Varate??? Kad???

Started by katarina, 27-07-2006, 15:14:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Wlada

Не варам... Мени моја лепша половина пружа више него што би ико други могао! Награда за то је искрена верност!

stef

Quote from: Wlada on 21-10-2007, 22:32:27
Не варам... Мени моја лепша половина пружа више него што би ико други могао! Награда за то је искрена верност!
:pljes: cenim...

pig_am_am

of course  :K

ako ti mozes da se zaljubis u drugog-onda taj pored tebe nije pravi.
tako mislim i niko me nece ubediti u suprotno  :K

znam i ja par 7 god u vezi,ona je njega cetri puta prevarila i prica "to je ucvrstilo nasu vezu".
a ja kazem "to je mozda probudilo neko osecanje u njoj-makar to bilo i sazaljenje,pa je tako vestacki proizvela osecanje,koga prema njemu-nema".

Pedja

Варао сам  :ninja: 

cvjetic

Quote from: pig_am_am on 21-10-2007, 22:07:41
ja kad nekoga volim,svaku njegovu poru,ne privlaci me niko drugi.
samo jedan miris mi struji u krvi. i na sve ostale imam antitela  :K

ali kad VOLIM. a kad ne volim... to je druga prica.

tako ja. i rakovi. neke vodolije :wink:. i mozda neka riba :K
ovo je to...ja kad nekoga volim,kad ga obozavam,ja naprosto imam sve samo za njega...takva mi je hemija,takva mi je fiziologija...i samo me ta osoba privlaci,ne zadovoljavam se necim drugim...sve drugo mi je manje...

Maslacak

Quote from: Lence on 21-10-2007, 22:02:17
Zao mi je, ali je se ne osecam tako i svog nacina razmisljanja se (bar u ovom slucaju) ne stidim...Mislim da sam samo iskrena, realna i svesna svojih emocija.

iskrena sama prema sebi (a onda i prema drugima)...to je najva¾nije...i to je siguran put da se uspe¹no izbori¹ :)

ja sam u vezi, evo skoro pa 6 godina.
i ja svog deèka apsolutno obo¾avam. ne bih nikad mogla da ga prevarim, niti mogu sebe da zamislim u vezi sa nekim drugim, on mi doðe druga polovina. imala sam 17 godina kad smo se smuvali, i menjala sam se usput, tako da sam praktièno i sazrela uz njega...zaljubljujem se u njega iznova i iznova svako malo, sna¾no se fizièi privlaèimo i dalje, a nemam nijednog prijatelja koji mi je pribli¾no tako dobar kao on.

ali 'bem li ga, de¹avalo mi se da osetim "ne¹to" i prema nekom drugom. nije ni bitna definicija...zaljubljenost zvuèi kao prejaka reè, ali ¹ta drugo reæi... ja zapravo verujem i da je u prirodi èoveka, i moguæe iskreno voleti 2 osobe istovremeno...iako sam "monogamna" i nikad ne bih to sebi ni dozvolila i uvek sam maksimalno posveæena samo jednoj osobi. i tako, slu¹am ljude, èitam ovde, i zakljuèim da, ako mogu da osetim ne¹to prema nekom drugom, moja veza nije u redu... ali nije taèno! sva ta druga oseæanja su bila kratka, prolazna, poneki bezazlen flertiæ (ne muvanje)...jednostavno, ovo ¹to je igraèkica rekla, potreba za pa¾njom i nekog drugog...ali kad si svestan onog ¹to zaista oseæa¹ prema osobi sa kojom si u vezi i koju voli¹ (a to oseæanje nije umanjeno!), takve stvari nije te¹ko prebroditi i izboriti se s njima. e mislim da je to onda dobra veza. varanje sledi onda kada ne uspe¹ da se izbori¹ sa tim...ili nisi siguran u svoja oseæanja...ili si nezreo, generalno nesiguran... e tada zaista treba porazmisliti.

pig_am_am

pa dobro...
moja najduza veza je bila tri godine. cak i kada se zavrsila,ta hemija se tesko gasila.
mozda da je trajala 6 godina,mozda bi bilo drugacije...ne znam. ali ne mogu to drugacije ni da zamislim.

a taj neko drugi,sto maslacak kaze,to ni ja ne bih stavila u definiciju zaljubljenost :wink:

cvjetic

ja trenutno volim tako da me ne zanima bas niko drugi...

sto ne znaci da nikad prije nije bilo toga...desi se da upoznas nekoga i osjetis neke vibracije,nesto sto mozda ne mozes da definises...pa se zapitas da li je mozda taj neko dobar za tebe...mozda mozes da pokleknes...ljudi nisu idealni,ljudi nisu masine...ali ja ne shvatam,jer vjerovatno nisam takva,da mozes nekoga da volis do iznemoglosti i da ga varas...jer ja kad nekoga tako volim,ne postoji nista osim njega...postoji samo on,jednostavno sve drugo je manje i nebitno...

razliciti smo ljudi,razlicito mislimo,razlicito osjecamo,u razlicitim smo vezama bili...svaka veza je na svoju ruku...ali svaka veza,kakva god da je,mora da se njeguje,mora da se ulaze u nju...
veza se ne osvjezava prevarom,nego gestovima...romanticnim putovanjem na vikend,a ne u tudji krevet...

katarina

Quoteveza se ne osvjezava prevarom,nego gestovima...romanticnim putovanjem na vikend,a ne u tudji krevet...

  :Bog  u potpunosti se slazem, kao i sa prvim delom posta!

Duke

Quote from: pig_am_am on 21-10-2007, 22:49:25
of course  :K

ako ti mozes da se zaljubis u drugog-onda taj pored tebe nije pravi.
tako mislim i niko me nece ubediti u suprotno  :K

znam i ja par 7 god u vezi,ona je njega cetri puta prevarila i prica "to je ucvrstilo nasu vezu".
a ja kazem "to je mozda probudilo neko osecanje u njoj-makar to bilo i sazaljenje,pa je tako vestacki proizvela osecanje,koga prema njemu-nema".

Ovo je sustina svega, sve drugo je samo plod nedozrelosti

Al-Jasmina

 :> Svi su tako pametni i ja se tako slazem sa napisanim  :happy:

Mali hemicari  :happy:


Darker

Quote from: Maslacak on 21-10-2007, 21:18:17
Quote from: Lence on 21-10-2007, 21:11:59
Naravno da mi se x puta desilo da pozelim drugog i da se u nekog drugog cak i zaljubim dok sam u vezi sa voljenom osobom, ali kad znas sta zelis, nekako se izboris s tim...

E...
mene zanima, da li ovo ¹to si ti navela pod "naravno", svi priznaju i zaista smatraju normalnim? Ja se sa tobom sla¾em, ali stekla sam utisak da mnogi misle da èim se ovakve "misli" jave, to znaèi da sa vezom ne¹to nije u redu. A ja ne mislim da je to BA© tako.

Èitam 1984. To se tamo(u drugom, ¹irem kontextu) zove ZLOMISAO. Samo to je dovoljno da bude¹ osuðen na smrt. Jer zlomisao te neminovno vodi ka zloèinu.
Ne mislim da ni ja naravno da je to BA© tako. Od ¾ivotinja se razlikujemo po tome ¹to znamo da kontroli¹emo svoje instinkte, ukalupljujemo svoju slobodu u moralno prihvatljive granice.
Sam instinkt nije problem sam po sebi, problem je kad ne znamo ¹ta da radimo i kako da se odnosimo prema njemu, KAKO DA UPRAVLJAMO NJIME,  a ne on nama :wink:
Mnogo je lo¹ije pustiti takav instikt da lepr¹a, pa varati kad god stignete, ili ga gu¹iti i sputavati u sebi, pa postajati anksiozan, nervozan i nezadovoljan, nego umereno ga kontrolisati i pretvarati u neku pozitivnu energiju, ako hoæete,  LJUBAV bi trebalo da oseæamo prema celom ljudskom rodu, a ne, zlo i naopako, samo prema jednoj osobi :wink:
QuoteNpr. vecina ljudi poistovecuje ljubav i zaljubljenost, dok ih ja posmatram kao potpuno razlicita osecanja i cak mislim da se medjusobno iskljucuju...
Ne samo da se NE iskljuèuju, veæ se nadograðuju i metamorfoziraju jedno u drugo :wink:
Ja to posmatram recimo ovako: zaljubljenost je so, a ljubav je supica. Jedno bez drugog su prilièno jaki(ako je so u pitanju) ili bezukusni(ako je samo supica u pitanju), ali kad se pome¹aju... :cvet
to je energija koju treba iskoristiti pozitivno!

Oseæam i razmi¹ljam, to je ono ¹to me èini ¾ivim, kad god to ne radim, zaglupljujem se i trunem...

Luximus

#102
Nisam nikad varao! I ovako mi je zhenski rod im'o doc' glave tisucu puta, samo mi josh treba i pogache prego 'ljeba... Ajde molim te... Ljepshe je uzhivati u pivu sa drushtvom nego u greshnim radnjama sa drugim zhenskim bicima.  :> Josh kad je Formula 1 ili Liga Shampiona...mmmm...ne bi mi ni Jessica Alba drzhala pazhnju vishe od 5 sekundi dok pratim to.  :K :wink: Dakle, svak' svoje, pravac na pivo! :)

lane

Никада нисам преварила дечка, нити бих икада!
Зашто кварити нешто лепо зарад пар тренутака нечега, не знам како то да назовем, хира, тренутне потребе, радозналости...
Једноставно није вредно тога...

Bojana 153

Quote from: Wlada on 21-10-2007, 22:32:27
Не варам... Мени моја лепша половина пружа више него што би ико други могао! Награда за то је искрена верност!

Upravo tako i ja osecam!  :Lj: :Lj:
ali svidja mi se sta je Maslacak napisala, ima istine u tome.. mozda se i meni desilo, na trenutak..