Varate??? Kad???

Started by katarina, 27-07-2006, 15:14:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

katarina

Pre bih izasla iz veze nego da nekog tako ponizim!
Sta vi mislite?

Coolgemini

Hahaha...veoma zanimljivo pitanje... :hm...mislim da ja to ne bih mogao da uradim(premda nisam sasvim 100 % siguran) :>,a kad bih uradio uzasno bi me grizla savest.. :roll:..kad bi me devojka prevarila,mislim da bih joj tesko oprostio,mozda cak i raskinuo pod okolnostima da nam je veza i pre prevare bila na ivici...medjutim da nam je super u vezi i da nas nista ne koci i da znam da me voli i gotivi,pretpostavljam da bih joj oprostio jer danas se mnogo vrti pitanje da li postoji opravdanje za varanje :`? :!...ljubavnici i u cvrstim vezama varaju da bi i dalje osetili privlacnost kod drugih i saznanje da su i dalje zeljeni,a i time se samo ucvrscuje i stvara veca ljubav izmedju istih.. :wink:

sandric

Pa prevara....nisam bas za to....mada neki put pozelim da probam...cisto da vidim kakvo je zabranjeno voce

Maslacak

Quote from: Coolgemini on 27-07-2006, 15:42:54
...ljubavnici i u cvrstim vezama varaju da bi i dalje osetili privlacnost kod drugih i saznanje da su i dalje zeljeni,a i time se samo ucvrscuje i stvara veca ljubav izmedju istih.. :wink:

Da, ovo je potpuno tacno....ja sam u dugoj vezi, veeeoma se volimo, ali imam problem kad osetim da se nekom drugom jako svidjam i da me muva, a desavalo se...automatski osetim odredjenu privlacnost prema toj osobi, na kratko cak dodjem u iskusenje... srecom, jos uvek nisam podlegla, traje vrlo kratko, a i dovoljno je da vidim svog decka da me odmah prodje. I tacno znam da je problem samo u tome sto mi jako prija da osetim da nekom drugom znacim tako puno, i da bi dao "sve" da bude samnom. :happy: Postajem pateticna, pa cu da stanem. :K

AquArius

Varanje je ponizavanje sebe, osobe s kojom si, a iznad svega veze u kojoj si.
Zapitam se ponekad, ko se sve bavi tom psiholoskom stranom "nemoguce" monogamije, jer smo svi mi "zivotinje", pa nismo tako "programirani".

Mislim, ako ti je partner dosadio i hoces promenu, to znaci da ili nesto menjas ili menjas partnera.
Ako postoji iskusenje u vidu osobe koja te privlaci, ili odolis, ili raskines, pa probas s tim nekim.

U ovom drugom slucaju, za mene povratka nema!


vladimir

Quote from: AquArius on 28-07-2006, 21:16:49
Varanje je ponizavanje sebe, osobe s kojom si, a iznad svega veze u kojoj si.
Zapitam se ponekad, ko se sve bavi tom psiholoskom stranom "nemoguce" monogamije, jer smo svi mi "zivotinje", pa nismo tako "programirani".

Mislim, ako ti je partner dosadio i hoces promenu, to znaci da ili nesto menjas ili menjas partnera.
Ako postoji iskusenje u vidu osobe koja te privlaci, ili odolis, ili raskines, pa probas s tim nekim.

U ovom drugom slucaju, za mene povratka nema!



Ovako ja sada razmi¹ljam, ali nisam tako razmi¹ljao kad sam bio mladji.Valjda treba da prodju godine i da nadje¹ nekog ko æe te navesti da razmi¹lja¹ tako. :hm
Mada, kada èuje¹ da ljudi varaju svoje partnere u braku, kada imaju decu, ne mo¾e¹ a da se ne zapita¹:da li æe tako ne¹to snaæi i mene?I onda shvatim da pojedini ljudi jednostavno nisu dovoljno zreli za brak ili dovoljno pro¹li pre braka.U stvari, prvo povlaèi drugo, ali ishod je kad-tad jako lo¹ najèe¹æe po onog ko nije uop¹te kriv ( deca ).A ja svom detetu ni u snu ne bih da priredim da ima posledice zbog mog neverstva i zato æu obrazac po kome postupam u vezi da primenim i na brak:neæu da ulazim u to ako nisam siguran da je to ne¹to vredno i dugotrajno.
Nikada nisam prevario svoju sada¹nju devojku niti æu.Ako mi se svidi neka druga, istog momenta æu je ostaviti.Ne ¾elim da tro¹im ni svoje ni njeno vreme, ¾ivot je isuvi¹e kratak da ga provodi¹ sa pogre¹nim ljudima.A ja verujem da je ona "prava"... :cmok

lycos

moja filozofija_pre nego sto prevaris devojku, zapitaj se kako bi tebi bilo kad bi ona to uradila..kako bi se osecao u tom trenutku..ljudi palim na more..!!!! :) :)

Maslacak

Quote from: AquArius on 28-07-2006, 21:16:49
Mislim, ako ti je partner dosadio i hoces promenu, to znaci da ili nesto menjas ili menjas partnera.
Ako postoji iskusenje u vidu osobe koja te privlaci, ili odolis, ili raskines, pa probas s tim nekim.

