Pitanja vezana za upis 08/09

Started by jeckili_cg, 24-11-2007, 19:57:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

sanjica88

Na prijemni mozes da uneses SAMO hemiske olovke, licnu kartu i prijavni listic, nikakav digitron, periodni sistem ili slicno ne dolazi u obzir.

U jednom molekulu O2 pri normalnim uslovima imas 22.4 dm3 tog gasa, a u x molekula ces imati 30dm3 i samo resis proporciju.

bibi

Mozes da poneses i flasicu vode od 0.5l,posto ce verovatno biti mnogo vruce,a prijemni polazes 3 sata........ :cvet

sanjica88

Ili ce ti oni tamo dati flasicu vode, bar su nama tako davali...

bibi

Ooooo,onda su mnogo napredovali sto se tice organizacije,posto nama nista nisu davali.... :nene: :)):

Bred

ok, ajmo da se drzimo teme.

svi odgovori na pitanja se ostavljaju ovde, ne na email :!
Da bi i drugi mogli da vide  :wink:

atex

Quote from: sanjica88 on 11-01-2008, 18:37:21
Na prijemni mozes da uneses SAMO hemiske olovke, licnu kartu i prijavni listic, nikakav digitron, periodni sistem ili slicno ne dolazi u obzir.

U jednom molekulu O2 pri normalnim uslovima imas 22.4 dm3 tog gasa, a u x molekula ces imati 30dm3 i samo resis proporciju.

veliki pozdrav za sve,nemam obicaj da pisem po forumu ali sam sada toliko iznenadjen ovim da se ne sme koristiti digitron da moram da pitam da li to vazi i za hemiju i za matematiku? :shock :shock :shock

sanjica88

I za jedno i za drugo vazi. Brojevi iz hemije nisu komlikovani a iz matematike su kao u zbirci za pripremu.

atex

Quote from: sanjica88 on 11-01-2008, 20:05:29
I za jedno i za drugo vazi. Brojevi iz hemije nisu komlikovani a iz matematike su kao u zbirci za pripremu.

ok hvala

bibi

Mi smo na hemiji pre 2 godine morali da delimo brojem sa 4 decimale,pa ako vam je to problem,krenite unazad da resavate tj. imacete ponudjena resenja,pa ih mnozite tim brojem sa puno decimala da biste dobili kolicnik i tako cete znati koji je odgovor tacan...... :cvet

atex

a kako da radim npr. ph vrednost ili neku konstantu disocijacije ili stehiometrijski zadatak.....................ovo za digitrone je stvarno previse......................

Girl

Ti za ta 3 sata mozes da stignes da izracunas bar 20x, pa ti digitron nije uopste neophodan, ionako imas samo nekoliko racunskih zadataka.  :wink:
Valjda ste u skoli radili takve zadatke...  :hmm

AnaCrvena

veruj mi,to sto na prijemnom ne koristis digitron je jedna  od najmanjih prepreka! :happy:
samo kad se malo primakne prijemni,par dana racunaj bez digitrona kad budes vezbala ,cisto da ti udje u ruku...nista to nije strasno

Ivana_89

Quote from: sanjica88 on 11-01-2008, 18:37:21
Na prijemni mozes da uneses SAMO hemiske olovke, licnu kartu i prijavni listic, nikakav digitron, periodni sistem ili slicno ne dolazi u obzir.

i mene je to bunilo oko digitrona, mislim za hemiju, za matematiku razumem da nije dozvoljeno...
ali dobro, snacicemo se vec  :)):

samo da sve moze da se sredi oko log-a, nece valjda tu da nam daju nesto sto ne mozemo da uradimo bez digitrona  :roll:

Wlada

Неће, не брини.  :wink:
Нама није било много рачунских задатака из хемије, али је зато теорије из органске било колико ти душа иште.  :roll:

Bred

da,obratite paznju na organsku, to mislim da pricam svake godine.  :wink: