Varate??? Kad???

Started by katarina, 27-07-2006, 15:14:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

pexualis

A sto je najgore, nikada nisam sa nekom devojkom sa kojom sam bio u vezi, imao takvu vrstu dogovora, a ljudi me ovde napadaju!  :roll: To je samo moje vidjenje kako se slicni problemi mogu resiti, ali da podsetim, samo 1% ljudi na Balkanu to moze da prihvati i razume. Ne kazem da je moje razmisljanje normalno, ali meni zvuci logicno i izvodljivo. Ako nekad upadnem u problematicnu situaciju, i probleme resim na ovaj nacin koji sam izlozio, sve cu vas ovde obavestiti...  :pst

Mashrum

Potrebna je hrabrost,bezuslovna ljubav,¹iroki um..da bi se to uop¹te razumelo na pravi naèin..uradilo
na pravi naèin..Bez kajanja.Za sebe.Za njega.

©ta je uop¹te normalno?
Svako ima svoju definiciju te reèi,svako se dr¾i ko pijan plota za istu,i nema nameru da popusti.
Mislim da je vrlo sebièno nekog napadati..samo zato ¹to je njegov pogled na reè normalno malo drugaèiji od ostalih.

Svako ima pravo da ¾ivi svoj ¾ivot kako on hoæe,a neko ko je protiv toga i pun salive za to..neka
okrene glavu,neka ide svojim putem,neka se bavi sobom..

Èesto se de¹ava da oni koji pljuju neke stvari ba¹ zaglave u njima.
Neko se simpatièno poigra njihovim sudbinama.

pexualis

#227
VELIKI KISS za Mashrum!!!  :cvet Neko je konacno shvatio!  :ljubav:


Quote from: Mashrum on 28-11-2007, 02:42:54
Èesto se de¹ava da oni koji pljuju neke stvari ba¹ zaglave u njima.
Neko se simpatièno poigra njihovim sudbinama.

Ovo sto si napisala je definitivno tacno! Upravo ljudi koji su previse sigurni u sebe, i nikad cak i ne pomisle da ce nekad prevariti partnera, nekad igrom slucaja to urade i zaglibe se u probleme. Dok osobe koje razmisljaju ponekad o prevari, koje sebe zamisljaju ponekad u nekim rizicnim situacijama, i preispituju sebe da li bi, i u kojim slucajevima, i iz kojih razloga mozda mogli da prevare voljenu osobu, obicno to i ne urade kada im se stvarno ukaze odlicna prilika, jer ce unapred moci da prebrode iskusenje upravo zato sto su puno puta o tome dobrano razmislili, i ustanovili i sve pozitivne strane ali i sve opasnosti koje prevara sa sobom nosi...

igrackica

Ja se slazem sa vama!
Ne podnosim razno-razne zakletve tipa "ja to nikad ne bih", mislim cak i da sam to negde spomenula, mozda cak i u ovoj temi. Obicno se takav neko spotakne brze nego sto se nadao. Nikoga ne treba osudjivati, nismo svi po kalupu, treba razumeti i truditi se da shvatite sta je nekoga navelo da uradi ovo ili ono.
U konkretnom slucaju, ako te neko vara, treba debelo da se zapitas sta to kod tebe nije valjalo, pa je pozeleo da potrazi na drugoj strani, a ne pristupiti sa stavom "Kreten jedan, kako je mogao???"!
Uzdgred i ja sam prilicno liberalna, mozda cak i previse, pa se vise nicemu ne iscudjavam, niti olako dajem sud o tudjim greskama. SVI smo gresili, bez izuzetka, samo mnogi nikad ne priznaju, pa ubede sebe da se nije ni desilo. Pak, ako mali broj njih i nije, nikako ne mislim da je to zbog "velicanstva njihove licnosti", vec zato sto su kukavice, nisu smeli da realizuju, a daleko od toga da nisu zeleli.

