Pitanja vezana za upis 08/09

Started by jeckili_cg, 24-11-2007, 19:57:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

atex

Quote from: Wlada on 29-02-2008, 19:54:35
Вероватно мислиш на синтезу и дизајн нових лекова... (тако сам ја замишљао научни рад). :roll:

Синтеза новог лека је вишедеценијски процес, који кошта на стотине милиона долара, и због тога ниједна земља у региону не може да приушти једно такво истраживање (на коме опет ради "тушта и тма" хемичара,фармацеута, биохемичара,...).
То је посао који углавном обављају истакнути професори са универзитета, јер, шта год причали, тешко се од науке живи... :roll:

Преко 90% фармацеута заврши по апотекама, још неки проценат оде на индустрију, маркетинг лекова (у оквиру страних представништава) и клиничку фармацију...
Од укупног броја фармацеута ни један посто не оде у научнике (али тако ти је на свим факултетима), јер за тако нешто ипак треба бити "обдарен " :>

Наравно постоје истраживања на много мањем нивоу (модификација постојећег лека),али и за такав рад је потребно огромно знање и доста одрицања.

Пројеката увек има (у земљи, и ван). Питање је да ли ћеш желети тиме да се бавиш након 5 година студија :K

Што се тиче праксе, она је обавезни део студирања, и постоји пракса на више истакнутих компанија, у апотекама, исправиће ме неко, и на ВМА у оквиру клиничке и болничке фармације.

Фармацеути раде по клиникама, болницама, веледрогеријама, у индустрији... Шта ћеш више? Овај факултет не школује научнике, него, пре свега, здравствене раднике  :wink:
А о томе више на уводу у фармацију када је будеш уписала.  :wink:


hm...........a sta rade muski farmaceuti,nisam primetio da rade po apotekama :roll:  ?

Wlada

Зато што их, традиционално, нема много (одприлике на 5-6 фармацеуткиња иде 1 фармацеут).


Ајде да се вратимо на тему, доста смо офтопичили!

atex

ok to,ali sta rade tih nekoliko sto  zavrse fakultret ?

__Zmajche



Bred

Dakle, muskarci uglavnom rade u stranim predstavnistvima ili kao sefovi apoteka. :V
A sad, nazad na temu :!
:F :K

mihajilo

Quote from: Bred on 01-03-2008, 11:54:33
Dakle, muskarci uglavnom rade u stranim predstavnistvima ili kao sefovi apoteka. :V


Da li je takav slucaj i kod MB?Da li su muskarci u "prednosti" kad zavrse taj smer? :K

atex

Quote from: Bred on 01-03-2008, 11:54:33
Dakle, muskarci uglavnom rade u stranim predstavnistvima ili kao sefovi apoteka. :V
A sad, nazad na temu :!
:F :K
:Bog :~

Bred

decaci [i devojcice] ajmo da se uzdrzimo od odgovaranja sa samo jednim ili dva smajlija.
:wink:
Za MBovce ne znam ali verovatno jesu.
:wink:

__Zmajche

AKo hocete da potencirate razliku polova, otvorite novu temu!!!!!!
Pa da mi zene ne posecujemo!!! :F :F :F :F

mihajilo

pa to je realno tako...ne moj da se osecas uvredjeno. :cvet

__Zmajche

Quote from: mihajilo on 01-03-2008, 17:37:53
pa to je realno tako...ne moj da se osecas uvredjeno. :cvet
JAooooo........kako mrzim to....... I kako mislis da se ne osecam uvredjeno?
Kao i svi ostali.... A jos mi dajes cvet......
Nije u redu da se tako prica.......
Na kraju ce se odrediti na osnovu proseka, snalazljivosti ili srece, nebitno je.... Ali nema to nikakve veze sa polovima!!!
A ako ti je utesna nagrada da ti kazem da je to ,,realno'' tako, u redu......  :cvet :cvet

vlada89

Nije realno,kad dodje razgovor za poso a devojka se utegne maximum i flertuje (nevino)  :F Nikad necemo biti jednaki, a posto se borite za tu ravnopravnost, izvolite pa i vi budite dzentlmenke  :K

Wlada

Да би неко био шеф у макаквој организацији, не мора да буде ни сналажњив, ни високог просека, ни срећан, ни мушкарац или жена...Он мора да буде лидер, а то зависи искључиво од снаге личности...Ово важи не само за фармацеуте, већ за све аспекте нормалног друштвеног организовања.

А да бисмо остали нормална друштвена организација, нећемо више офтопичити (ни ја са вама)! :>

__Zmajche

Bravo Wlado, i ja se slazem........
Hajde sad, PITANJA VEZANA ZA UPIS....................