Varate??? Kad???

Started by katarina, 27-07-2006, 15:14:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

pexualis

Razmisljam mozda previse liberalno, previse savremeno, i previse netipicno za ovo podneblje, zato i znam da ce retko ko razumeti poentu price. Daj Boze da svi imaju savrsene veze, i da nikad ne zapadaju ni u kakve probleme, ja sam samo dao moje vidjenje situacije sta bi bilo kad bi bilo, i neko moje glediste kako se stvari mogu izgladiti. Mnogi ce reci, ako ne ide, odmah raskid i nema vise razgovora! Ali, verujem da ovde ima jako puno ljudi koji su nekad svesni da nesto ne valja, ali iz nekog razloga i dalje slepo veruju da njihova veza ipak moze da uspe, i svim silama se bore za nju, pritom gutajuci svakojaka _ranja. Zato mislim da je ovaj pristup koji sam izneo ispravan, ako je vec doslo do problema, da ljudi o tome pricaju, a ne da glume ljubav, dobrotu i vernost, a da iza ledja rade nesto skroz suprotno tome.

Sto se tice burme, mislim da osobe koje su recimo u petogodisnjoj vezi, a pre te veze i nisu imali puno iskustava, niti partnera, i osete se "neizivljeno", da je bolje ako vec osecaju potrebu, da sa tim svojim fantazijama rasciste pre braka, ne bi li posle u braku bili cisti pred Bogom! Jer onaj ko oseti neku potrebu za promenom kada je vec u braku, lose mu se pise, ali tada to ne ugrozava samo partnera, vec i decu, sto onda sa sobom nosi i puno vecu tezinu...

Enea

ti prichash o slobodnoj vezi.
da li je imash ili si je imao?
ko je u njoj bio vishe slobodan, ona ili ti?
i chijom krivicom na kraju ste ostali u vezi? onom, chija je strana mnogo vishe povredjena..

shta je po tebi duga veza, a shta brak?
meni je to isto, i ne treba mi jedan papir da me kazni vernoshcju.
duga veza, ne moze biti "slobodna"
moze, ali samo pre nego shto pochne da traje...

Al-Jasmina

 :> Meni je sve to "kozmeticko osvezavanje" nalik na vrlo rizican nacin da se dodje do zakljucka da je osoba s kojom si do tada bio zapravo ona s kojom ti je najbolje IPAK i na KRAJU

u suprotnom,
osoba s kojom ti se osladi osvezavanje uchmalog sexualnog zivota moze postati TA osoba s kojom je BOLJE od sada pa na dalje?
:)):

Enea

koliko smo svi razlichiti..

za mene prevara nije samo fizichki neshto, i da se ne dogodi fizichki prevara je i kada na drugog/u mislish onako ljubavno dok si u vezi..

mislim veza, ne veza, partner, ljubavnik, brak.. sve je to ...nje


pexualis

Ovo objasnjavanje postaje previse komlikovano u ove kasne sate, odoh da spavam, pa sutra smisljam nove argumente, ili prekidam prepisku...  :wink:

Ja ne varam devojke sa kojima sam u vezi, sem u slucaju da otkrijem da je devojka prevarila mene. Nema sanse da prvi nekoga prevarim, stvar principa! Cela prica povezana je sa mojim predjasnjim iskustvima, kao i iskustvima iz najblizeg okruzenja...

Slazem se sa onim sto si napisala ENEA, misao je GENIJALNA, i najozbiljnije to mislim, 

                duga veza, ne moze biti "slobodna"
                moze, ali samo pre nego shto pochne da traje...


isto tako razmisljam i tome tezim, a cela moja prica je vezana za situaciju kada stvari prestanu da budu savrsene, a ipak nisi, ili partner nije siguran da zeli totalno da prekine to sto traje dugo-dugo godina...

(POENTA JE DA NA KRAJU TREBA LJUBAV DA POBEDI, A NE DA LJUBAV IZGUBI BITKU ZBOG VISKA HORMONA U NEKOJ RIZICNOJ SITUACIJI)

Darker

Pex, mislim da kapiram poentu, ali si je malo nesreæno sroèio. Tj. ne zna¹ jo¹ uvek taèno o èemu prièa¹, veæ traga¹ za re¹enjem. Znam da sam dosadan i bljutav, proèitaj Zahira, ako veæ nisi, tu se upravo o tome govori. Slobodna veza i veèna ljubav...

Bitna je na kraju jedino ljubav. Hormoni i nisu, tu se sla¾em... Veèna ljubav mo¾e da se ostavri na bezbroj naèina, dva su otvorena i zatvorena veza... Najbitnije je i tu si na¹ao poentu, da je obostarno, ¹ta god! :wink:
Pa kome ¹ta odgovara, svaka krpa naðe zakrpu :cvet

shmizla

Ako stvari prestanu da budu savrsene, ako ti vise ne uzivas u vezi, ako ti nije sasvim lepo, a privlaci te i neko drugi... Pa ti se zapitaj zasto si sa tom nekom osobom, sta zelis, i sta osecas... Po meni prevara uopste nije resenje, cak moze samo dodatno da iskomlikuje stvari... Plus, sta mislis, koliko je realno da ce u tom nekom trenutku i druga strana da se tako oseca, i da ce hteti o toj opciji i da prica, a ne da pristane na to? Vrlo lako se moze desiti da se ta druga osoba uvredi, da bude povredjena... Mislim da je to kukavicki nezreli stav gde neko nije siguran sta hoce, pa bi da proba jos nesto sa strane (da nesto ne propusti), a nece ni da izgubi ono sto vec ima, sigurnost i ljubav, osobu koja je tu, koja brine o njemu i voli ga... Plus mislim da nije uopste fer igrati se tako sa nekim s kim si u vezi odredjeno vreme, i do koga ti je stalo... treba biti iskren prema sebi.. Ili ti veza prija ili ti ne prija... Ako ti ne prija, sta radis u toj vezi?

Enea

#217
ja ne volim svaki dan isto. nekada vishe, nekada manje.
kada stvari prestanu u vezi da budu savrshene, treba se zapitati zashto je to tako. nije da ljubav dodje i prodje, nego ako si sa nekim dugo, neminovno je da se uvuche u skoro svaku poru tvog zivota. hteli mi to ili ne, to se deshava. ako ga neshto opterecjuje, zabluda je da se volimo ako o tome sa mnom ne moze da razgovara.. i onda, shta? ne samo da to pochinje i mene da opterecjuje, nego se izgubi ta forma uzitka u vezi. a to je zivot. pa ako bash sa svojim problemima i problemchicjima, unishtish postojecju vezu, da li mislish da tamo neko trecji, i koliko dugo moze da bude light? hm?
ako ja ne mogu da se opustistim kraj nekog ko me skroz poznaje, shta treba da uradim da ga tamo sa nekim skroz opushteno prevarim?

.. i ako varate, varajte sa stilom i kurtonom!

Al-Jasmina

#218
Quote from: pexualis on 27-11-2007, 00:06:16
a cela moja prica je vezana za situaciju kada stvari prestanu da budu savrsene, a ipak nisi, ili partner nije siguran da zeli totalno da prekine to sto traje dugo-dugo godina...

(POENTA JE DA NA KRAJU TREBA LJUBAV DA POBEDI, A NE DA LJUBAV IZGUBI BITKU ZBOG VISKA HORMONA U NEKOJ RIZICNOJ SITUACIJI)

:wink: E kapiram te,
a sad apropo toga da dva partnera nisu sigurni zele li da prekinu:
znam neke koji su imali neku vrstu poluprecutne slobodne veze
do braka jer su tako nekako chudno i startovali...
Istina je da je zenska strana isterala svoju ljubav do oltara-
ja sam se, u medjuvremenu, duboko zamislila nad takvim forsiranjem (Pirova pobeda)
ali nekako je sve to Titanik u nekoj najavi...
Mozda ce preziveti neizbezan sudar sa ledenim bregom,
a mozda i nece...

Uglavnom, problem je sto smo Pexualisa napali u stilu-
ako volis koji ce ti prevara?
Ali on je covek pisao o ljubavima koje su prestale da budu savrsene...


kada bih se ja nasla u vezi koja vise nije ono sto je bila-
preispitala bih se sta je otislo naopako,
obavila mini monolog Pro i Kontra
pa lepo ili prekinula ili pokusala neko tamo "nemoguce"  :cvet
Zavisi i why je veza otisla u ler?
Da li je do mene ili do njega...

Trudila bih se da ne dodje do prevare.
Suvise mi je  :bljak: osecaj kad pomislim na to...
Ne bih mogla, nisam i necu!

Shaft

#219
Jbte , Pex ( nista licno )ali ti mozes komotno knjigu da napises , nesto sto bi se zvalo  " izlazimo ja , moja devojka i njen decko " !!!
Moje licno misljenje je da ne treba  varati da bi osvezio vezu , kada nekog prevaris to znaci da ga ne postujes - zasto bi bio sa nekim koga ne postujes, zezaj se ali muski , ne treba ti devojka da je setas i glumis frajera njoj iza ledja ... Sto se tice onog dela koji se odnosi na deo zivota u braku , kao ... izivis se pa se smiris , to tek nema veze sa zivotom , posle 10 godina provedenih sa nekim ne treba ti osvezivac daha , nego infuzija batice  da bi dosao sebi !!! Ono sto vas vezuje je samo postenje , ako se to izgubi onda ode mast u propast !!!  :ball2: :ball2:

Quote from: Enea on 27-11-2007, 00:00:19
koliko smo svi razlichiti..

za mene prevara nije samo fizichki neshto, i da se ne dogodi fizichki prevara je i kada na drugog/u mislish onako ljubavno dok si u vezi..

mislim veza, ne veza, partner, ljubavnik, brak.. sve je to ...nje


Draga saveta , a ako imas vlazne snove ( nesvesno ) da li je i to prevara ??? Moooolim te ,  kao nikada nisi pomislila na nekog drugog kada si bila u vezi ??? :*: :*: :*:

Al-Jasmina

 :> Evo nase mile neukrotive goropadi :)
:lol: :lol: :lol: :lol:

Btw. pre nego i mene izbichujes :trfr:
da znas da se slazem s tebe  :cvet

Shaft

Cuj goropadi   , volim i ja tebe  :cvet :cvet :cvet !!!
  :a

pexualis

Ako se sa nekim dogovaras o prevari, onda se to vise i ne racuna kao prevara, vec je to onda vrsta dila izmedju 2 opicene osobe!  :smekerica:

Masha

Samo, treba biti opicen  :K. Mislim, to, sednemo, dogovorimo se i varamo je smesno. Nista licno protiv pexualisa, ali meni se cini da je to tesko izvodljivo. Takodje, ovo sto rece Shaft o pomisljanju na nekog drugog kad si u vezi, slazem se. Tesko da ce se naci neko ko u jednom trenutku nije pomislio na nekog drugog. Razlika je samo sto neko odoli iskusenju, a neko ne. Svi smo mi ljudi i potpuno je normalno da u iskusenja padamo. Svi padamo, a samo neki odole.

Mashrum

A ja se sla¾em s Pexualisom.
Mislim da je taj dogovor ba¹ lako izvodljiv..ako se sretnu 2osobe sliènih shvatanja.