Manijaci u javnom prevozu

Started by Darker, 22-11-2007, 15:31:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Darker

Devojke iznova ¾rtve manijaka u prevozu
J. Subotiæ |||| - 22.11.2007. - 00:16
Gotovo da nema devojke kojoj se nije dogodilo da joj nepoznati mu¹karac u vozilu javnog prevoza priðe iza leða i poène da je pipka. Umesto da ga u tome spreèe ili se odbrane, ¾ene radije izaðu iz gradskog prevoza ili se prave da ne primeæuju ¹ta se dogaða, pokazalo je istra¾ivanje, prvo ovakve vrste u Srbiji, Branislave Tanaskoviæ i Milene Raèete, studentkinja psihologije.

NASILNICI - Veæina ispitanica, devojaka starih izmeðu 20 i 29 godina, to muèno iskustvo do¾ivelo je èak dva ili vi¹e puta. Seksualno uznemiravanje u javnom prevozu se ¾enama najèe¹æe dogaða kada su same, a ostali putnici u najveæem broju situacija ne reaguju, èak i kada primete ¹ta se dogaða. Napasnici najèe¹æe stanu tik do ¾rtve, trljaju se o nju, dodiruju je, kao sluèajno, a èak 22 odsto nasilnika je i masturbiralo u autobusu!
- ®ene, meðutim, iako su oseæale bes, bespomoænost, stid i zbunjenost, najèe¹æe ni¹ta nisu preduzimale - ka¾e za „24 sata" Milena Raèeta.
Psiholog Radmila Vujiæ Bojoviæ ka¾e da je veoma va¾no kako æe se ¾rtva izboriti sa ovakvim traumatiènim iskustvom. Bitno je odreagovati u takvoj situaciji, kako za vreme, tako i posle tog dogaðaja.
- U trenutku kada napasnik poène to da radi, ¾ena treba da naðe snage da savlada stid i strah i vikne na njega kako bi mu dala do znanja da je svesna ¹ta radi. Ti nasilnici su kukavice i odmah æe prestati i pobeæi, jer to mogu da rade samo ako su neotkriveni. Takvom reakcijom ¾ena spasava sebe, a samim tim i druge potencijalne ¾rtve - ka¾e Radmila Vujiæ Bojoviæ.
Ova vrsta nasilnika izgleda kao i drugi ljudi, ali ima ozbiljne psiholo¹ke i seksualne probleme. ®rtva bi trebalo da zna da nije ona odgovorna za èin napasnika i da je jako va¾no da nekome isprièa ¹ta se dogodilo, jer se samim tim odreðuje prema tom èinu. Radmila Vujiæ Bojoviæ istièe da je psiholo¹ki veoma va¾no da se ¾rtva odrekne oseæaja odgovornosti, krivice i sramote.
Autorke su istra¾ivanje sprovele meðu koleginicama studentkinjama, za potrebe ispita na fakultetu. Po¹to je ovo prvo istra¾ivanje te vrste kod nas, mo¾e da pru¾i smernice za konkretne dru¹tvene i zakonske akcije, jer se ovo delo kod nas tretira kao obièan prekr¹aj, odnosno remeæenje javnog reda i mira!

24 sata

Bred

sve je dobro dok ih ne slikaju i slike postave na internet :face:  :nene:

Naomy

Brede, nije losa ideja! :djavo

Par puta mi se to desilo, a doticni su "slucajno" dobili lakat u stomak...  :batina

Bred

samo lakat?
ma ja sam pricao o tome da su manijaci slikali devojke po gradskom prevozu "od dole" i slike objavljivali na internetu.  :wink:

Darker

Priznaj da si gledao :plez :K
Elem, kad mi je jedna drugarica prièala za to, ja nisam mogao da verujem... Nabedih je da se istripovala. Mislim, neverovatno mi je to...
pogotovo mi je neverovatno da niko ne reaguje :wall:

