Pitanja vezana za upis 08/09

Started by jeckili_cg, 24-11-2007, 19:57:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

nirre

A za¹to? Da bi se upisivali svakakvi likovi. Ako neko zasluzuje i zna velika je nepravda da izvisi a bez prijemnog sigurno oce. Evo ja npr(a i dosta mojih drugova i drugarica iz srednje) ovdje u prvom upis.roku sam bio ispod crte(nisam imao nijednu lucu tj ni 1 ni 2) i upao sam srecom kada je prosiren spisak i sada ima dosta luca koje su slabije od mene a ja sam prosjecan stjudent. Jedino arhitektura kod nas je vratila prijemni jer znaju kakvo je danas ocjenivanje tj poklanjanje ocjena lucama(cast izuzecima naravno jer ima onih pravih umova).

SSesstre88

Mi mislimo da je ukidanje prijemnog ispita najgluplja moguca stvar,jer su u razlicitim srednjim skolama razliciti kriterijumi.Koliko mi se cini barem posle naseg prijemnom dosta "vukovaca"zavrsilo je na dnu liste jer dolaze iz ko zna kojih skola i sa ko zna kako dobijenom Vukovom diplomom,naravno svaka cast izuzecima a postoje.Mislimo da je prijemni ispit barem do sada bio najbolje sredstvo selekcije da li je neko za fakultet koji je pozeleo da upise ili ne.Postoje ljudi koje ne zanima da u srednjoj uce predmete koji im nisu potrebni za dalje skolovanje i samo dobro spreme prijemni sto je po nama ok.

Miss_Sunshine

predpostavljam da ne znate al u crnoj gori su prijemni za srednje ukinuti prije cetiri, a za fakultete prije tri godine. po meni bilo bi glupo vracati ih jer je spremanje prijemnog prava gnjavaza
a ja mislim da se ni u zemljama eu vise ne polaze prijemni nego ti je najbitniji uspjeh iz srednje skole

nirre

#123
Quote from: Miss_Sunshine on 13-02-2008, 21:59:20
predpostavljam da ne znate al u crnoj gori su prijemni za srednje ukinuti prije cetiri, a za fakultete prije tri godine. po meni bilo bi glupo vracati ih jer je spremanje prijemnog prava gnjavaza
a ja mislim da se ni u zemljama eu vise ne polaze prijemni nego ti je najbitniji uspjeh iz srednje skole

Gnjavaza?
Samo cu ti ovo reci,ucis npr u gim ili med(farm.teh) nebitno i idu ti npr dobro hemija,biologija i dr predmeti prirodnih nauka i zelis da upises farmaciju(bilo koji dr fax) ali si slabija iz ostalih predmeta manje bitnih(kada kazem slabija mislim da nije zadovoljavajuci uspjeh tj kvare ti uspjeh) a tamo neki lik buba neke dr  predmete i na kraju mu/njoj poklone ove glavne predmete kao zbog luce(vukovac diplome) i on/ona ladno upise fax a ti izvisis a ti si ta koja bolje od njega/nje zna ono glavno i bitno a on/ona samo zahvaljujuci poklanjanju prodje.
Ne znam u kakvoj si ti situaciji ali da si u slicnoj kako napisah ne bih rekao da bi isto govorila jer ti ako iole znas hemiju i matem i imas zelju da se upises spremanje prijemnog i nije gnjavaza.

__Zmajche

Ako dovoljno poznajes gradivo, ne bi trebalo da ti je gnjavaza.......
Ti kojima nije gnjavaza, upisace fax......
Jos jedna stvar, ako ti je gnjavaza da spremis hemiju, bice ti jos veca gnjavaza da studiras farmaciju i da spremas sve ispite iz raznih vrsta hemija.....

nirre

Quote from: __Zmajche on 13-02-2008, 22:18:21
Ako dovoljno poznajes gradivo, ne bi trebalo da ti je gnjavaza.......
Ti kojima nije gnjavaza, upisace fax......
Jos jedna stvar, ako ti je gnjavaza da spremis hemiju, bice ti jos veca gnjavaza da studiras farmaciju i da spremas sve ispite iz raznih vrsta hemija.....

Da,upravo tako jer hemija je predmet koji posle hem.faxa mi farmaceuti najvise izucavamo i po meni je bas ali bas glupo upisati farmaciju a mrzjeti hemiju.

SSesstre88

Quote from: Miss_Sunshine on 13-02-2008, 21:59:20
predpostavljam da ne znate al u crnoj gori su prijemni za srednje ukinuti prije cetiri, a za fakultete prije tri godine. po meni bilo bi glupo vracati ih jer je spremanje prijemnog prava gnjavaza
a ja mislim da se ni u zemljama eu vise ne polaze prijemni nego ti je najbitniji uspjeh iz srednje skole
Da...ali u tim zemljama EU je i sistem skolstva potpuno drugaciji pa im prijemni nije ni potreban.
A sem toga spremanje prijemnog za faks koji zelimo upisati ne bi trbalo da nam predstavlja gnjavazu jer valjda upisujemo ono sto nam ide i sto volimo i iz cega nosimo najbolju osnovu iz skole.Ne verujem da bi nekom palo na pamet da upisuje farmaciju iz neke skole u kojoj nije imao hemiju.

Wlada

Мишљења сам да смо мало скренули са теме  :cvet

jeckili_cg

thanks miss sunshine na lepim zeljama,a sto nirre rece stvarno ce biti interesantno gledati na koju foru ce ove godine da primaju sve te silne luconose.da obradujem kolege maturante iz srbije:u cg se i matura ne polaze ako si odlican sve cetiri godine :K :K

Ivana_89

samo odlican, ili odlican sa svim peticama?

Wlada

Ууу јака ствар...
Знате ли на шта је наша матура личила?
Људи који су спремали ЕТФ су урадили све задатке из матиша, а онда су сви лепо преписали и 90% њих је добило петице и четворке, а из српског нису давали ниже оцене од 4.
:bljak: Очај!

jeckili_cg

samo odlican,tj luca b,pa sad dal je jaka stvar sve zavisi od skole do skole,npr nasa prof iz mat ziva ne bi dala preko 3 bez obzira na sve,tako da nepolaganje mature i jeste olaksavajuca stvar

SSesstre88

Kakva matura...kod nas je to bilo masovno prepisivanje.
Quote from: Wlada on 14-02-2008, 17:34:17
Ууу јака ствар...
Знате ли на шта је наша матура личила?
Људи који су спремали ЕТФ су урадили све задатке из матиша, а онда су сви лепо преписали и 90% њих је добило петице и четворке, а из српског нису давали ниже оцене од 4.
:bljak: Очај!
Kod nas je jos bolja situacija ljudi sa prirodnog smera su masovno polagali engleski, kako bi se jos bolje prepisivalo.
A odbrana maturskog rada je posebna prica,jer se isti kucao dan pred odbranu.
U nasoj gimnaziji prof.su bas imali obzira prema maturantima. :pljes:

nirre

Da si odlièan(ne sve 5) i da imas primjerno vladanje.

Miss_Sunshine

ja sam taj slucaj imala kod sebe u odeljenju.... znaci momak je bio sve cetiri godine odlican a imao je problem sa velikim brojem neopravdanih, i morao je da polaze maturski!