Devojka silovana, sud je kaznio batinama i zatvorom

Started by Girl, 24-11-2007, 21:38:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Girl

Darkere, moj stav je samo u poslednjim recenicama, prve su samo pitanja!
Amerikanizam, ko kaze da je to resenje, ja ne. To je tek na meti kritika, ali ne ovde, u ovoj temi. Svaka zemlja ima svoju 'ludost', a koliko je 'ludacka' pokazuju desavanja u njoj, brojnost zlocina, razna mentalna stanja, bolesti itd. Ako je tebi i npr. tvojoj devojci dobro, ne mozes samo zakljuciti - a, svaki sistem ima svoje mane, u fazonu - boli me uvo za sve, sve dok je meni dobro. Mislim, mozes ti tako, niko ti ne brani, ali to je zatvaranje ociju ispred svega sto se ne tice tebe direktno.
Ne mogu da verujem da si pomislio da sam u fazonu - ako ne valjas, ne treba ni da postojis!!! Naprotiv! Ja pitam VAS sta mislite o tome, da razmislite.
Zar se misli da smo mi civilizovani!? I mi imamo jako veliki broj svakakvih, jer sistem vrednosti kod nas nije dobar (ako uvlacis Ameriku - jer mislis da sam ja pokusala da je uvucem - tek kod nje nije sistem dobar ).
Kakav je sitem u Sad. Arabiji i ako se vec misli da ne moze da se menja i da je njima dobar, je l' to sto je sela u auto dozvola za sve sto su oni uradili?? Ona je time zasluzila KAZNU?

Darker

Aman, to je izuzetak njihovog prava(pravila) po kome su ¾ene za¹tiæenije od belih medveda, ali na njihov, poseban naèin...

Ja nisam tu da sudim o ispravnosti i pravdi zemlje èiju kulturu, pravdu i celokupan naèin ¾ivota ne razumem :cvet

darusaz

Красно речено!

Quote from: Darker on 27-11-2007, 23:52:47
Aman, to je izuzetak njihovog prava(pravila) po kome su ¾ene za¹tiæenije od belih medveda, ali na njihov, poseban naèin...

Ja nisam tu da sudim o ispravnosti i pravdi zemlje èiju kulturu, pravdu i celokupan naèin ¾ivota ne razumem :cvet

Quote from: Girl on 27-11-2007, 16:05:32
Darkere, moj stav je samo u poslednjim recenicama, prve su samo pitanja!
Amerikanizam, ko kaze da je to resenje, ja ne. To je tek na meti kritika, ali ne ovde, u ovoj temi. Svaka zemlja ima svoju 'ludost', a koliko je 'ludacka' pokazuju desavanja u njoj, brojnost zlocina, razna mentalna stanja, bolesti itd. Ako je tebi i npr. tvojoj devojci dobro, ne mozes samo zakljuciti - a, svaki sistem ima svoje mane, u fazonu - boli me uvo za sve, sve dok je meni dobro. Mislim, mozes ti tako, niko ti ne brani, ali to je zatvaranje ociju ispred svega sto se ne tice tebe direktno.
Ne mogu da verujem da si pomislio da sam u fazonu - ako ne valjas, ne treba ni da postojis!!! Naprotiv! Ja pitam VAS sta mislite o tome, da razmislite.
Zar se misli da smo mi civilizovani!? I mi imamo jako veliki broj svakakvih, jer sistem vrednosti kod nas nije dobar (ako uvlacis Ameriku - jer mislis da sam ja pokusala da je uvucem - tek kod nje nije sistem dobar ).
Kakav je sitem u Sad. Arabiji i ako se vec misli da ne moze da se menja i da je njima dobar, je l' to sto je sela u auto dozvola za sve sto su oni uradili?? Ona je time zasluzila KAZNU?

Колегинице, казна је уследила јер се она "дала" мушкарцу који јој није супруг. И то је сурова чињеница. Није им потребно више од тога да је осуде. Нажалост. Али је тако.
Било како било, видите да и од горег има још горе. Према томе барем женска популација у нас може да буде срећна што је рођена на Балкану, а не са Арабијском полуострву.  :wink:

Girl

Quote from: darusaz on 28-11-2007, 10:12:03
Било како било, видите да и од горег има још горе. Према томе барем женска популација у нас може да буде срећна што је рођена на Балкану, а не nа Арабијском полуострву.  :wink:

da   :wink:

Quote from: darusaz on 28-11-2007, 10:12:03kазна је уследила јер се она "дала" мушкарцу који јој није супруг. И то је сурова чињеница. Није им потребно више од тога да је осуде. Нажалост. Али је тако.
'Aman' , nije ona to htela, zato ne opravdavam nista sto joj je ucinjeno. Znam da je to cinjenica, ali mora de se uzme u obzir razlog koji je doveo do toga.
Nije postovala zakon i tako joj treba, to se misli (tamo)!?  :wall:

darusaz

@Girl: Ако кренем да објашњавам да објашњавам шта Саудијци мисле о женама, бићу каменован ја на крају од стране колегиница.  :)):

pig_am_am

neces. molim te objasni.ali kad te molim.
interesuje me.

wolfeitzckie

Quote from: darusaz on 28-11-2007, 16:28:37
@Girl: Ако кренем да објашњавам да објашњавам шта Саудијци мисле о женама, бићу каменован ја на крају од стране колегиница.  :)):

Баш би добро дошло појашњење, мислим да је корисно за тему.

darusaz

Тумачење Курана Часног у Саудијској Арабији је чисто вехабијско. Е сад, вехабизам је и настао на тлу данашњег саудовог краљевстсва. Историјски гледано, уз помоћ вехабија владајућа династија је и дошла на власт у доба када се отоманска централна власт из Стамбола крунила у овом делу света. Отуда логичан след - вехабизам јесте званична, државна струја ислама у Саудијској Арабији. Уз додатну напомену - Саудијци јесу сунити као и наши муслимани, али и већина муслимана у свету.

Вратимо се на Куран Часни, његово тумачење и традицију Саудијаца. У њиховом затвореном свету, жена се поштује, али перцепција жене је за европске, чак и за релативно либералне стандарде неких исламских друштава, веома изопачена. Саудијци жене сматрају за бића склона греху, плахе нарави и без сопствене воље, да не употребим грубљи појам. Саудијске жене носе хаљину абају, којом се целе покривају тако да једино што може да се види јесу шаке и предео око очију. Испод ове одежде, оне смеју да носе шта год желе, али то наравно не сме да се види. Средином 80тих жене у Саудијској Арабији биле су или неписмене или су имале елементарну писменост која је за циљ једино имала читање Курана. Поред тога, женама је најтроже у то време било запослено да раде. Право на рад односило се само на особе мушког пола било странце или држављане Саудијске Арабије. Жене у Саудијској Арабији ни дан данас немају право гласа. Поређења ради, Турска је право гласа дала женама непосредно по формирању Републике (након 1923.), у Ирану је то право постојало и у доба Пахлавијевих али је та институција остала и под Кхомеинијем, а у Швајцарској тек крајем 70-тих, почетком 80тих.

Darker

Ok, ali ¾ene nisu robovi :wink:
Ima i ¹ira slika od toga da nemaju pravo glasa :wink:

Al-Jasmina

#24
 :cvet
@darusaz
nema ko sta da kamenuje,
to su cinjenice.
Racimo ovako,zene u islamskoj kulturi nisu oduvek bile pokrivene.
A ako se setimo kraljice Sabe o kojoj govori Stari Zavet,
i koja je vladala naprednom zajednicom na podrucju danasnjae Sudi-Arabije, imamo pred sobom zenu vladara.
Pokrivanje je usledilo kao privremena mera zastite zena zbog nekih ratova i migracija stanovnistva (avaj rupa u secanju) ali se odrzalo...

Sama Aisha
(najmladja zena proroka Muhameda
i njegova miljenica koja se vrlo mlada udala za proroka
i po predanju je sa sobom kao miraz donela i svoje lutke)
je imala problem sa strogim pravilima koja ogranicavaju zensku slobodu.

U vreme kad se udala, Muhamed je u to vreme bio vec zreo mushkarac.
Salman Rushdi je u svojoj poznatoj knjizi opisao nesporazum koji je obelezio njen brachni zivot.
Po njegovom pisanju jednom dok je putovala karavanom,
Aisha se iskrala radi nekih jelte fizioloshkih radnji,
i karavan je nastavio bez nje.

Nasao ju je neki mladic i doveo nakon 2-3 dana kuci njenom muzu.

Salman je pisao kako je Aisha koja inace nije mnogo volela Kuran i njegova sveta obavezujuca pravila,
sada dozivela da je ta ista omrazena knjiga spasi od kamenovanja.
Stavise, Salman pominje da joj je pristrasno tumacenje Kuranovih pravil a omogucilo ne zamo da prezivi osudu, vec i da sebi priusti malo zabave uz mladjeg muskarca  :smekerica: [off]Eh Salmane, Salmane [/off] :)):



Darker

Mojne Salmana, dobro je jo¹ ¾iv posle te knji¹ke :K

darusaz

Quote from: Darker on 30-11-2007, 12:11:48
Mojne Salmana, dobro je jo¹ ¾iv posle te knji¹ke :K
Hehe, cika Ruhollah ga osudio na smrtnu kaznu. Jeij.  puc A gle èuda, Salman nad¾iveo èika Ruhollaha. Ali odosmo u off.  :batina

@Al-Jasmina: Kraljica od Sabe vladala je podruèjem onoga ¹to je danas Jemen, Oman, delovi KS. Negde oko Maariba joj je bila prestonica. Ali to je bilo dosta pre islamizacije. U svakom sluèaju thnx for supporting my theory.  :cvet Ovako u jevropskom maniru.  :smekerica:

@Darker: Aj mi ubaci jedno "Al" ispred darusaz u nick.  :Bog  :wink:

Al-Jasmina

 :cvet Kolega tuzicemo stranu televiziju ciji dokumentarac videh :) njihove tvrdnje o Sabi prenosim :wink:

Mislim da je Salman ucinio islamu i hinduizmu ono sto je Pavic srpskoj kulturi i pravoslavlju  :wink:

E sad,
natrag na temu...
Fundamentalizam ce uvek imati jace borce i pristalice od neke umerene struje, fanatizam je prosto fanaticniji u svojoj doslednosti. Dakle, sistem koji je kao dobar dan a sprovode ga fundamentalisti je osudjen na bolne nauke kroz izuzetke.
Ne vidim kako bi u takvom drustvu cak i dobronamerna intervencija sa strane ista promenila,
buduci da dolazi sa "trulog Zapada"...odakle svejedno dolazi bedak (rat, eksploatacija..)


Darker

Hm, mnogo gore od ovakve presude sam do¾iveo ovo ¹to se ovih dana de¹ava u Kartumu, sa onom engleskom uèiteljicom, koja je radila u elitnoj ¹koli, pa da bi animirala uèenike-donela medu na nastavu. Pitala ih je kako bi da ga zovu, a oni su rekli-Muhamed...
Trenutno je u zatvoru 15 dana i biæe proterana, zbog uvrede islama, a pretilo joj je godinu dana i 40 udaraca bièem za ¹irenje verske mr¾nje, a trenutno ekstremistièke organizacije protestuju u centru grada tra¾eæi njenu smrt...

Al-Jasmina

 :wall: :wall: :wall:
Isuse,
meda??????
Instrumentalizovali su malog medu kako bi dokazali svoj point?
:ohwell:
Kad se politike dohvate oni koji komanduju ruljom i vode se najnizim od pobuda... Pirova odmazda  :ohwell: