrane, i
8. odr¾avaju sednice i drugi organizovani skupovi.


_______
Kakvo je stanje u kaficima u koje izlazite ovih dana (ukoliko stizete od ispita  :wink: )? Da li se primecuje neki pomak u zastiti prava nepusaca i sl.?

Darker

Kafiæi ne obavaljaju delatnost dru¹tvene ishrane, to su menze i restorani :K

Girl

Ma sta kazes, Dare!  :K
U postavljenom pitanju navedeni su i restorani.  :wink:

Darker


Masha

Pa, medju ovih 8 tacaka nema kafica - mislim, oni ne spadaju u priredbe, takmicenja,  bolnice itd. itd, a ni mesta gde se obavlja delatnost drustvene ishrane (inace, mene je ova tacka 7 nasmejala). Sta znam, ne postoji pomak posto si to pitala. U vecini kafica ne postoji nepusacki deo. Ja jesam za nepusacki deo, ali nisam protiv pusackog. Mislim, neka postoje oba dela i svako u svoj i svi srecni i zadovoljni.

shumshi

ja sam za sve ili nista...
ne mogu sama da sedim za stolom za nepusace...

Girl

#43
Gde bismo smestili kafice?  :K jer u zakonu  ne postoji nijedna dodatna kategorija koja bi bila odgovarajuca za kafice.

Zato i postoji anketno pitanje o svim vrstama lokala, pa da cujemo vase misljenje.

Za restorane je 7. tacka. sta ste se uhvatili za to?  :K

A pitala sam vas malopre samo za kafice jer pretpostavljam da se to cesce posecuje nego restorani.  :wink:

AquArius

ja ne zelim da smrdim na pepeljare
i ne zelim da smrdim na klabere..

ako vec smrdim
volela bih da smrdim na smrdu

pih .. svetu se ne moze ugoditi

:>