Varate??? Kad???

Started by katarina, 27-07-2006, 15:14:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mili

@ Wlado

Pod tim podrazumevam recimo da sretnem nekog deèka, sa kojim bih sigurno poku¹ala da ostvarim vezu da sam slobodna, ili poljubac sa nekim ko mi je nekada znaèio.
I da ostane na tome. A osoba koju sam prevarila, nikada ne sazna to. Kao ¹to ni ja ne bih volela sa saznam za tako ne¹to.
Naravno, to se ne de¹ava kada ti je savr¹eno u vezi!

Sole

#136
u sustini se slazem sa Mili (valjda se tako kaze, ili Milijem)  :K  :cvet
mislim prvenstveno na onaj deo o prevarama za 1 vece.
ne bi ja volela da saznam tako nesto, ali postoji mnogo faktora koji mogu uticati da osoba uradi tako nesto, pre svega mi na pamet pada alkohol.  :run
dakle, slazem se sa njom sem u onom delu da bih i dalje mogla da budem sa nekim onako u vezi, a da varam sa strane, zaista to ne bih mogla (bar ne kao ranije  :K )
kada je vec pomenula savrsentvo, pada mi na pmaet da cesto zavaravamo sami sebe da nam je u vezi super, a nismo ni svesni raznih cinjenica, ali to nije za ovu temu.  :wink:
Wlado, "stvarati vezu i graditi ljubav u ovim godinama" cini mi se kao da je malo rano za to, ne znam, mozda gresim...
dakle, svi razlicito razmisljamo, ali mi se cini da ovde ima dosta ljudi koji govore o prevari, a da je i sami nisu napravili, tako da se oko toga slazem sa dirigentom.
i uopste u zivotu, ne volim da govorim o stvarima previse sigurno, a da ih prethodno nisam iskusila.

Mili

Po meni alkohol nije opravdanje. Tako je bar u mom slučaju  :>
Ali smatram da prevara jeste odraz nekog nedostatka u vezi! Samo što može da se desi da nismo spremni da prekinemo istu...

*

Quote from: Mili on 28-10-2007, 17:53:03
Ali smatram da prevara jeste odraz nekog nedostatka u vezi!

Potpuno se slazem... da nema uzroka, ne bi bilo ni posledica!


Quote from: Mili on 28-10-2007, 17:53:03
Samo ¹to mo¾e da se desi da nismo spremni da prekinemo istu...

E, to je malo zjb, ali treba skupiti hrabrosti i biti iskren, ako vec veza ne ide, nema poente nastavljati je... Bar ispadnite fer...
Ja tako govorim sa ovih 23 god, sa 3-4 manje sam mislila drugacije, sto rece Sole... Ali zivot vas navede...

Ksenija

alkohol je samo lose opravdanje za sve...kazu sta trezan misli(citaj zeli),pijan kaze(citaj radi)..

stef

 Ti neces nesto uraditi pijan,ako nisi pomislio na to kada si bio trezan.

*

Upravo tako, alkohol te samo oslobodi, odnosno da ti snagu da uradis neke stvari za koje inace ne bi imao petlju da uradis ovako... Racio ode pa pa :K

katarina

#142
Slazem se sa * i Stefom! * je sve lepo objasnila na prethodnoj strani.
Sto se tice neiskustva tu se ne slazem sa Sole i dirigentom. To sto nikada nisam prevarila ne daje mi za pravo da pricam o tome KAKO je to prevariti nekog, ali mi daje za pravo da iznosim svoje misljenje ZASTO ne treba prevariti nekog! Ova tema je nastala pre vise od godinu dana, kad sam se i sama klackala oko nekih stvari. To sto nisam varala, ne znaci da nisam bila u iskusenju da to ucinim! Bila sam. Nisam to ucinila. Moja visegodisnja veza je pukla mesec i po posle toga. Drago mi je sto sam ostala jaka i sto nisam pljunula na sebe tim potezom. Ja to tako gledam, neki na to gledaju kao na zabavu, a to je upravo igranje sa tudjim osecanjima, pa i sa svojim u neku ruku. Ne dozvoljavam sebi taj luxuz. I nadam se da mi je onaj odozgo konacno podario nekog koji razmislja kao ja i da cu zadrzati ovo malo pameti da ne probam nikada drogu i prevaru!

E da, zaboravih. Jedan :cvet za mladog Wladu!

lane

Quote from: katarina on 28-10-2007, 20:24:53
Sto se tice neiskustva tu se ne slazem sa Sole i dirigentom. To sto nikada nisam prevarila ne daje mi za pravo da pricam o tome KAKO je to prevariti nekog, ali mi daje za pravo da iznosim svoje misljenje ZASTO ne treba prevariti nekog! To sto nisam varala, ne znaci da nisam bila u iskusenju da to ucinim! Bila sam. Nisam to ucinila. Ja to tako gledam, neki na to gledaju kao na zabavu, a to je upravo igranje sa tudjim osecanjima, pa i sa svojim u neku ruku. Ne dozvoljavam sebi taj luxuz. I nadam se da mi je onaj odozgo konacno podario nekog koji razmislja kao ja i da cu zadrzati ovo malo pameti da ne probam nikada drogu i prevarу!
Катарина, када сам читала предходне постове у глави сам спремала одговор и звучао би исто као овај твоја сада!  :cvet
Мислим баш исто као ти!

(Мишљења се разликују, али нико никог не осуђује или било шта слично, овде смо само да разменимо мишљења и искуства. :wink:)

Al-Jasmina

#144
 :hm
Mislim da Katarina iznosi jos jednu pametnu misao-
naime-VECINA se nadje u mogucnosti da prevari nekoga
jer se neko drugi zainteresuje i pokusa nesto (IAKO STE U VEZI)
ali ODOLI tome jer je u vezi s nekim koga VOLI.
Samim tim, nema se sta pricati o tome da li neko ko nije prevario ima prava da prica na tu temu.

Ne smatram se nekakvom chasnom matronom koja popuje ikome,
to  i  ne zelim.
U principu, bas me briga, ja gledam da budem verna sebi i
sopstvenom osecaju za moral.

Samo sam zgrozena "mehanikom" kojom se
uzorni muzevi vracaju svojim "srecnim porodicama" nakon sto su se zadovoljavali sa strane... :wall:  :bljak:

Mora da su u potrazi za kvantitetom kad vec ne umeju da kvalitet stvore u svom domu ....  :ball2:







Enea


Ru¾an Bosanac

Enea, 'aj nemoj mi citas misli... mada je jedno biti na recima a drugo na delima.

Naomy

#147
Bila sam u dugoj vezi, srecna, i odlepim za deckom kojeg sam videla dva puta u zivotu...
Raskinula sa deckom, bila sa drugim, to nije trajalo, i pomirila se sa deckom, misleci da ce sve biti kao pre,
sto sam bila naivna, i rekla bih sebicna takodje. Sada kad se setim toga, mislim da sam raskinula da ne bih prevarila decka, da umirim savest, ali ta prica je pocela dok sam bila sa deckom, i da, to je prevara.

Nisam mogla biti i sa jednim i sa drugim, a da me savest nije pekla, sigurno da bih. Do tada nisam mislila da sam sposobna za tako nesto, ali jbg.
Ne kajem se, i opet bih uradila isto, samo se ne bih pomirila sa deckom.

Da li cete nekog prevariti, zavisi od toga sta ta osoba pobudi u vama...
I sta u vama u tom trnutku pobudjuje osoba sa kojom ste...

I naravno koliko se drzate svojih principa, i odolevate iskusenjima.
Ja volim iskusenja, i podlezem nekim, i prihvatam posledice svojih postupaka.

Nikad ne recite nikad...

Enea

Quote from: Naomy on 30-10-2007, 11:21:40


Da li cete nekog prevariti, zavisi od toga sta ta osoba pobudi u vama...
I sta u vama u tom trnutku pobudjuje osoba sa kojom ste...

I naravno koliko se drzate svojih principa, i odolevate iskusenjima.
Ja volim iskusenja, i podlezem nekim, i prihvatam posledice svojih postupaka.

Nikad ne recite nikad...


istina.

dirigent

Da to je dobro pitanje Naomy . Da li je prevara ako sa magarca predjes na konja?
       Pa cak i da si u magarca zaljubljen do usiju , da li tvoj drustveni polozaj , nivo obrazovanja i interes mogu odrediti da pustis vrapca i lovis goluba?

       Ili je to samo rizik tj. nadmetanje sa samim sobom? Macka u dzaku moze biti i bolja i gora.
        Kakvo je vase misljenje o takvom izboru?