Varate??? Kad???

Started by katarina, 27-07-2006, 15:14:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

pig_am_am

kazanovi je sve oprosteno  :>

al on covek,nije varao. zato i jeste KAZANOVA  :wink:

Luximus

#121
Ja garantujem da preko 80% ne bi reklo, nego bi sakrilo, ako je situacija da se ne moze razotkriti prevara ili vrlo tesko!  :wink: Ko je u stanju da prevari, u stanju je i da slazhe ili sakrije, svejedno...

lane

Quote from: Luximus on 28-10-2007, 10:15:54
Ja garantujem da preko 80% ne bi reklo, nego bi sakrilo, ako je situacija da se ne moze razotkriti prevara ili vrlo tesko!  :wink: Ko je u stanju da prevari, u stanju je i da slazhe ili sakrije, svejedno...
Нажалост, тако је...  :roll:

Wlada

Превара не мора да се разоткрије... Она лежи у теби и ствара ти осећај кривице и стално те подсећа сопствена свест на то да си урадио/ла нешто лоше,да си некога повредио/ла...

philoserbiana

sinoc je bio film sa ricardom girom u glavnoj ulozi-naziv filma NEVERNA
jeste li ga pogledali?bolje da jeste?opisano je i prikazano kako se ulazi u prevaru i kako se razara porodica,dusa,kako je uzasan ishod kada se sazna... :hm

lane

Да, тај филм сам гледала и синоћ, а и одавно...
Баш се види како долази до преваре и то онако, непланирано, и које су последице...  :hm
Знате како се каже: паметан учи на својим грешкама, а паметнији на туђим...

katarina

Ja sam uhvatila onaj deo kad ga Gir zavali onom staklenom kuglom! I posle svega je on nju branio i voleo! Blago njoj!

dirigent

Moja majka koja se tri puta uzgred udavala je jednom iznela zanimljivu teoriju.

    Cesto su najsrecnije porodice PRAVIH svalera, kojima su zena i deca na prvom mestu , a kad njih namire onda hvataju krivinu. Pri tom su diskretni , u seksualnom zivotu zadovoljni , i ne pada im na pamet da ostave zenu/muza zbog nekog treceg.

     Pa sad ,ko se slaze slaze se ko ne ne.

Luximus

Quote from: lane on 28-10-2007, 10:29:31
Quote from: Luximus on 28-10-2007, 10:15:54
Ja garantujem da preko 80% ne bi reklo, nego bi sakrilo, ako je situacija da se ne moze razotkriti prevara ili vrlo tesko!  :wink: Ko je u stanju da prevari, u stanju je i da slazhe ili sakrije, svejedno...
Нажалост, тако је...  :roll:
Ne znam cemu ironija i prevrtanje ocima?! :hm Te podatke nisam ja izmislio. Ogromna vecina bi se tako ponashala, to je tako lako shvatiti. A po nachinu na koji postujes (tako snazhno branish stavove skoro kao da se pravdash i to), sa gledishta ljudske psihologije izrazhavam sumnju u tvoju iskrenost u prethodnim postovima i ne iskljucujem mogucnost da si se ti malo pronashla u tome.  :wink: :> Nemoj da se ljutish, to je moje mishljenje. Najsigurniji u svoju vjernost su oni koji nemaju potrebu da je tako zhuchno brane.  :lol2:

lane

#129
Quote from: Luximus on 28-10-2007, 13:13:53
Quote from: lane on 28-10-2007, 10:29:31
Quote from: Luximus on 28-10-2007, 10:15:54
Ja garantujem da preko 80% ne bi reklo, nego bi sakrilo, ako je situacija da se ne moze razotkriti prevara ili vrlo tesko!  :wink: Ko je u stanju da prevari, u stanju je i da slazhe ili sakrije, svejedno...
Нажалост, тако је...  :roll:
Ne znam cemu ironija i prevrtanje ocima?! :hm Te podatke nisam ja izmislio. Ogromna vecina bi se tako ponashala, to je tako lako shvatiti.
Не, уопште није била иронија, погрешно си схватио... Овај смајли ( :roll:) сам ставила као нпр. 'шта да се ради, али тако је', а не као колутање очима на твоју тврдњу...  :cvet
Ако тако и остали схватају, онда је моја грешка...  :stid:

Quote from: Luximus on 28-10-2007, 13:13:53
A po nachinu na koji postujes (tako snazhno branish stavove skoro kao da se pravdash i to), sa gledishta ljudske psihologije izrazhavam sumnju u tvoju iskrenost u prethodnim postovima i ne iskljucujem mogucnost da si se ti malo pronashla u tome.  :wink: :> Nemoj da se ljutish, to je moje mishljenje. Najsigurniji u svoju vjernost su oni koji nemaju potrebu da je tako zhuchno brane.  :lol2:
ОК, то је твоје мишљење...  :wink:
Сада ја могу да кажем своје... (Надам се да нећеш опет ово схватити као потврду своје теорије :K)
Браним своје ставове, јер заиста тако мислим...
Не бих могла да урадим тако нешто особи до које ми је стало, знам себе, а можда тако снажно реагујем јер знам како би мени било да неко мене превари...
Јер, познајем себе, али друге не, чак и када се тако мисли...
Када нешто и помислиш да урадиш, прво се стави на место те особе...
Luximus  :cvet

Sole

#130
po meni neces varati jedino osobu do koje ti je zaista stalo i sa kojom si vec prosao mali milion stvari...  :wink:
tako bar ja razmisljam i vecina ljudi koje poznajem...
prevaru nisam mogla ni da zamislim pre par godina, delovalo mi je bzvz, a onda sam je sama ucinila i nisam se pokajala i to ne jednom nego vise puta...  :stid:
onda je sve krenulo naopako i nisam vise mogla ni da budem sa tom osobom jer mi se javio jak osecaj krivice...  :bljak:
ne znam ni koliko je pametno nekom priznati prevaru, ali to je onda pravi test necije ljubavi, da li ce ti taj neko oprostiti ili ne...  :ljubav:
sad me je sramota kad se setim svega, ali ja to sve smatram odrastanjem i sazrevanjem u emotivnom smislu.  :lol:
nije da se ne kajem, ali...  :K
bolje sto mi se to tada desavalo, nego da varam muza posle.  :>  (sve u svoje vreme)
nije da mi nikad posle toga nije doslo da pogledam i drugog pored nekog sa kojim sam u vezi(hvala Bogu, imam 20 godina, necu jos da se udajem, mlada sam i dozvoljeno mi je), ali ipak flert ne smatram za nesto strasno, kao sto ga neki smatraju prevarom, a toliko puta se i taj flert shvati potpuno pogresno.

takvo je moje misljenje...
sad mi na pamet ne bi palo da tako nesto uradim, propametila sam se i naucila na svojim greskama.  :wink:
medjutim, postoji toliko ljudi oko mene koji ne da ne razmisljaju o prevari nego na sam pomen te reci  :bljak:,

dirigent

Onaj ko hoce da govori o prevari bi trebalo istu prvo u zivotu da pocini, pa onda ovde osudjuje ili iznosi svoja razmisljanja u bilo kom pravcu, a ne da sa pijedestala jurodivosti nama profanima prodaje mudrost vecne ljubavi. Prema tome Soletov post je za svaku pohvalu , jer je blizi zivotnom iskustvu i realnosti.

     A imam pitanje jedno ? Kad ste toliko voleli svoje devojke i decke da niste ni pomisljali da ih prevarite ,zasto vam ti isti nisu sad muzevi i zene?

     Da li se problem prevare izbegava tehnickom dosetkom  da cu biti sa jednom devojkom/deckom , ali kad je ostavim naci cu drugu/og, ma koliko voleo staru/og i on/a mi odgovarala?

     Mislim da je to ozbiljno pitanje za sve nas (pocev od samog sebe)

     Veliki je jaz izmedju prave ljubavi i prevare, a izgleda da je zabavljanje neki dobar medjuizgovor.

     Hmm nikog ne osudjujem ni za sta , samo sa svojih trideset tako razmisljam.
     Ako sam nekog nehotice prozvao izvinjavam se.

Mili

Po meni prevara na jedno veèe i nije tako velika stvar. Pod tim podrazumevam nikakav dalji kontakt sa tom osobom. Ja sam to radila, i nijedan deèko nije saznao za to. Mislim da bih vremenom mogla deèku da oprostim takvu prevaru. Ono preko èega NIKADA ne bih pre¹la je uporedna veza sa drugom osobom!
Mo¾da je nezrelo to ¹to radim, ali to je moj mehanizam da pobegnem od opsesija kojima sam sklona. Jednom mi je deèko bio centar sveta, i to mi se obilo o glavu. Samo ne ¾elim da mi se to ponovo desi. To naravno ne znaèi da æu se celog ¾ivota tako pona¹ati. Mislim da samo jo¹ nisam spremna za preterano vezivanje... 

Wlada

Mili defini¹i prevaru za jedno veèe bez daljeg kontakta.
Zar nije besmisleno biti sa nekim mesecima, ili godinama, stvarati vezu i graditi ljubav, a onda doðe neko treæi i za jedno veèe baci¹ sve "niz rijeku"?

*

#134
Quote from: dirigent on 28-10-2007, 16:53:14
    Kad ste toliko voleli svoje devojke i decke da niste ni pomisljali da ih prevarite ,zasto vam ti isti nisu sad muzevi i zene?

Dobro pitanje, ali mislim da nema veze sa prevarom...
Jesam prevarila jednom i jesam volela jednom... Ali ne iste osobe, a to sto nisam vise sa onim koga sam ludacki volela ne mogu da objasnim - jednostavno su iskrsli neki problemi koje nisam ocigledno imala snage da iznesem iako sam se krvnicki borila. Zao mi je zbog toga, verovatno cu zaliti celog zivota, koliko god to pateticki zvucalo, ali u vezi nije jedna osoba, mnogo toga zavisi i od one druge :hm

Quote from: dirigent on 28-10-2007, 16:53:14
     Da li se problem prevare izbegava tehnickom dosetkom  da cu biti sa jednom devojkom/deckom , ali kad je ostavim naci cu drugu/og, ma koliko voleo staru/og i on/a mi odgovarala?
     
:hm

Nikad nisam mogla iz jedne veze da uskocim u neku drugu, tako da mi to nikad nije bilo opravdanje... Ali, naravno, ako sa nekim ne ide, pa naici ce neko drugi kad-tad! Mozda ne danas, mozda ne sutra, i ne treba tako brzo, ali za par meseci cemo sresti nekog sa kim bi pozelili da budemo u ozbiljnoj vezi, nikad se ne zna! Zamislite da nemamo tu misao u glavi - pa, ljudi bi se masovno ubijali posle raskida :shock
Jednostavno, ne mogu da prevarim osobu do koje mi je stalo i koja je vredna toga, jer ne zasluzuje da se tako ponasam prema njemu... Kad prestane da zasluzuje, veza se zavrsava, nema poente praviti izlete! Budi covek i reci sta imas - volim iskrene ljude i trudim se da budem okruzena njima! To je moj stav po ovom pitanju...