Sole

 :shock :shock :shock
ja najvise mrzim bus 31, kad god sam isla njim, obavezno neka guzva i obavezno neki pacijent unutra koji ti se nakaci na zadnji deo tela  puc :namcor puc
stvarno se sokiram kad mi se tako nesto desi!  :roll:
prosto ne mogu da mrdnem...  :namcor
a jos kad je guzva, pa kad nemam izbora...  :wall:

darusaz

Quote from: Sole on 22-11-2007, 16:46:17
:shock :shock :shock
ja najvise mrzim bus 31, kad god sam isla njim, obavezno neka guzva i obavezno neki pacijent unutra koji ti se nakaci na zadnji deo tela  puc :namcor puc

a jos kad je guzva, pa kad nemam izbora...  :wall:
Ја сам аутобус 33 дуго звао сељобус, али канда ћу да то сада применим на 31.  puc  .blah.

ArUeNaWiThRa

najgadnije je kad se uhvati za sipku u busu tik do tvoje sake i onda onako krene da ti ceska prste svojima  :bljak:
kolko sam puta napravila scenu u busu zbog toga. najgore mi je jednom kad me spopadao neki lik i disao za vrat i nabijao se (a guzva naravno), i kad sam se na kraju izdrala na njega, svi u busu gledali u mene i kao: ccc lujka. a to samo zato sto je decko izgledao skroz normalno, tj vise nekako gikovski. pa su valjda ljudi pomislili da on nije kadar za manijacenje, a ti su najgori...
uh sad se razbesnih  :box

AquArius

@Aruena

jeste,
bas to - ti se izderes i ispadnes najgori kreten.

Sta cemo sa onim manijacima sto onanisu u zbunju pored Visegradske,
kad trudnice prolaze pored,
a svi to znaju.

I zaposleni i policija i trudnice.

I tako, ima tu jos mnogo manijaka,
pored GSP manijaka.

_d.0.t_

ne mozh' chovek vishe ni poshteno da se trlja po prevozu... pih.


philoserbiana

PA,DA I JA NAPISEM KOJU...imala sam takav susret bliske vrste u svom rodnom mestu...daklem,mali grad,jos manji autobus do skole i manijak koji prilazi blizu neke devojke-devojcice i masturbira i krije donji deo tela svojom jaknom...on ne obraca paznju sto ga neko gleda,ali se prene kada neko vikne na njega i sve vrati na svoje mesto...ja sam se branila kesom u kojoj sam nosila patike i opremu za fizicko...zao mi je sto nisam pocela da vicem na njega naocigled celog autobusa.inace takvi ljudi biraju bus u kome je velika guzva da bi bili neprimeceni...zao mi je takvih ljudi,bolesni su...zao mi je dok ne pocnu da nasrcu fizicki na potencijalnu zrtvu...onda,brate,udri...to je jedini lek u tom trenutku
ovde mi se desilo da je jedan mladic stavio svoju saku na moje koleno,sedeli smo jedno pored drugog u busu...odmah sam mu sklonila ruku i pogledala ga ljutito ko Marko Kraljevic Musu Kesedziju... :batina

Ksenija

ma idi bre,tad sam se zadnji put vozila tramvajem i nikad vise.. :F

Bred


Darker

E, ali kako pravite razliku izmeðu suèajnog i namernog pipanja, trljanja itd.?
Mislim MENI se jednom desilo, a jo¹ nisam siguran ¹ta se desilo :smekerica: :K

ArUeNaWiThRa

Quote from: Darker on 23-11-2007, 11:24:26
E, ali kako pravite razliku izmeðu suèajnog i namernog pipanja, trljanja itd.?
Mislim MENI se jednom desilo, a jo¹ nisam siguran ¹ta se desilo :smekerica: :K
pa ako je ucestalo, ili ako se ti pomeris, a on za tobom,pa nastavi pipanje,trljanje i sl...