Varate??? Kad???

Started by katarina, 27-07-2006, 15:14:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

mali veseljak

u ljudskoj je prirodi da traze bolje i idu napred,ali pod uslovom da nisu zadovoljni postojecim stanjem, tj. ako vec znas da neces provesti zivot sa tom nekom osobom sa kojom si,daj joj fore godinicu dana dok ti je lepo,a onda trazi bolje, dok si mlad:)

Al-Jasmina

Ma sve je to OK
ali mislim da je fer prvo raskinuti pa onda uleteti u nesto.
Meni se pomalo razlikuju prevara jer je neka veza vec otisla u aut pa svejedno raskinu,
i prevara kao zanimanje iliti neplemenita sportska vestina :T

Naomy

Quote from: dirigent on 30-10-2007, 15:08:40

       Pa cak i da si u magarca zaljubljen do usiju , da li tvoj drustveni polozaj , nivo obrazovanja i interes mogu odrediti da pustis vrapca i lovis goluba?


Kakve veze ima drustveni polozaj i nivo obrazovanja sa emocijama, strastima?  :ljubav:
To se moze desiti u trenutku.
I tada uglavnom ljudi nisu objektivni u proceni, niti mogu znati unapred ko je konj, a ko magarac, mogu da rizikuju i saznaju, ili da ne rizikuju, i ne znaju. Izaberite sami!

igrackica

To konju i magarcu je prilicno subjektivna procena!
U momentu te ludacki privuce neko ili nesto u nekome i mislis da ga je sam Bog poslao, a ono se ispostavi-magarac!
Tako da, svet opet nije crno-beo, ipak je nijansiran...

A to da li ces 15 min posle raskida biti sa nekim drugim, ili ga prevariti jedne noci meni se svodi na isto, ili skoro isto.
Evo i zasto: Treba biti iskren prema samom sebi i priznati kada u vezi vise ne ide i ostaviti istog zbog njega samog, a ne cekati da ti naleti neko drugi i zbog toga ostavis ovog sa kojim si, jer NOVI nije uzrok, vec povod i to samo pokazuje koliko si nestabilna i nezrela licnost. Ne osudjujem nikoga, svi smo prosli kroz fazu odrastanja, ali sa ovog aspkta mi se to cini jako glupo!

Pedja

Па добро неће неко да вара ако је у вези са неким дуже време и ако му је лепо. Очигледно се та превара деси јер ако није баш задовољан својом везом,можда крене у потрази на бољим,,е сада да ли ће то и добити или ће бити изигран је већ ствар среће.

Maslacak

Ono ¹to je meni posebno zanimljiv fenomen je ovo ¹to Jas pote¾e, ali je masovno izignorisana :K
Dakle, ¹ta je sa onim nekim tripom meðu mu¹karcima (mislim da se ¾ene meðusobno mnogo reðe ovako hvale): ¹to imam vi¹e ¹valerki, i èak, ¹to vi¹e mu¹karaca zna za to, veæa sam faca i imam veæa mu*a :> Varanje kao hobi.
To mi je mnogo, mnogo odvratnije i neshvatljivije nego sve ove varijacije o varanju o kojima govorimo, a do kojih dolazi used nekakvog nezadovoljstva trenutnom vezom.

Znate li nekog takvog?
Ja znam jednog...ima oko 50 godina, ¾enu (koja zna) i dvoje dece...yuck.

Al-Jasmina

I ja znam nekolicinu,
i to me UZASNO nervira...
Mislim da se tu i spoticemo u okviru teme  :cvet

Ne znam,
pisala sam o tome bas nasiroko u onom velikom postu
ali sam valjda suvise zakukuljila  :)):

Zanima me sta o tome mislite?
Maslacak je to razumno srocila  :cvet

Wlada

Ја о таквим особама имам мало шта лепо мислим...
Рецимо да их сматрам искомплексираним и неиживљеним креацијама, које срећу у љубави нису могле наћи на нормалан начин, а онда утеху налазе у "ударању рецки".
Ако је мера мушкости број девојака одвучених у кревет, драго ми је што сам детенце и надам се да никада нећу сазрети.
Тврдим да су такве особе несрећне!

Wiseguy

Mislim da je tema o kojoj pricamo najbolji primer na svetu za dokazati postojanje necega sto balansira stvari na planeti.

Bez obzira da li sam bio inicijator, pocinilac, ili samo nevini ucesnik u prevari vratilo mi se makar istom merom. Ljudi verujte, moze se desiti da sa tom nekom osobom sa kojom ste prevarili (ili je ona prevarila sa vama) ostanete ekstra i sve prodje ok do kraja, a da vam se to obije o glavu sa nekim zaista dragim koga ste voleli [/b]nevino kao dete[/b].

Zapitajte se, zivot je surov...

Naomy

Quote from: Wiseguy on 01-11-2007, 01:57:44
Mislim da je tema o kojoj pricamo najbolji primer na svetu za dokazati postojanje necega sto balansira stvari na planeti.