Darker

Borba se rasplamsava, suprotni tabor æuti, skuplja argumente... :K
Konzervativci vs. neoliberali, opet jedem kokice, zavaljujem se u fotelju i posmatram O0

igrackica

#230
[off]Jos da mi je znati sto ti ne zauzimas stranu, nego mudro cutis. Ma, znamo svi da si konzerva![/off]:K


Bez privatluka
drugari

AquA


:K


Darker

Ja bejah konzerva i onda mi se desilo upravo ono, tako da vi¹e ne pametujem na zadatu temu, veæ slu¹am a jedini valjani zakljuèak sam izveo pre dve strane: dakle proèitajte Zahira, i svaka krpa naðe zakrpu.
Bitna je ljubav, ako je neko oseæa u èetvorci ili sam sa sobom, fenomenalno. A da li je neko kukavica, pa zato ne ¾eli da proba ne¹to drugo ili je neko kukavica, pa se pla¹i da se ve¾e, te lunja, ne bih pitao, jer svako ima individulane razloge da bude kukavica :K
Malo nemam inspiraciju, ali se nadam da ste shvatilio ¹ta htedoh reæi: svako èini kako mu odgovara

katarina

Quote from: pexualis on 28-11-2007, 03:13:29

Ovo sto si napisala je definitivno tacno! Upravo ljudi koji su previse sigurni u sebe, i nikad cak i ne pomisle da ce nekad prevariti partnera, nekad igrom slucaja to urade i zaglibe se u probleme. Dok osobe koje razmisljaju ponekad o prevari, koje sebe zamisljaju ponekad u nekim rizicnim situacijama, i preispituju sebe da li bi, i u kojim slucajevima, i iz kojih razloga mozda mogli da prevare voljenu osobu, obicno to i ne urade kada im se stvarno ukaze odlicna prilika, jer ce unapred moci da prebrode iskusenje upravo zato sto su puno puta o tome dobrano razmislili, i ustanovili i sve pozitivne strane ali i sve opasnosti koje prevara sa sobom nosi...

slazem se sa svim sto si napisao, samo mi je tesko da poverujem da postoji prva grupa ljudi koja nikada i ne pomisli da bi nekad mogla da prevari partnera! Ipak, sto rece Masha, a i ja pre desetak strana, da bi znali da li ste u stanju da prevarite, mora vam se desiti upravo ISKUSENJE. Svaka prica bez toga je suvisna. Onda na snagu stupa klackalica: odoleti ili ne?

Sto se tice dogovornog varanja, to mi je besmisleno i bio bi mi jasan znak da partneru vise nije stalo do mene kada bi mi predlozio tako nesto. Ipak smo mi zene balkanske i cuvamo sto je nase  :wink:

Enea

@ shaft

sanjati neshto, ali dok spavash nije isto shto i razmishljati o tome.. sanjariti na javi.
ne nije fer, da on tamo misli na drugu neku dok je sa mnom i obrnuto.
manje bitno je da li cjesh sa tamo tim nekim trecjim biti jednu nocj ili trideset i shest.

Al-Jasmina

Nisam ja neki moralista koji se kune da nikada nece pokleknuti. Prosto znam da zelim fair-play
i onda tako i igram, a dolazilo mi je iskusenje u glavu, nije da nije  :wink:
Mogu da razumem tudju mladost koja istrazuje, koja ispituje, zeli i zudi da oseti ljubav u svim njenim finesama i facetama...Mogu da razumem da neko ima paralelne veze i vezice koje ne idu suvise duboko...
Ne kazem da odobravam 100% ali kapiram da je i to za ljude u nekom trnutku.
S druge strane, ne mogu da a da se ne iznerviram i zgadim na pokusaj muvanja od strane neke ozenjene osobe, ili osobe koja je u dugoj vezi... .grins. .grins. .grins. .grins. .grins.

Shaft

Quote from: Enea on 28-11-2007, 18:05:58
@ shaft

sanjati neshto, ali dok spavash nije isto shto i razmishljati o tome.. sanjariti na javi.
ne nije fer, da on tamo misli na drugu neku dok je sa mnom i obrnuto.
manje bitno je da li cjesh sa tamo tim nekim trecjim biti jednu nocj ili trideset i shest.

Draga Enea , prica o vlaznim snovima je bila sarkazam  na tvoju pricu!!!! Prosto se ne slazem sa tobom i sa tvojim vidjenjem prevare ( nista licno naravno ). Ukratko , mislim da coveku svasta padne na pamet u toku dana ( bilo fer ili ne ) , bitno je ono sta uradis odnosno ne uradis  !!! Moje licno misljenje je da ako neko tvrdi da je za njega prevara i samo razmisljanje o nekom drugom , da je ta osoba patoloski ljubomorna ( ne ulazim u ideologiju sta je normalno , slobodna veza , ljubavni trougao , deca cveca i sl... ) !!!

P.s Mislim da je na pomolu velika ljubav ( Pexualis & Mashrum  + prilicno liberalna igrackica ) :ljubav: :ljubav: :plez

igrackica

Uh, uh, uh!
Nema izvrtanja istine, Shaft! Razmisljanje o drugom, konstantno, svakodnevno, zelja da je taj neko tu umesto osobe sa kojom si, dok se ljubite, sexate ili sta god... To nije prevara??????
Bolje da se jedno vece mrtav pijan do'vati sa nekom, nego svaki dan da sanjari o drugoj!
A to sto ti zelis drugu, a to ne uradis i mislis da si time ostao cist je zabluda i foliranje, ali nisi jedini, cak takvi su u vecini...
Poenta price je da svako ko ima simtome varanja ili zelje za prevarom, treba da se zapita da li je veza u kojoj je dobra! Naravno ovo se odnosi na ozbiljnu vezu, ne na "dogovorne", "nezna prijateljstva", "neobavezne", "pauze", "da probamo nesto drugo" itd...

P.S. Ja se ponosim time sto sam liberalna, hvala mojoj porodici na ovakvom vaspitanju :plez

I ne poistovecuj tu rec sa necim losim, ako sam liberalna ne znaci da podrzavam SVAKAKVE budalastine, samo razumem i nikoga ne osudjujem, svako za sebe neka vidi sta mu je najbolje!


Maslacak

Mislim da ovde niko nije govorio o konstantnom i svakodnevnom sanjarenju i ¾elji da je druga osoba tu umesto ove prve u svakom momentu...

Radi se samo o tome da je zaista vrlo malo verovatno da u dugogodi¹njoj vezi bar jedna osoba iz para ne po¾eli nekad i nekog drugog (kljuèna reè je I)...i moram reæi da osoba koja sebe smatra vernom po tom pitanju, to jest da se to njoj nije ba¹ nikad desilo, onda je verovatno u zabludi po pitanju iste takve "vernosti" svog partnera :K ©to reèe Shaft...u toku jednog dana, sva¹ta ti mo¾e proæi kroz glavu...

Hiljadu puta je ovde spomenuto:"Ako... treba se zapitati da li je veza dobra". Ok, evo pitam se. I ¹ta onda? Ja zakljuèujem da jeste :>

Svi mi ovde govorimo o tome da smo imali isku¹enja... A ¹ta je onda isku¹enje nego to ¹to ti se dopao i neko drugi? Pa nije isku¹enje ako ti je ponuðen sex sa nekim ko ti je odvratan! :> Ali ti bira¹ fair play ¹to bi rekla Jass :happy: Ili ne bira¹...

igrackica

Banalizujete i vec pocinjem da se nerviram. Nije sve tako crno-belo, niti je jednostavno!
Ocigledno se niste nasli na klackalici, niti bili toliko slidjeni da niste danima spavali jer ne znate sta zelite, koga zelite, kako itd...
Pomisao na nekog drugog i konstatacija da je upravo prosao "dobar frajer" je jedno, ja ne pricam o tome, niti je to vredno rasprave.
Ovde vecina teoretise, a niko ne zna dok sam ne iskusi, te odustajem od ove rasprave.

Al-Jasmina

 :lol: :lol: :lol:
Nemo se nerviras draga igrachkice  :cvet
Neko ima srece pa mirno spava a nekome se zalome "Orkanski visovi" u ljubavi :smekerica: