Devojka silovana, sud je kaznio batinama i zatvorom

Started by Girl, 24-11-2007, 21:38:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Girl

Devojka silovana, sud je kaznio batinama i zatvorom

V. Litera |||| - 23.11.2007. - 20:38


Sudije u Saudijskoj Arabiji zamerili devojci ¹to se neposredno pre silovanja vozila u kolima s mu¹karcem s kojim nije u srodstvu...


Jedna 19-godi¹nja devojka iz Saudijske Arabije, koju je silovalo sedam mu¹karaca, osuðena je pred sudom u toj dr¾avi na ¹est meseci zatvora i 200 batina zato ¹to se neposredno pre silovanja vozila u automobilu s mu¹karcem s kojim nije u srodstvu. Presuda „Devojci iz Katifa”, kako je nazivaju svetski mediji, ponovo je skrenula pa¾nju javnosti na rigorozni saudijski pravosudni sistem.





PRAVDA - Devojka iz Katifa je isprièala kako je mu¹karac s kojim se vozila zapravo pretio njoj i njenoj prodici.
- Da bi prestao, pristala sam da mu dam svoju fotografiju. Kad sam ga pitala da mi vrati fotografiju, on je odbio. „Vratiæu ti fotografiju ako se provoza¹ sa mnom kolima", rekao mi je - isprièala je 19-godi¹nja Saudijka amerièkom „Ej-Bi-Si njuzu".
Posle kraæe vo¾nje, devojci i vozaèu je drugi automobil prepreèio put. Opkolila ih je grupa njoj nepoznatih mu¹karaca.
- Jedan od njih mi je stavio no¾ pod grlo. Rekli su mi da æutim. Doveli su nas na mesto s puno palmi. Odveli su me u mraènu sobu. Onda su dvojica u¹la unutra. „Skini fered¾u", rekli su. Na silu su mi skinuli odeæu. Prvo me je silovao èovek s no¾em. Drugi je u¹ao unutra i ponovio ono ¹to je prvi uradio. Dva sata sam ih molila da me vrate kuæi. Rekla sam im da je kasno i da æe moji roditelji pitati za mene. Onda je treæi mu¹karac u¹ao u sobu. Posle treæeg, i èetvrti. On je poèeo da me ¹amara i da me davi. Peti i ¹esti su bili najizopaèeniji. Onda je jedan veoma debeo mu¹karac legao na mene i nisam vi¹e mogla da di¹em. Onda su me sva sedmorica silovala opet - isprièala je 19-godi¹nja devojka.
Naposletku, silovatelji su je odvezli kuæi. Prièa o masovnom silovanju je ubrzo poèela da kola po kom¹iluku i njena porodica je sve saznala.
- Brat me je udario i poku¹ao da me ubije. Svi su me gledali kao da sam ja kriva. Nisam mogla ni studije da nastavim. ®elela sam da umrem. Dvaput sam poku¹ala da se ubijem - preneli su amerièki novinari svedoèenje devojke iz Katifa.
Zbog vo¾nje sa mu¹karcem s kojim nije u srodstvu, ¹to je zabranjeno ¾enama u Saudijskoj Arabiji, ona je osuðena na 90 batina, ali je vi¹i sud kasnije poveæao kaznu zato ¹to je „osuðena poku¹avala da omete rad suda i da utièe na presudu preko medija". Sedmorica napadaèa optu¾eni su za silovanje i dobili su od dve do devet godina zatvora.


izvor:24 sata, 23.11.2007.

_________

Znam da je tema strasna, ali ovako skandalozna desavanja zasluzuju da imaju odjek i na ovom forumu, da se zapitamo kuda ide ovaj svet...

pig_am_am

da covek pozeli da kaze "hvala ti,boze,sto sam se rodio u srbiji"

pre jedno mesec dana na travel kanalu,saudijska arabija... voditeljka srece devojku (poreklom nemicu koja se udala tamo) u nekom soping molu i postavlja joj pitanje,a ova mase rukama govoreci da mora da pita muza da li moze da prica za tv. onda je pozvala muza telefonom i posle pricala otvoreno odakle je i tako to... :shock

za porodicu ove devojke iz price ona je "sramota". :roll:

Darker

Hm, koliko god je ovakav sistem surov, oni imaju svoja pravila. Ta pravila je ta devojka znala. Takoðe, sistem je tamo, verovali ili ne napravljen tako da maximalno ¹titi ¾ene! Ali samo ako se one pridr¾avaju pravila!
Iz na¹eg ugla ovo je nepravda, iz njihovog je pravda!
Nepravda je jedino zato ¹to njoj nije data moguænost da bira sistem, nego po roðenju mora da ga prihvati :hm Ako ga se recimo odrekne i pobegne na zapad - desiæe se da je roðeni brat ubije, ¹to se veæ de¹avalo po Nemaèkoj, posle èega je u jednoj muslimanskoj ¹koli umesto minuta æutanja-odjeknuo aplauz...

Al-Jasmina

 :hm Problem je sto ima momenata u kojima
cak i ako se devojka pridrzava pravila- pa nastrada- nastrada duplo!
Primer je devojka koju je silovao drug njenog brata-
koji se usunjao u zenski deo kuce(inace zabranjeno za muskarce sem najblizih rodjaka - otac, brat..)
Kada je devojka rekla ocu sta se desilo-
presuda serijatskog suda je glasila:
da je rodjeni otac udavi i da je zakopaju negde u pesku,
buduci da je silovatelj iz ugledne porodice, samim tim je devojka nedostojna da ga optuzi.
Sto je i bilo ucinjeno! :ninja:

uzasno!

AquArius

Ko je taj sto je vozio?
Kako je pretio?
Zasto se ona vozila sa njim?

Znate, cudno mi je kako je bila sama s njim u automobilu.
Sta joj je on?
Rod?

Na kazem da laze, vec da (znajuci svoja prava (?!)) neke stvari i nisu smele da se dese ..


darusaz

Потврђујем све ово као "експерт".  :wink: Свидело се било коме или не у Саудијској Арабији важе врло строга правила, а свакодневни живот се одвија по Курану. Ма колико вам се неке друге муслиманске земље чиниле "weird" све су оне либералније у неку руку од Саудијске Арабије.

Quote from: Darker on 25-11-2007, 12:08:06
Hm, koliko god je ovakav sistem surov, oni imaju svoja pravila. Ta pravila je ta devojka znala. Takoðe, sistem je tamo, verovali ili ne napravljen tako da maximalno ¹titi ¾ene! Ali samo ako se one pridr¾avaju pravila!
Iz na¹eg ugla ovo je nepravda, iz njihovog je pravda!
Nepravda je jedino zato ¹to njoj nije data moguænost da bira sistem, nego po roðenju mora da ga prihvati :hm Ako ga se recimo odrekne i pobegne na zapad - desiæe se da je roðeni brat ubije, ¹to se veæ de¹avalo po Nemaèkoj, posle èega je u jednoj muslimanskoj ¹koli umesto minuta æutanja-odjeknuo aplauz...

wolfeitzckie

QuoteСвидело се било коме или не у Саудијској Арабији важе врло строга правила, а свакодневни живот се одвија по Курану.

А јел се свиђа то женама у Саудијској Арабији? Претпостављам да их нико није ни питао.

dirigent

Sudijama bi odsekao onu stvar , pa nek osudjuju koga hoce.  :*:

Darker

Quote from: Al-Jasmina on 25-11-2007, 18:59:22
:hm Problem je sto ima momenata u kojima
cak i ako se devojka pridrzava pravila- pa nastrada- nastrada duplo!
Primer je devojka koju je silovao drug njenog brata-
koji se usunjao u zenski deo kuce(inace zabranjeno za muskarce sem najblizih rodjaka - otac, brat..)
Kada je devojka rekla ocu sta se desilo-
presuda serijatskog suda je glasila:
da je rodjeni otac udavi i da je zakopaju negde u pesku,
buduci da je silovatelj iz ugledne porodice, samim tim je devojka nedostojna da ga optuzi.
Sto je i bilo ucinjeno! :ninja:

uzasno!
Mislim da je to pre izuzetak nego pravilo. Znam da su silovatelji obièno ti koji su osuðeni na najstro¾e kazne, naravmno, ukoliko se devojka pridr¾ava pravila, nametnutih, naravno :wink:

Al-Jasmina

Nijedno drustvo ne sme da sracunato slaze ramenima nad izuzecima.

