Pitanja vezana za upis 08/09

Started by jeckili_cg, 24-11-2007, 19:57:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

mihajilo

Posle duzeg vremena evo ga jos jedno pitanjce:Da bi se dobio pufer u vodeni rastvor koji sadrzi 0.2 mola sircetne kis. treba dodati:
1)0.4 mola NaOH
2)0.3 mola NaOH
3)0.1 mola NaOH
4)0.2 mola NaOH
Ako moze neko da mi objasni kako se rade ti zadaci :hmm

Wlada

0.1 mola NaOH
Када додаш 0.1mol NaOH у 0.2molа сирћетне киселине добићеш 0.1mol натријум ацетата (соли сирћетне киселине и натријумовог хидроксида), а у вишку 0.1mol сирћетне киселине.
Ово је саљда пуфер јер сад раствор садржи и слабу киселину и њену со.

Када би додао већу (или једнаку) количину NaOH од 0.2 мола не би добио пуфер, већ 0.2 мола соли и хидроксид у вишку, а то није пуфер.

Значи додајеш увек концентрацију која је мања од концентрације киселине. ОК?

mihajilo

 :pljes:Hvala Wlado,ukapirao sam,jos mi je pre tebe i Ivana89 pojasnila,tako da sad idem dalje....

vlada89

Sta radi opsta hemija  :smekerica:

Razmislite se dobro sta zelite da upisujete, fax je daleko tezi od najjace srednje skole. Ceka vas mukotrpan rad. Necu da vas plasim  :K Znam koliko sam ja smarao u ovoj temi, drustvo je ok, ali bice mnogoooooooooo ne prespavanih noci  :wink:

Bla_bla_blaaaa

Quote from: vlada89 on 10-02-2008, 01:52:53
Sta radi opsta hemija  :smekerica:

Razmislite se dobro sta zelite da upisujete, fax je daleko tezi od najjace srednje skole. Ceka vas mukotrpan rad. Necu da vas plasim  :K Znam koliko sam ja smarao u ovoj temi, drustvo je ok, ali bice mnogoooooooooo ne prespavanih noci  :wink:

Ijao vlado...Pa ja mislim da niko od nas nije ocekivao da ce biti kao u srednjoj..Logicno da je teze

A sto se neprospavanih noci tice, da smo se ranije setili da ucimo sad bi vec spavali... :a

Nemojte dozvoliti da vas vlada plasi  :nene:



Wlada

Не плаши него је човек реалан... Ево ја учим биологију, спремам испит а просечан сам студент (за сад)...  :>

alexica

ma tesko je naravno, sve zavisi kolika vam je osnova da sad, narocito za prvu godinu...ja sam npr. kolokvijum i prvi deo opste spremala po dan-dva ( a verovatno i ostali), a za to kolokvijum iz anatomije koji je madicinarima bio macji kasalj 7 dana...
sve u svemu zavisi sta hocete od faxa...da budete prosek, ispod proseka ili iznad...tako se i tezina raspolaze...sve moze da se polozi sa 6 bez nekih neprospavanih noci...evo ja do sad nisam ni jednu noc ucila, nikad

Bred

[off]oh, kad se setim kako je samo smeker smarao u ovoj temi...[/off]:roll:
[off]salim se[/off]
:cvet :K :K :K :K

jeckili_cg

e pa sad svako ce da prica da je njegov posao najtezi,zar ne?uostalom toliki ljudi su zavrsili fax,tako da...ma sve ce biti super :a

Wlada

Нисмо рекли да је најтежи, него да је тежак  :cvet

Miss_Sunshine

po meni najvaznije je da imas dobre radne navike, i da na vrijeme pocnes da ucis,a sustini svi predmeti su savladivi i veoma interesantni a da ne pominjem prednosti koje vjezbe pruzaju! u svakom slucaju puno srece, i naravno da ce sve biti super samo HRABRO!
meni bi bas bilo drago da se upises, jer mi iz cg smo poprilicno u manjini  :>

Wlada

Па сад постоји факултет у Црној Гори...

nirre

Kod nas u CG ce ove godine biti haos oko upisa jer se proculo bas i sada bi svi farmaciju a prijemnog nema a kada se prijavi min 50luca i jos toliko ne luca a oni ne mogu a ne bi trebali da prime vise od 20stjudenata bice svega. U bg sa prijemnim je zakon,nadam se da ce ga ovdje vratiti(makar na nas fax) :>

pig_am_am

uh hitno treba da vrate prijemni... a sto su ga ukinuli?

alexica

najgluplja stvar koju mogu da urade ljudi na faxu je da ukinu prijemni jer srednje skole nisu sto su nekad bile...ili nikad nisu ni bile nesto pravedne i slicne u ocenjivanju