Bez obzira da li sam bio inicijator, pocinilac, ili samo nevini ucesnik u prevari vratilo mi se makar istom merom.

Da, to je tacno...
Nekada ce se neko ponasati prema vama, kao sto se vi sada prema nekome ponasate...

Sve se vraca...  :djavo


igrackica

Sve se vrati sa kamatom, znam to jako dobro, tako te lepo osamari da ne mozes da se osvastis sta te snaslo! Sve stigne svakoga i to taman kad zaboravis i uljuljkas se u u nesto lepo!
Zato budite verni sami sebi, jer ravnoteza mora da postoji!

Sto se tice varanja "na sve strane", to je definitivno neki dublji problem, po mom misljenju za strucno lice, to su uzasno nesrecni ljudi! A o prepricavanju tih dela, bolje i da ne govorim, uvek se ispostavi da ti sto mnogo pricaju nikad nista ne rade, a smekeri cute i rade (ne mislim konkretno na prevaru)
To je opet ona muska potreba, zivotinjska potreba, za nadmetanjem i dokazivanjem, pravi muskarac i pravi dzentlmen sve to drzi iskljucivo i jedino za sebe!

sandric

Quote from: igrackica on 31-10-2007, 08:10:53
To konju i magarcu je prilicno subjektivna procena!
U momentu te ludacki privuce neko ili nesto u nekome i mislis da ga je sam Bog poslao, a ono se ispostavi-magarac!
Tako da, svet opet nije crno-beo, ipak je nijansiran...

A to da li ces 15 min posle raskida biti sa nekim drugim, ili ga prevariti jedne noci meni se svodi na isto, ili skoro isto.
Evo i zasto: Treba biti iskren prema samom sebi i priznati kada u vezi vise ne ide i ostaviti istog zbog njega samog, a ne cekati da ti naleti neko drugi i zbog toga ostavis ovog sa kojim si, jer NOVI nije uzrok, vec povod i to samo pokazuje koliko si nestabilna i nezrela licnost. Ne osudjujem nikoga, svi smo prosli kroz fazu odrastanja, ali sa ovog aspkta mi se to cini jako glupo!

:pljes:....u potpunosti se slazem

katarina

Ja ne znam nikog ko vara i ima zenu decu...bar ga ne znam licno. Mislim da je to nekim ljudima jednostavno u krvi da budu svalercine.
Sigurna sam da ce takav muskarac varati cak i ako i ako mu je u kuci idila, za razliku od zena koje cini mi se varaju ako im nesto debelo fali! Inace, do sad sam gledala uglavnom uspesne brakove i nemam pojma kako sve to izgleda u praxi.

dirigent

Ja imam ortaka jednog. Pravi bonvivan. Mrzi ga da radi ista , traci talenat na igranje video igrica i jurenje zenski. Taj uvek ima bar dve na lageru, a dosad ih je naredjao 50-tak. Ima jednu glavnu devojku i okolo sta navata. Ali on je patoloski zavisnik.
    Bivsa njegova riba je pricala kako je sa njom izasao u Subotu uvece , pa (kako je kasnije saznala) , je posle izlaska otputovao preko noci u Suboticu da se vidi sa svojom drugom ribom, da bi se uvece vratio u BG i izasao sa svojom regularnom devojkom.
      citat " Ne znam da li glavu da mu otkinem ili da mu se poklonim, kako ga ne mrzi!`
       I sto je najsmesnije devojke su mu sve pristojne i fine , fakultetski obrazovane , nikad nije se nekom profuknjacom. Vec godinu i po je sa devojkom koja studira psihologiju! i nije ga provalila , iako je veoma ostroumna (znam je licno)
       Kao sto neko rece ovde Casanovi se sve prasta...

Maslacak

Quote from: igrackica on 01-11-2007, 09:15:41
Sto se tice varanja "na sve strane", to je definitivno neki dublji problem, po mom misljenju za strucno lice, to su uzasno nesrecni ljudi! A o prepricavanju tih dela, bolje i da ne govorim, uvek se ispostavi da ti sto mnogo pricaju nikad nista ne rade, a smekeri cute i rade (ne mislim konkretno na prevaru)
To je opet ona muska potreba, zivotinjska potreba, za nadmetanjem i dokazivanjem, pravi muskarac i pravi dzentlmen sve to drzi iskljucivo i jedino za sebe!

Naah, ne bih rekla da je problem tako "dubok"... mislim da su upravo neke vrlo prizemne strasti, kao ¹to si rekla... potreba za "mu¹ko¹æu", dokazivanjem, nadmetanjem... Osim toga, ne mislim da su pod obavezno nesreæniji od nekih drugih ljudi. Jednostavno - funkcioni¹u po prizemnim principima, tako im najlak¹e i najlep¹e :> Nesreænije su mislim ¾ene koje su sa takvim sluèajevima.