Varate??? Kad???

Started by katarina, 27-07-2006, 15:14:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

AquArius

ShaftU
dugo te bilo nije.

Nemoj odma' da offtopicis.

evo ti cvetic

:K

pexualis

Najbolje je kada je u vezi sve toliko bajno, pa niko i ne pomi¹lja na prevaru! Ali, posle par godina duge veze, stvari poèinju lagano da se menjaju, pa èak i najzaljubljeniji, poènu da ma¹taju o nekoj promeni. Prevaru u tim trenucima smatram prirodnim èinom, neèim ¹to je potpuno zdravo i normalno, pod uslovom da onaj ko vara to uradi samo jednom sa odredjenom osobom, sve vi¹e od toga ubrzo postaje paralelna veza! I naravno, idealno je da se oba partnera, kad osete potrebu za tim a i zasiæenje u postojeæoj vezi, dogovore, i da onda povremeno svako iskoristi neku OK priliku na nekoj ¾urci, ili kada negde otputuju. To ne moze uni¹titi vezu, moze je samo ojacati! P.S. Bolje da dvoje zaljubljenih ponekad prevare jedno drugo u ovim godinama, nego da sutra nei¾ivljeni poènu da varaju u braku!

Darker

To pex care, oèekujem salvu negodovanja :K :K

Ma najbolje uprilièite èetvorku, to æe vam osve¾iti vezu, garantovano... ©ta je bolje od savr¹enog para? -Savr¹ena èetvorka :K :K :K

igrackica

Ne, nego treba da se DOBRO izive pre nego uopste udju u ozbiljnu vezu, mislim da je do 25-26 sasvim dovoljno vremena za to!
Posle se menjaju potrebe, ljudi zele miran i lagodan zivot, koji se temelji na cistim i iskrenim odnosima!
E, sad, ko je kasno poceo da zivi neka pomera granice, ali da vara "periodicno" i "dogovorno", to je totalna glupost!

Darker

Ja sam oduvek i hteo mirnu i lagodnu vezu koja se zasniva na iskrenim odnosima :cvet
A uz malo ma¹te, zaljubljenosti itd. itekako mo¾e¹ da se i¾ivi¹ i u njoj :wink:

Al-Jasmina

 :)):
Ovo je tako kontradiktorno...
I ja ocekujem salvu gundjanja, i opetovanja o tome kako nema leba od varanja-
varas ili ne varas isto ti se vata  :smekerica: -
op' Miæo orasi Kiæo-
i takoj dalje...

Mislim da je cinjenica da ti je neko IPAK dosadio i pored ljubavi koja je trajala godinu, 2, 3, 4
znak da si mozda izabrao pogresno,
ili da si lazy da otkrivas nove horizonte...  :hmm

Ljubav je aktivan radni odnos :)


Sole

Quote from: igrackica on 26-11-2007, 16:41:44
Ne, nego treba da se DOBRO izive pre nego uopste udju u ozbiljnu vezu, mislim da je do 25-26 sasvim dovoljno vremena za to!
Posle se menjaju potrebe, ljudi zele miran i lagodan zivot, koji se temelji na cistim i iskrenim odnosima!
E, sad, ko je kasno poceo da zivi neka pomera granice, ali da vara "periodicno" i "dogovorno", to je totalna glupost!
ja ovde stvarno nemam sta da dodam!  :Bog
bas onako kako mislim!!!  :cvet
[off] bilo bi bzvz da pisem opet isto. [/off]  :)): :>

AquArius

ali vise volim i kad napisete isto, ali svojim recima,
nego kad udarite citat i hvalu.

