Pitanja vezana za upis 08/09

Started by jeckili_cg, 24-11-2007, 19:57:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

mihajilo

 :Bog E hvala puno za onaj odgovor....kao sto sam i predpostavljao zadatak nije tezak...A sta ako mi daju da nisu normalni uslovi (V=22.4)?To bi valjda trebalo iz tablice?? :hm

nirre

Kada nisu normalni uslovi radis preko gasnih zakona(zavisno sta je uslov) i tada su konstante za pritisak 101 325Pa a za temperaturu 273K.

mihajilo

Quote from: sanjica88 on 11-01-2008, 18:37:21
U jednom molekulu O2 pri normalnim uslovima imas 22.4 dm3 tog gasa, a u x molekula ces imati 30dm3 i samo resis proporciju.

Resenje tog zadatka je 8.06x10*   molekula kiseonika!?Iz proporcije resenje je 1.34               
*23

Bla_bla_blaaaa

u 22.4 dm3 se nalazi 6x10na 23 molekula

a u 30 x
i kad uradis proporciju dobijes taj rezultat

Bred

koliko me secanje sluzi, tek na fakultetu radite zadatke sa "nenormalnim" uslovima  :wink: :K

Bla_bla_blaaaa

da bre...ja ne znam za te tablice sto ih spominjete.... :hm

mihajilo

Quote from: Bla_bla_blaaaa on 13-01-2008, 14:26:55
u 22.4 dm3 se nalazi 6x10na 23 molekula

a u 30 x
i kad uradis proporciju dobijes taj rezultat
:pljes: e tako vec moze...A to 6x10na 23 molekula je konstanta...uvek je zaboravim:) thanks :cvet

bibi

Moj savet vam je da mnogo vise paznje obratite na teoriju,jer od ukupno 30 zadataka ih hemije,nama su samo 3 ili 4 bila racunska i to vrlo laki,dok je teorija bila  :namcor,pogotovu iz organske.....uzgred,naucite i formule onih
20-ak aminokiselina..... :cvet

Bla_bla_blaaaa

da, aminokiseline obavezno...Mada njih mozete na kraju, posto se brzo zaboravljaju...Ja sam ih naucila dan dva pre prijemnog i bilo je jedno pitanje iz njih...da ga nisam uradila ko zna gde bih sad bila.... :stid:

Ivana_89

a kakva teorijska pitanja mogu da nam se padnu iz neorganske?

Bla_bla_blaaaa

ijao ja nemam test od prosle godine, dala sam profesorki iz srednje...Ajde ako  neko ima nas test nek ga okaci ovde... :cvet

Wlada

Општу и неорганску ће свако ко се иоле спремао перфектно урадити.
Фармација и лекови јесу чисто органска хемија, па су зато на пријемном убедљиво најтежа питања из органске.
Ко намерава да добро прође мора да добро одради органску хемију јер се на њој види ко ће уписати а ко не (обзиром на то да ће неорганску сви урадити).

alexica

prijemni se uglavnom bazira na zadacima (koji su zaista zadaci) iz opste i teorije (ako se sve to tako moze nazvati) iz organske jako mali deo i jako retko se javlja bas neorganska pogledajte po testovima od ranijih godina

__Zmajche

Najvise vremena vam je potrebno za trecu godinu..........tj prvi deo organske...........
cetvrta godina se najbrze obnovi jer je najsvezija....
A i najvise pitanja padne iz tog prvog dela organske...
Neorganska je bas bas laka i radite je u prolazu, kad se smorite od organske :)

mihajilo

poZ jel moze neko da mi preporuci nekog profesora(jos bolje profesorku :wink:) iz hemije za pripreme.Lepo bi bilo da bude iz Zemuna...