Slazem se. Mada je ovakvo razmisljanje uglavnom previse racionalno i tesko ga je uvek slediti kada se vec nadjes u odredjenoj situaciji...a treba! Iako sam uzasno verna, i sama sebe nikad ne bih uvalila u neki dvostruki zivot i laganje osobe do koje mi je stalo, kada razmisljam o tome, malo sam fleksibilnija. Mislim da postoji velika razlika izmedju "varanja" u smislu dugotrajne radnje, i "prevare" u smislu jednog sexa sa nekom beznacajnom osobom, pod odredjenim okolnostima... Ne znam, mislim da bih prevaru (u ovom kontekstu o kom pricam) i oprostila, dok varanje apsolutno nikad. Mada...sve je drugacije kada se vec desi, nego kada je u pitanju "sta bi bilo kad bi bilo"... :>

Znam devojku koja je nakon 6.5 godina veze, pocela da vara decka... Decko je i provalio da nesto nije u redu, ona mu je i rekla da neko vreme zeli da se malo odvoji od njega, ali on je insistirao da ostanu zajedno. Onda je saznao da ga ona vara i raskinuo s njom, a ona je bila ubedjena da je zaljubljena u tog novog decka, i to joj je odgovaralo. Medjutim, posle neka 3 meseca je shvatila da to nije bila nikakva ljubav, vec obican crush i da voli ovog "starog"....sad su u nekoj fazi pomirenja, mada tesko ide....

Uopste mi se ne svidja kako je devojka postupila, ja to sebi sigurno ne bih dozvolila, ali ova pricica samo pokazuje koliko emocije mogu da zavaraju.

Darker

Vidi, to znaèi emotivnu nezrelost... Potrebno je u svakom trenutku da zna¹ za¹to ne¹to radi¹... Ne bih bio toliko iskljuèiv  da bih rekao èim me prevari-kraj... To mi je èak malo kretenski, svi smo mi ¾ivi stvorovi i odgovaramo za svoje postupke, ali ljudksi je i pra¹tati... Ali za to je potrebna ljubav, a mo¾da je neki imaju samo za sebe dovoljno...

Maslacak

Istina, ali i emotivna zrelost je nesto sto se stice i niko se ne rodi tako (osim mozda nekih supertalentovanih), tako da je pitanje i moze li se u vezi oprostiti to sto je osoba emotivno nezrela i tesko razume svoje emocije? To dodje kao neki izgovor... :> Salim se, ali prezivela sam nesto slicno, i zaista je zeznuto. Vise nemam takvih problema (valjda sam sad emotivno sazrela i upoznala sebe :K ), ali samo kazem da mogu nekako da razumem tu konfuziju...

Masha

Poslao: Maslacak ....ja sam u dugoj vezi, veeeoma se volimo, ali imam problem kad osetim da se nekom drugom jako svidjam i da me muva, a desavalo se...automatski osetim odredjenu privlacnost prema toj osobi, na kratko cak dodjem u iskusenje... srecom, jos uvek nisam podlegla, traje vrlo kratko, a i dovoljno je da vidim svog decka da me odmah prodje

Mislim da uopste ne treba da se brines. Svi smo mi ljudi i padamo u iskusenja od kada je sveta i veka i nije poenta ne pasti u iskusenje vec mu odoleti. A to, koliko vidim, tebi ide od ruke  :smile: Ja nisam pristalica varanja i, kako sam vec negde rekla, ja sam za fair- play. AguArius je rekla da je varanje ponizavanje sebe, osobe sa kojom si i iznad svega veze u kojoj si i potpuno se slazem sa tim.

Coolgemini

QuoteSvi smo mi ljudi i padamo u iskusenja od kada je sveta i veka i nije poenta ne pasti u iskusenje vec mu odoleti. A to, koliko vidim, tebi ide od ruke   Ja nisam pristalica varanja i, kako sam vec negde rekla, ja sam za fair- play. AguArius je rekla da je varanje ponizavanje sebe, osobe sa kojom si i iznad svega veze u kojoj si i potpuno se slazem sa tim.
...Slazem se da je odoleti iskusenju najveca psiholoska barijera koja moze zadesiti coveka i da je to jedno od najvecih i najtezih psihicko-moralnih problema,ali je isto takvo i pitanje da li je covek kao normalno prirodno bice sposobno da uvek odoli iskusenjima?? :hmMozes pretpostavljati i zamisljati na svom primeru da je nemoguce upasti u iskusenje i da je ceo zivot predodredjen da bude onakav kakav ti zelis da bude,mada covek upada u iskusenje i kada se najmanja nada i ocekuje..iskusenja i postoje radi testiranja psihicke izdrzljivosti,ali i dobitka ulozenog rizika... :wink:
Kada je rec o varanju...iskusenje za varanjem obicno,mada i uglavnom,dolazi kao posledica lose i neuspesne veze..tada do varanja dolazi jer neko od vezanih nije ispunio adekvatna ocekivanja i odredjene zelje i takvo varanje se uvek moze lako otkriti karakteristicnim nezainteresovanim ponasanjem...Ne slazem se da varanjem treba kaznjavati sebe,a ni druge jer je do varanja i doslo zbog neostvarenih i neocekivanih motiva jednog prema drugom...znaci nikad nije samo jedan kriv. :!..treba naci racionalno objasnjenje i realnu istinu u sebi zasto je i kako doslo do varanja,pa onda doci do moguceg opravdanja za taj postupak... :][..obicno kad se veze i zasnivaju na strogim pravilima i uslovima,brzo dodje do prevare i raskida...zato mislim da vezu ne treba gusiti nekim sitnicama jer one vode ka najgorem.. :!
..a za varanje unutar jake i cvrste veze nemam nekih primedbi(sto sam naveo u ranijem postu) jer je to mozda jedini nacin da covek oseti svoje prirodno instinktivno osecanje sexualnog privlacenja od strane drugih :wink: :wink:

Bred

A najvaznije pitanje-kako mozete biti sigurni da vas ta osoba nece PONOVO prevariti? :hm Mislite o tome
A sad pitanje za sve koji su okusili prevaru (ako takvih ima) , ali ocekujem iskren odgovor –Da li posle prevare stvari mogu da budu potpuno iste kao pre prevare? Ubedjen sam da ne mogu, osoba koja je bila prevarena bi stalno imala to u podsvesti a znamo koliko je podsvest mocna :wink:

Coolgemini

Ako neko jednom prevari,prevarice sigurno i drugi put. :!..naravno ako pojedinac uspe na vreme da otkrije da mu partner radi iza ledja..
Nisam doziveo prevaru,niti sam ikada prevario,mada dovoljno poznajem sebe da bih znao kako da se postavim prema tom problemu...Mislim da osecaj nakon varanja zavisi iskljucivo od tebe jer ako mozes prvo sebi da oprostis da si ti delimicno odgovaran za prevaru,onda mozes i drugome..Naravno ovo vazi za situaciju da se radi o normalnim ljudima koji iskreno cene sebe i svoje postupke, koji pricom resavaju probleme i kod kojih jos postoji osnova,pa i sansa za nastavak veze jer jos znace jedno drugom...
u drugoj varijanti,ako do varanja dodje u vezi u kojoj jedan vise oseca i voli,taj ce patiti i njemu sigurno nece biti lako da u podsvesti nosi takav teret.. :roll:..u tom slucaju je raskid neizbezan jer takva osoba mora izdefinisati svoje emocije i zauzeti odredjeni stav  :/

Darker

Quote from: Bred on 30-07-2006, 02:15:56
A najvaznije pitanje-kako mozete biti sigurni da vas ta osoba nece PONOVO prevariti? :hm Mislite o tome
A sad pitanje za sve koji su okusili prevaru (ako takvih ima) , ali ocekujem iskren odgovor –Da li posle prevare stvari mogu da budu potpuno iste kao pre prevare? Ubedjen sam da ne mogu, osoba koja je bila prevarena bi stalno imala to u podsvesti a znamo koliko je podsvest mocna :wink:

Mogu da budu samo BOLJE ili GORE!!!!!!To je onaj fazon, ¹ta te ne uni¹ti, ojaèa te...
Ako je va¹a veza kvalitetna, do varanja neæe ni doæi, a i ako doðe, nije preveliki problem... Naravno, mislim na one kratkotrajne, 0ne-night-only prevare... rekoh u nekoj drugoj temi da je za vezu od (ne)varanja mnogo bitnije (ne)tolerisanje nevernosti :!