Varate??? Kad???

Started by katarina, 27-07-2006, 15:14:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 15 Guests are viewing this topic.

AquArius

Quote from: Coolgemini on 16-08-2006, 23:36:11
...ali to nema veze sa stabilnim odnosom u kome postoji jaka emotivna bliskost i razumevanje i gde je mogucnost da emocije izblede gotovo nemoguca.. :!...Takvi pojedinci,u takvoj vezi,mogu prelaziti preko svih prepreka i iskusenja ali glavna cinjenica je da oni svim tim problemima i iskusenjima lako nalaze kraj i jos vise ucvrscuju svoju vezu..To ne znaci da ce slucajno zagledanje druge osobe ili vanredni flert sa istom dovesti do crasha i kraja,vec samo doprineti toj vezi da i dalje ostane stabilna...

Slazem se.
SandraD. je negde pomenula disciplinu, svidela mi se ta rec.
Ali svi smo ziva bica, menjamo se... u redu je. Sve je u redu.

Quote from: Coolgemini on 16-08-2006, 23:36:11
Sve dok jedan u vezi zna sta hoce i zna da pruzi svoj maximum i posvecenje,toliko mu se i moze vratiti...Ne mozes voleti nekog a da taj neko ne voli tebe...ravnoteza je neophodna

Da, ravnoteza jeste potrebna.
Neko moze da te voli kao Boga (ili ti nekog, svejedno).
Ali ako emocije nisu obostrane... veoma je tesko.
Hocu da kazem, mora biti jednako jako s obe strane, inace jedan uvek vuce.
Taj jedan uglavnom i puca na kraju.

cvjetic

razmisljala sam da li da se raspisujem ovde...
ali nisam dala svoje misljenje,a voljela bih...

po meni,nesigurne i slabe osobe varaju...jer im treba konstantno samopotvrdjivanje...ako ti je do nekoga stalo,i ako se sa nekim slazes u potpunosti,samo komleksi te mogu otjerati u prevaru...a onda nesto nije u redu sa tobom ili tom vezom...
svakim,cak i bezazlenim flertom,covjek treba da preispita sebe i svoju vezu...

jecapereca

Cvjetic, dopada mi se tvoje razmisljanje i slazem se sa tobom  :cvet

Darker

Quote from: cvjetic on 20-10-2007, 21:37:33
ako ti je do nekoga stalo,i ako se sa nekim slazes u potpunosti,samo komleksi te mogu otjerati u prevaru...a onda nesto nije u redu sa tobom ili tom vezom...

Ako se sa nekim sla¾e¹ u potpunosti, pa ga prevari¹, sa vezom je sve u redu, a ti ima¹ ogromnu rupu u glavud¾i :hm

Ru¾an Bosanac

Treba naci osobu koju cete zaista moci da volite punim srcem...tada ne bi trebalo da bude problema.

Al-Jasmina

 :ball2: Previse je ljudi koji se lako zadovolje s necim,
ne zele da sacekaju... havarije prave...  :wall:

Zgrozena sam nad time ko bi sve koga da prevari s kim
i jos imaju drskosti da se podsmevaju onima koji na takvo ponasanje gledaju kao na excesno  :wall:

Lence

        Ne varam...cini mi se da sam to prerasla...
A pre sam varala, i to prilicno...mada vise u mislima... :stid:
Obicno u periodu kad sam bila vec toliko nezadovoljna i sobom i partnerom i vezom, i kad vec toliko nisam znala sta hocu, pa sam pravila gluposti...Obicno kada je veza vec gotova i postoji samo formalno...
Pravdam to svojom nezreloscu...
   Vremenom vec pocnes da razlikujes i prepoznajes svoja osecanja...kao i da obuzdavas ona koja su u datom trenutku nepozeljna. Naravno da mi se x puta desilo da pozelim drugog i da se u nekog drugog cak i zaljubim dok sam u vezi sa voljenom osobom, ali kad znas sta zelis, nekako se izboris s tim...

Maslacak

Quote from: Lence on 21-10-2007, 21:11:59
Naravno da mi se x puta desilo da pozelim drugog i da se u nekog drugog cak i zaljubim dok sam u vezi sa voljenom osobom, ali kad znas sta zelis, nekako se izboris s tim...

E...
mene zanima, da li ovo ¹to si ti navela pod "naravno", svi priznaju i zaista smatraju normalnim? Ja se sa tobom sla¾em, ali stekla sam utisak da mnogi misle da èim se ovakve "misli" jave, to znaèi da sa vezom ne¹to nije u redu. A ja ne mislim da je to BA© tako.

pig_am_am

 vala kad se u jednog zaljubim ,a jos sam i s njim, ne mogu drugog pa da me puskom teras.  :K
kad se odljubim,lepo ko covek coveku kazem. a ne odljubljujem se lako.
ipak,ja sam rak,tako da...

btw,flert ne smartam prevarom. ali pravi flert,ne "muvanje".
onaj sto podrazumeva mozda samo osmeh ili poged ili nesto tako, nevino a golicljivo. i da traje sekundu dve. i da bude slucajnost.to mi je slatko.

stef

 Takvi su rakovi, kad vole, vole celim srcem :wink:
Mada mogu to da kazem i za jednu vodoliju  :ljubav:

igrackica

Nijedna osoba ne moze da gleda samo u JEDNOG kao u Boga, to je malo nemoguce, da je tako, nikad niko ne bi voleo 2 puta. Normalno je da ti se neko dopadne, cak i ako si u vezi, sto ne mora da bude znak da sa vezom nesto nije u redu. Jednostavno naleti period, zasicenje, potreba za paznjom nekog drugog itd. to je uglavnom bezazleno i tome ne treba pridavati paznju.
Medjutim, prevara je nesto drugo. Ne smatram da je tragedija, svako se ponekad zeznuo, to je period odrastanja. Odraz je nezrelosti, emotivne nestabilnosti i nesigurnosti. Kada pomislis da nekoga prevaris, istog treba i da ostavis, jer onda to nije to i tu je kraj price. Mada, moram reci da znam neke ljude koji su se osvestili posle prevare i cak mogu da tvrdim da im je upravo to spasilo vezu, verovali ili ne, ni ja ne bih verovala da nisam bila svedok.

Maslacak

Potpuno se sla¾em sa tobom :>

Lence

 Maslacak, naravno da nije bas tako. Da je tako, onda nijedna veza ne bi bila u redu (osim ako su u vezi osobe kod kojih zaljubljenost neprestano traje)...
Iskreno da ti kazem, ocekivala sam da ce me ljudi ispljuvati posle prethodnog posta... Vecina osoba koje poznajem, razmislja mnogo drugacije i nikako ne moze da razume kako ja to mogu da se zaljubim u jednu, a volim drugu osobu u isto vreme. Obavezno mi uzvrate recenicom da su oni apsolutno posveceni i kako nikad ne bi pogledali nekog sa strane dok su u vezi, posle cega bih ja valjda trebalo da se osetim kao nize bice, jer sta je nevera, nego zaljubiti se u drugog?! Zao mi je, ali je se ne osecam tako i svog nacina razmisljanja se (bar u ovom slucaju) ne stidim...Mislim da sam samo iskrena, realna i svesna svojih emocija. Ne zelim da se neko oseti prozvanim, svako na svoj nacin posmatra emotivne odnose, ali bas iz tog razloga, ne bih volela da mene neko proziva zbog razlicitog shvatanja...  
   U ovom slucaju, problem je samo u razlicitom definisanju odredjenih pojmova...
  Npr. vecina ljudi poistovecuje ljubav i zaljubljenost, dok ih ja posmatram kao potpuno razlicita osecanja i cak mislim da se medjusobno iskljucuju...

pig_am_am

ja kad nekoga volim,svaku njegovu poru,ne privlaci me niko drugi.
samo jedan miris mi struji u krvi. i na sve ostale imam antitela  :K

ali kad VOLIM. a kad ne volim... to je druga prica.

tako ja. i rakovi. neke vodolije :wink:. i mozda neka riba :K

igrackica

I ribe, nego, kad vole, dusu mogu da im uzmu, da ni ne osete! Ali jednom, max 2 puta, posle postaju imuni na sve na svetu!!!
Lence, ja te razumem, tj, verujem da se svi razumemo, samo je rzl. definicija u pitanju. Ti si mozda malo zaljubljivije prirode i ja sam, ali to nema veze sa ljubavlju i onim dubokim ludackim osecanjima...