Darker

Sla¾em se, ali u svakom dru¹tvu izuzeci i postoje :wink:
A to da li su sraèunati, to je na njihovom dru¹tvu da osudi - ne na na¹em, u kojima takve stvari ne postoje :cvet

Al-Jasmina

 :cvet Jeste batistutice,
ali i u nasem drustvu silovatelji povremeno zive ko bubrezi u loju...
Mi osudjujemo to sto su te zene pod preteranom "zastitom", i to stoji... Oblacenje je najmanji problem, one se sasvim lepo neguju i oblace ispod chadora, stavise  vole da se doteraju :) i ponekad taj chador lepo dodje ako zeni nije dan za pricu da poznanicama  :)):

ostale stvari su mnogo veci problem,
poput toga sto se zena tretira kao neposlusna ovca koja je upala u tudju njivu i obrstila je do pola
pa "izblamirala" vlasnika?
Kao stvar koja ima sposobnost motorike, pa ako je programirana i prati data uputsva moze da zivi na miru, a u suprotnom svako ima pravo da iskoristi njenu omasku..

Znam, redak izuzetak, ali izuzetke iskoriscavaju upravo oni koji bi trebalo da najvise ispastaju...

Istina je da su silovatelji popili kazne, kul!
ali je bedak sto je zena popila vecu osudu,
stavise-ona je medijski silovana...  :ohwell:
i to je ono sto se ne menja tamo.... :ball2:



Girl

A ko nadgleda taj sistem, te zakone koji vladaju u svim tim ludackim zemljama?
Ne mogu da verujem sta je sve tamo zabranjeno!
Sta, muskarci su zivotinje, neko ko ne moze da se kontrolise ili ko ne odgovara za svoje postupke (ili odgovara jako malo) jer.........?(ne znam razlog) , a zena ako se ogresi o famozni zakon, sama je kriva i medijski i na svakakav nacin je lincovana!!?? Jer ona ZNA unapred sta je posle ceka!, sta? na vreme je upozorena!!??
Znate li da su studije, istrazivanja dokazala, iako se mozda cini da je to licni stav, da zene NISU KRIVE ako se u muskarcima rodi neka perverzija ili misao o zlocinu (u ovom slucaju sedmostrukog silovanja)!!?? Jer vlada misljenje da su zene same krive za sve sto se budi u muskarcu!! Ovo je siroka tema, i ne moramo sada o tome.
Ok, ova devojka NIJE trebalo da ulazi u kola nepoznatog muskarca, i treba da se kaje celog zivota zbog toga, ali zato sto je trebalo da pretpostavi da je to mozda neki ludak, da ako krene, ne mora nikad vise da se vrati (ziva), cim ju je on terao da se vozi s njim da bi joj vratio sliku - taj nije cist s namerama!, ne zivot da joj bude unisten zbog svakakvog linèovanja, odbacivanja, zeljama za samoubistvom i na kraju da zivi sa mislju da je ONA KRIVA! Nije ona kriva za taj sistem zakona, nije kriva sto mora da pazi na svaki svoj korak, nije kriva za tudju losu misao, nije kriva sto ima vise ludaka, nego normalnih!!! O, ne bila nikad na njenom mestu!!!!

Darker

Slo¾io bih se samo sa poslednjom tvojom reèenicom :wink:

Tolernacija dru¹tava ne funkcioni¹e tako ¹to æemo mi da civilizujemo indijance, nametajuæi im NA©U civilizaciju :wink:
Ameri(biv¹i Evropljani) imaju u sebi neverovatnu potrebu da civilizuju sve koji nisu "civilizovani". Ako ne mo¾emo da vas civilizujemo-uni¹tiæemo vas... A to potièe iz reèenice-sve te ludaèke zemlje...

Nijedan sistem nije savr¹en :wink: Ali alternativa je da svaki sistem bude-amerièki :bljak:

darusaz

Quote from: wolfeitzckie on 26-11-2007, 09:53:10
QuoteСвидело се било коме или не у Саудијској Арабији важе врло строга правила, а свакодневни живот се одвија по Курану.

А јел се свиђа то женама у Саудијској Арабији? Претпостављам да их нико није ни питао.

Хм... пази мораш да познајеш саудијску традицију, историју, породично право... Већина саудијских жена ни не зна да постоји живот друкчији од оног које оне воде. Саудијско друштво је једно од најзатворенијих на свету, и њихове власти се  веома труде још од почетка "оил бума" да максимално ограниче "страни утицај" на своје држављане.

Сума сумарум, наш и њихов свет су две потпуне различитости. И нисмо у стању да разумемо њих, али веруј ми они још мање разумеју нас.