Pitanja vezana za upis 08/09

Started by jeckili_cg, 24-11-2007, 19:57:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

indigochild

Zanima me iz kojih sve zbirki da vezbam hemiju za prijemni? Imam ovu novu s fakulteta(Jovanovic, Cakar, Popovic,..), a da li treba da vezbam i iz one 1000 pitanja i zadataka iz hemije, ili iz one za pripremu za medicinski fakultet. Neko mi je rekao cak da je dobro da uzmem zbirku s druge godine medicine?? Je li dovoljno da se samo predje ova nova, posto su tu zadaci laki..
A iz matematike?? I kako to da digitron nije dozvoljen?? Hvala!

suzaa1988

ja sam vezbala hemiju i iz zbirke za pripremu za medicinski fakultet( i iz one sa hiljadu i nesto zadataka,ali i iz one sa 300 zadataka). meni je to bilo dovoljno,mada se mnoga pitanja ponavljaju.iz matematike ti je dovoljna samo zbirka sa fakulteta,cak na prijemnom u polovini zadataka ni brojevi nisu bili promenjeni. a sto se tice digitrona,nisu toliko komplikovani brojevi,tako da ti digitron i nije potreban

Wlada

QuoteI kako to da digitron nije dozvoljen??
Никада није ни био дозвољен  :hm

jeckili_cg

postoji caka sa keckicem(matematika):jedni zadaci su za vezbanje,a totalno drugi su na drugoj polovini zbirke gdje su testovi od proslih godina=ovi sa testova su jedno 10000% laksi,bar se meni tako cini

ArUeNaWiThRa

Quote from: indigochild on 11-03-2008, 14:45:42
Zanima me iz kojih sve zbirki da vezbam hemiju za prijemni? Imam ovu novu s fakulteta(Jovanovic, Cakar, Popovic,..), a da li treba da vezbam i iz one 1000 pitanja i zadataka iz hemije, ili iz one za pripremu za medicinski fakultet. Neko mi je rekao cak da je dobro da uzmem zbirku s druge godine medicine?? Je li dovoljno da se samo predje ova nova, posto su tu zadaci laki
ja sam samo vezbala iz ove sa faksa. sto ima oko 200,300 zad. i ucila i imala sam 24 poena od 30 (s tim sto sam 2 pitanja pogresno zaokruzila na kartonu :stid: debil) i nisam lupala odgovore, lupala sam 4 pitanja i sva 4 omasila,al nebitno :K
tako da po meni nije bas potrebno da sad prelazite brdo tih 1000 zad. suvisno je.ako znas ove znaces i te.
e da samo pazite to na kraju zaokruzivanje kad prenosite u kartoncic, ja sam cak i proveravala da li sam dobro zaokruzila,al eto opet u frci omanuh. tako da polako samo. ima bas dosta i previse vrmena da se radi na prijemnom. bar za hemiju. za matu onako...

vlada89

Ja sam kao vezbao iz te, vezbajte one tipske koji su kao u zbirci sa naseg faxa. Secam se da je organska pogotovu bila preobimna  :roll:

Bred

Meni se cini da se zbirka sa zadacima za prijemni nalazi na samom kraju Keckiceve knjige.
Al davno to bese, pitanje je koliko me secanje sluzi ...
:wink: :K :wall:

jeckili_cg

ljudi da li neko mozda ima beleske iz pufera?ja sam svoje izgubila... :wink:

Ljube

sta te zanima vezano za pefere???? :wave:

jeckili_cg

izgubila sam svesku iz prvog,i uopste ih se ne secam,a u skoli ih nismo ponavljali...odgovor bi bio otprilike sve :K

joa

E ljudi,cula sam da ove godine na farmaciji za prijemni uvode novu oblast iz matematike.Je l` neko zna nesto o tome?

jeckili_cg

pocetkom godine su objavili plan sa oblastima koje se polazu tako da ne bi bilo smisla da ga sad ispravljaju u 5 do 12...mislim da to sigurno nije istina,mada mozemo da zamolimo starije kolege da provere,ako nije problem :wink:

joa

Jeckili,ja se slazem sa tobom,al` iskreno nista me ne bi cudilo?Kako napreduju pripreme?!

jeckili_cg

ne ide lose,sad se malo zezam ipak nam se kraj priblizava... :~ a kako je kod tebe?

joa

I ja se zezam,sad matura i 300 cuda...Treba da pocem organsku,matematiku vezbam pomalo,i tako...Tesim se da jos ima vremena..sad bih ti stavila jedan smajlic,ali nesto nece,ne znam zasto...