Pitanja vezana za upis 08/09

Started by jeckili_cg, 24-11-2007, 19:57:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Bla_bla_blaaaa

Quote from: Wlada on 14-02-2008, 17:34:17
Ууу јака ствар...
Знате ли на шта је наша матура личила?
Људи који су спремали ЕТФ су урадили све задатке из матиша, а онда су сви лепо преписали и 90% њих је добило петице и четворке, а из српског нису давали ниже оцене од 4.
:bljak: Очај!

Xexe..Blago vama...Vama gimnazijalcima je maturski laksi nego nama u med...

Evo ja sam imala 3 na maturskom iz srpkog :stid:

Matu sam sama birala, tu dobila 5

a plus smo imali i farmaceutsku tehnologiju...Ponavljas sve preparate iz 3 i 4 god i onda dobijes jedan na polaganju i 3 pitanja teorija...Uzas....
Al dobro...sve prodje....


No da se vratim na vasu temu...Da je i ovde kod nas bilo na tu foru bez prijemnog...pa gde upadnes...tesko da bih upala ovde....  :hmm
Na srecu pa nije.... :happy:

Miss_Sunshine

inace samo da se razumijemo ja sam farmaciju vec upisala. inace sam prva godina :> :> :> i nisam rekla da je hemija dosadna nego da je prijemni smaracina

nirre

Vjezbajte ljudi,samo vjezbajte i ne slusajte nikog ko vam kaze FARMACIJA JE NAJTEZA to su gluposti jer nije niko zavrsio sve fakultete pa da zna,samo je bitna zelja i navika za ucenje i sve ce ici kao podmazano. Znaci,vjezbajte,vjezbajte i samo vjezbajte i naravno pitajte sve ovdje,za to smo mi ovdje.

mihajilo

Rece nam juce prof koja je zavrsila farmaciju da se dosta gradiva mora uciti iz knjiga na engleskom?! :shockDa li je to tacno,i koliko je tesko? :hmm

Wiseguy

To nije tacno, naravno da ima razne literature, ali mi iz svih predmeta imamo odgovarajuce udzbenike. Jedan razlog je taj sto to zahteva bolonja, a drugi je taj sto je farmaceutski fakultet verovatno dosta ojacao i napredovao otkad je zavrsila profesorka sa kojom ste pricali. ''91 godine su cetvorogodisnje studije postale petogodisnje, i sve je dalje islo u pravcu usavrsavanja toga.
Dakle koliko ja znam, odgovarajuca literatura postoji na srpskom jeziku za sve predmete, ili skoro sve. Ostali?

Bred

vratite se na temu :!
a o kvazivukovcima mozete otvoriti novu temu  :wink:
u cg uce iz knjiga na engleskom, u srbiji ne :!
:wink:

jeckili_cg

e kad ti kazes onda je sve razreseno :>

ns

#142
Samo napred,ako zelis da upises famaciju polako i temeljno spremaj prijemni i sve ce biti ok!I price da je tesko nisu ne tacne ali tako je manje-vise na svakom fakultetu-mora da se uci!Srecno buducim kolegama! :wave:

i da,nema literature na engleskom!

mihajilo

j jos jedno pitanje kad sam tu...Koliko se razlikuju dve smera,tj. koliko je teze studirati smer MF nego bioh?

Wlada

Тешко је и једно и друго... МФ ипак теже...
Зависи шта те у животу занима.

Као биохемичар ћеш се оспособити за рад у лабораторији много више него фармацеут (више мућкања), док ћеш као фармацеут имати много више контакта са људима, много боље познавати природу болести и начине реаговања на исте (кроз различите видове фармакотерапија).

Иначе немој ни да помислиш да су два смера слична... Имамо сличне предмете, али се на њима уче различите ствари. (говорим у име болоњаца)
А пребацивање са смера на смер... Пуста прича  :roll:

mihajilo

Quote from: Wlada on 27-02-2008, 14:13:51
А пребацивање са смера на смер... Пуста прича  :roll:
Why,zar je toliko komplikovano?

nirre

Mnogo je dobro npr da zavrsis MF da kasnije specijaliziras biohemiju sto je veoma dobro dok npr ne ako zavrsis MB ne mozes da specijaliziras nista vezano za farmaciju :lol2:

jeckili_cg

i gdje konkretno magistar biohemije moze da radi?

mihajilo

#148
Quote from: jeckili_cg on 28-02-2008, 18:47:33
i gdje konkretno magistar biohemije moze da radi?
...i kolike su plate?Kolika je razlika u odnosu na MF? :K

U daaaa,zaboravio sam nesto vazno.
rece mi drug pre neki dan da primaju jos 20 na budzet,tako da se ocekuje da ge bodovna granica jos pasti. :~ :K

jeckili_cg

to je super,ali sa druge strane mozda se ove godine ocekuje veci broj kandidata :hmm sad sam bila na sajtu fakulteta, bas glupo sto jos nisu izbacili konkurs za prijemni,bas su me razocarali :namcor