:~

shmizla

Dogovor o prevari je najgluplja stvar koju sam ikada cula, ( pex- ovo nije nista licno!) i kada bi mi decko kog volim i s kojim sam u dugoj vezi, to predlozio, vrlo verovatno bih ga ostavila! Nikada ne bih na to pristala, ne bih nikada to oprostila decku, i nikada posle toga ne bih mogla da budem s njim, da ga poljubim, a da znam da me je prevario.Ne bih cak o tome ni 'pregovarala'!
Mislim da svako treba sam sa sobom da sedne i razmisli sta zeli i hoce u zivotu.

pexualis

Quote from: shmizla on 26-11-2007, 19:42:59
Dogovor o prevari je najgluplja stvar koju sam ikada cula, ( pex- ovo nije nista licno!) i kada bi mi decko kog volim i s kojim sam u dugoj vezi, to predlozio, vrlo verovatno bih ga ostavila! Nikada ne bih na to pristala, ne bih nikada to oprostila decku, i nikada posle toga ne bih mogla da budem s njim, da ga poljubim, a da znam da me je prevario.Ne bih cak o tome ni 'pregovarala'!
Mislim da svako treba sam sa sobom da sedne i razmisli sta zeli i hoce u zivotu.

Svaka cast na razmisljanju, sve sto si napisala podrzavam, i skroz je OK. Ali tvoje razmisljanje vazi za idealnu vezu, u kojoj je ljubav maximalna, nema potreba za varanjem i niko nikome nista ne radi iza ledja. Ali verovatno je i cilj ove teme da se dotakne malo mracna strana, i sta bi bilo kad bi bilo, i zasto da ne, danasnja surova realnost, jer sve je manje pravih iskrenih veza. HVALA BOGU PA IMA I PONEKA NORMALNA VEZA, ali ponavljam, jako ih je malo danas. U takvom vremenu zivimo, kada covek prakticno nikome ne sme verovati, i razmisljanje po principu JA VOLIM SVOG DECKA NAJVISE NA SVETU, KAO I ON MENE, I NEMA SANSE DA NEKAD NEKO OD NAS UCINI PRELJUBU ne pije vodu. Mislim da ne postoji veza u kojoj su oba partnera potpuno ravnodusna kada osete da se nekome drugom svidjaju, ko izgleda jako privlacno, ne mora tu niko nikoga da prevari, ali opet, i samo mastanje je na neki nacin prevara...

Dogovaranje o preljubi je neizvodljivo u 99% veza, jer je uvek neko makar malo posesivan i ne bi dozvolio tako nesto sebi! Jer taj neko ne moze da podnese da bude prevaren, ali i te kako ume i cini preljubu!  :nene: Dogovaranje o prevari po meni je sposobno da izvede samo 1%, sexualno najinteligentnijih osoba, a posto zivimo na Balkanu, ovaj procenat je tako nizak. Ali zato, na ovom istom Balkanu, verovatno bar 30-40% ljudi je nekad prevarilo svoje dugogodisnje partnere. Sta je onda ludje, i manje moralno, i manje normalno?! Ne kazem da sam nekad sa nekom svojom devojkom uspeo da ostvarim ovakvu vrstu veze, slobodnije veze, ali smatram da je to u celini puno postenije, nego partneru raditi nesto iza ledja, a tom istom partneru to isto zabranjivati da radi!

Posto pitanje prevare vezujem za duze veze, koje vec traju godinama, (jer ako neko vara partnera posle par meseci veze ne znam ni sta trazi sa istim), smatram da u trenucima kada se javi zasicenje i kada krenu da se i devojci i decku neke druge bubice motaju po glavi, (a  recimo i dalje se super slazu, vole, ali eto, malo su se smorili u sexualnom ili nekom drugom smislu), puno je bolje da malo pauziraju ili vezu malo oslobode moralnih stega, jer sam siguran da tako mogu spasiti svoju dugogodisnju vezu, cak je i osveziti, ojacati, i sutra je ozvaniciti brakom! U suprotnom, ako neko krene varati na svoju ruku, a svom partneru sve zabranjivati, otkrice prevare moze ostaviti trajni oziljak po onoga ko je prevaren, a koji je i sam imao zelje i mogucnosti da to uradi, ali eto, nije jer je moralniji od onog drugog. I to je onda verovatno kraj te veze, koja se zavrsava zbog mozda samo jedne prolazne avanture, a mogla je trajati za citav zivot...

Zvuci ludo, ali ko shvati, shvatice...


tarantulica

Quote from: pexualis on 26-11-2007, 22:45:50

Posto pitanje prevare vezujem za duze veze, koje vec traju godinama, (jer ako neko vara partnera posle par meseci veze ne znam ni sta trazi sa istim), smatram da u trenucima kada se javi zasicenje i kada krenu da se i devojci i decku neke druge bubice motaju po glavi, (a  recimo i dalje se super slazu, vole, ali eto, malo su se smorili u sexualnom ili nekom drugom smislu), puno je bolje da malo pauziraju ili vezu malo oslobode moralnih stega, jer sam siguran da tako mogu spasiti svoju dugogodisnju vezu, cak je i osveziti, ojacati, i sutra je ozvaniciti brakom! U suprotnom, ako neko krene varati na svoju ruku, a svom partneru sve zabranjivati, otkrice prevare moze ostaviti trajni oziljak po onoga ko je prevaren, a koji je i sam imao zelje i mogucnosti da to uradi, ali eto, nije jer je moralniji od onog drugog. I to je onda verovatno kraj te veze, koja se zavrsava zbog mozda samo jedne prolazne avanture, a mogla je trajati za citav zivot...

Zvuci ludo, ali ko shvati, shvatice...



Ovako napisano lako navodi na zakljuèak da ako neko jednom po¾eli da prevari i dobije dozvolu za to, neæe to po¾eleti nikad vi¹e, nego æe se smiriti i skrasiti do kraja ¾ivota....  Da li? :hm

pexualis

Cilj mog filozofiranja je da navedem ljude da primene RAVNOPRAVNOST U SVOJOJ VEZI, (oni koji se 100% slazu u vezi i nikad ne razmisljaju da moze da im se desi prevara niti da su u stanju da nekad pocine prevaru ne trebaju ni da citaju moje postove). Ogroman broj momaka redovno vara svoje devojke, ali, ne branim ni devojke, jer i mnoge od njih umeju da prevare, pogotovu zrelije devojke, koje zele jos malo da se izduvaju pre braka, jer je brak na vidiku, posto su ususkane u dugoj vezi... Najbolje bi bilo da kad ljudi osete da su se smorili, i da im treba promena, da o tome otvoreno pricaju, pa da razgovorom ili na neki drugi nacin, osveze vezu i da uopste i ne dodje do prevare. Ali mislim da je puno opasnije zatvarati se u sebe, i pokusavati sam sa tim da izadjes na kraj, to u startu povecava verovatnocu da se nekome uradi nesto iza ledja...

Kada je nesto zabranjeno, puno je sladje nego kad je na izvolte! Zato dogovaranje sa partnerom o tako nezgodnim stvarima moze cak da ima i "kontraefekat" pa da na kraju niko nikoga i ne prevari, vec da shvate oboje da ne bi podneli da ih ono drugo prevari i da se tu i zavrsi ceo problem...

Kamicak

Prica o zasicenju i “promenama”,putem prevare=kukavicluk da se ode kada vise nije dobro+sebicni momenat stavljanja svog dupeta uvek na prvo mestu+bedni pokusaj samoopravdavanja.Ljubav je tu rekla dovidzenja :run

katarina

Ja sam shvatila da on prica o slobodnoj vezi. Dobijem nagon za povracanjem kad pomislim da bi moja veza mogla da se svede na to. Sa druge strane,ljudima koji su u takvoj vezi je verovatno mnogo laksi i jednostavniji zivot. Pomalo im zavidim.

tarantulica

Mislim da pexualis ne prièa o slobodnoj vezi, veæ o poverenju... Nisam toliko ¹irokih shvatanja, koliko god da volim nekog... A ima jo¹ jedna stvar koja mi je nejasna... Ako neko vara pre braka, da ne bi varao u braku, ¹ta mu klikne u glavi kad stavi prsten na ruku, pa toliko promeni razmi¹ljanje?