Ceda trazio robiju za Cecu

Started by Bred, 26-11-2007, 16:11:22

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

pop

Quote from: Bred on 03-12-2007, 17:45:17

Cinjenice? Ne bih se slozio. Prvo mora se uzeti u obzir KO je to jelte rekao i sa kakvim namerama. Drugo, sto je jos bitnije, da ima elemenata za krivicno gonjenje Cece-istraga bi vec bila pokrenuta pa ako bi bilo dokaza, podignuta i optuznica.  :wink:



Ti se ne bi slozio, ali je to sto sam napisao ipak cinjenica jer je dokazana u svedocenju g-dje Raznatovic na sudjenju za ubistvo premijera. Skracena izdanja transkripta sa sudjenja su javno objavljivana na sajtu Ministarstva pravde, tu sam upravo i procitao, i u tome se ti i ja razlikujemo, moj shefe: tvoj izvor za ovo -
Quote from: Bred on 03-12-2007, 17:45:17
razumnu sumnju da je odredjivao i naredjivao pritvor za nekog coveka na osnovu nepostojecih dokaza koje, jelte, ima samo on i niko vise.
je Press, a moj izvor je nesto sto je posvedoceno na Specijalnom sudu. Tvoje pravo je da obrises ovaj post ako mislis da tema ne ide u pravcu u kojem ti zelis, ili da zakljucas temu, ali sama cinjenica da time pretis, dovoljno govori o tvojoj objektivnosti, nepristrasnosti i neostrascenosti.

Masha

#46
Ja se sve vreme pitam sledece -  sta bi tek bilo da se pop, ja i jos poneko pozivamo na cinjenice iz Pressa s obzirom na to da, kada samo ponovimo ono sto je gospodja Raznatovic sama izjavila, i to u svoju odbarnu, dobijamo neku vrstu ukora pred iskljucenje? (evociram uspomene iz srednje skole  :K). Ili epitet mirodjije. Zakljuvacaj, admine, sve sto mislis da treba, brisi sve sto treba, ali tesko da ces izbrisati gospodjine reci. Dakle, to da je pristala da da alibi svojim kumovima jer su spremali nesto bitno i vazno, sama je rekla i to je sasvim dovoljno dobar razlog da budes u pritvoru koliko i bilo ko drugi blisko povezan sa onima koji su osumnjiceni. To sto je ona srpska majka u tom slucaju ne pomaze.

Bred

#47
Quote from: Masha on 03-12-2007, 21:46:27
Dakle, to da je pristala da da alibi svojim kumovima jer su spremali nesto bitno i vazno, sama je rekla i to je sasvim dovoljno dobar razlog da budes u pritvoru koliko i bilo ko drugi blisko povezan sa onima koji su osumnjiceni. To sto je ona srpska majka u tom slucaju ne pomaze.
U pritvoru 4 meseca?? Katastrofa izjava.  :wall:
Quote from: pop on 03-12-2007, 21:28:18

Ti se ne bi slozio, ali je to sto sam napisao ipak cinjenica jer je dokazana u svedocenju g-dje Raznatovic na sudjenju za ubistvo premijera. Skracena izdanja transkripta sa sudjenja su javno objavljivana na sajtu Ministarstva pravde, tu sam upravo i procitao, i u tome se ti i ja razlikujemo, moj shefe: tvoj izvor za ovo -
Quote from: Bred on 03-12-2007, 17:45:17
razumnu sumnju da je odredjivao i naredjivao pritvor za nekog coveka na osnovu nepostojecih dokaza koje, jelte, ima samo on i niko vise.
je Press, a moj izvor je nesto sto je posvedoceno na Specijalnom sudu. Tvoje pravo je da obrises ovaj post ako mislis da tema ne ide u pravcu u kojem ti zelis, ili da zakljucas temu, ali sama cinjenica da time pretis, dovoljno govori o tvojoj objektivnosti, nepristrasnosti i neostrascenosti.
Istraga u vezi toga da li je Smrk odredjivao ko ce i dokle ostati  pritvoru je valjda u toku pa cemo da vidimo sta ce istraga, eventualni  proces i eventualni transkripti pokazati.
i opet dolazimo do onoga sto sam vec napisao
Quote from: Bred on 03-12-2007, 17:45:17
Drugo, sto je jos bitnije, da ima elemenata za krivicno gonjenje Cece-istraga bi vec bila pokrenuta pa ako bi bilo dokaza, podignuta i optuznica.  :wink:
Akcenat ovde treba da se stavi na to da je jedan drzavni funkcioner flagratno krsio ljudska prava
drugog COVEKA time sto je neopravdano dugo drzao u pritvoru. Ali kao i sve u Srbiji , ovde se polazi od postulata da je zrvta kriva sto me podseti na onaj slucaj u Saudijskoj Arabiji kada je silovana devojka osudjena sto je silovana  :wink:

Quote from: pop on 03-12-2007, 21:28:18Tvoje pravo je da obrises ovaj post ako mislis da tema ne ide u pravcu u kojem ti zelis, ili da zakljucas temu, ali sama cinjenica da time pretis, dovoljno govori o tvojoj objektivnosti, nepristrasnosti i neostrascenosti.
Apsolutno netacno. Stvar je principa. Nema dupliranja. To ce biti standard koji ce morati postepeno da se uvodi i postuje na forumu. Kao i malo smislenije diskusije.
A besmisleno je kad god neko spomene Cecu, Jecu, Seku ili slicno da se uvek isti ljudi javljaju sa slicnim komentarima na svakoj temi. Ovo je mali off, ali cisto da biste imali siru sliku i da ne pomislite da se odnosi striktno na vas.  :wink:

Girl

Bred, kad pogledas, nije normalno da u jednoj zemlji ubiju premijera, bilo je i vanredno stanje, pa se pritvor verovatno mogao produziti. A Ceda opet ko zna zasto nije izneo razloge u javnost, znas i sam kakva nam je drzava i da mozes biti ubijen na svakom koraku, ako nemas podrsku velikog broja gradjana, jedino ako si mafijas, kriminalac ili neki funkcioner koji obezbedjuje pomenutima azil mozes da ostanes ziv i zivis hm, lagodno.

Bred

Opet se udaljavamo od teme.
Brojne evropske institucije su potvrdile da je u Sablji bilo drasticnih kresenja ljudskih prava upravo i zbog neopravdano dugog pritvora bez podizanja optuznice.  :wink:

Masha

QuoteA besmisleno je kad god neko spomene Cecu, Jecu, Seku ili slicno da se uvek isti ljudi javljaju sa slicnim komentarima na svakoj temi. Ovo je mali off, ali cisto da biste imali siru sliku i da ne pomislite da se odnosi striktno na vas
Kao sto je jos besmislenije sto je Cedomir Jovanovic bio tema u svakoj politickoj temi, cak i onoj koja se odnosila na Velju Ilica. U ovoj temi je poptuno u redu pominjati ga kao i Cecu, njen lik i delo van muzicke karijere. A to na koga cu ja u ovoj temi staviti akcenat je moja stvar. I stvar mog principa. I moj zdrav razum Cecu ne smatra zrtvom i ne smatra da je normalno da ti kumovi budu Legija, Pacov, Kum i ostali organizatori svakavih s**** u ovoj drzavi. Moj zdrav razum ne moze nekoga ko je Arkana izabrao za muza da smtra moralnom osobom.

Bred

To je TVOJ izbor i nemas prava upravo zato da osudjes izbor bilo koga drugog koji se kosi sa tvojim.
To je prvo.
Drugo, O Smrku se nije toliko ponavljalo koliko o Ceci, mogu dati navedem statistiku, takodje, kad hgod se spomene Ceca neizbezno se nastavlja rasprava o muzici, narodnjacima, retrogradnosti i sledstvenom kvazielitizmu.
Molim pridrzavajte se smernica u kojem sam rekao da tema treba da ide a ti masho opet hoces da se raspravljas al' nece da moze.  :wink: :K

Smrda

Bredly,bre..a ko ovde pominje njenu muziku,aman?!?!?!
Niko je nije uzeo u iusta kao pevaljhku,vec kao osumnnjicenu...
mojne bre toliko da se strecas... :>

pop

Prema Krivicnom Zakoniku, prava onih lica koja su osumnjicena ili su u istrazi se smanjuju uvodjenjem vanrednog stanja, a ovlascenja javnog tuzioca se prosiruju, te on odredjuje pritvor na onoliko koliko misli da treba u konsultaciji sa drugim tuziocima i istraznim organima. Zakon je tu ispostovan, tako da je moguce da neko bude zadrzan u pritvoru mnogo duze nego kad na snazi nije vanredno stanje. To sto je u slucaju g-dje Raznatovic, kao i u mnogim drugim slucajevima (Vuchelic, general Aco Tomic itd.), proces obustavljen kada je na vlast dosla koalicija DSS-SPS, to je drugi problem. Za vreme Sablje, Srbija je primljena u Savet Evrope, najvazniju ustanovu koja se bavi zastitom ljudskih prava u Evropi. E, to su cinjenice, a o nekim drugim stvarima mozemo diskutovati ovako ili onako.

Quote from: Bred on 04-12-2007, 09:45:47
Istraga u vezi toga da li je Smrk odredjivao ko ce i dokle ostati  pritvoru je valjda u toku pa cemo da vidimo sta ce istraga, eventualni  proces i eventualni transkripti pokazati.

Istraga nije u toku jer je te navode dao neimenivani izvor Pressa , a ne neki relevantni svedok u bilo kojoj istrazi. Za vreme mandata prethodne Vlade, prema izjavama bivseg ministra pravde, Stojkovica na mitingu DSSa u Beogradu, detaljno je procesljan svaki slucaj u vezi zloupotrebe polozaja funkcionera DOSa. Ja mu verujem jer znam da bi cipelu svoju pojeo samo da strpa Chedu u zatvor. Treba imati u vidu i to da je Press ovaj tekst izdao nekoliko dana nakon toga sto je Cheda podneo tuzbu za zlocinacko udruzivanje i protiv Djoka Kesica, urednika Pressa.

Quote from: Bred on 04-12-2007, 09:45:47
Akcenat ovde treba da se stavi na to da je jedan drzavni funkcioner flagratno krsio ljudska prava
drugog COVEKA time sto je neopravdano dugo drzao u pritvoru
.

Shefe, o ovome ti pricam sve vreme, ti akcenat stavljas na nesto sto tvrdi Press, kazes 'da je jedan drzavni funkcioner uradio to i to'. Ja akcenat stavljam na delove biografije g-dje Raznatovic koji su, ponavljam, izneseni u Specijalnom sudu u njenom sopstvenom svedocenju.

E sad se pitam, zasto sam opet utrosio 15 minuta svog vremena na ovu temu, kad znam da se nista nece promeniti. Stalno ispadam sado-mazohista, ali sa druge strane, nadam se da sam barem malo pomogao u informisanju ljudi koji citaju ovu temu.

whatever

ОК, нисам хтео у ово да се укључујем али мислим да је битно да Бредли схвати, пре него што настави да виче `неправда` да је суштина ванредног стања привремена потпуна или делимична суспензија људских и других права које грађани уживају када исто није на снази, што извршна власт правда у да-не-кажем телеолошком маниру. И то није српски изум, нити избљувак опресивних времена, тако је у свакој држави, демократичној или не (да не причамо о активностима највећег светског извозника демократије на Куби). Да је кршења права притвореника било, то нико, па ни држава (која исплаћује надокнаде), не пориче, па ми је веома неукусна виктимизација краљице кича и шунда и њеног претварања у мученицу обести Шмрка. То `ванредно стање` јесте личило на диктатуру, и трајало је више него што је требало, и за то јесте у највећој мери крив данашњи ЛДП (односно један напаљени паћеник који се навукао на вожњу џиповима у пратњи полусуманутих појединаца са дугим цевима и маскирном униформом), али некакво `флагрантно` кршење било чијих права се коси са основном поставком ванредног стања.

Надаље, потпуно ми је апсурдно колико сте времена и речи потрошили на коментарисање чланка у Пресу!  :roll:  Суштински, Шмрк сигурно није потписао налог да се дотична притвори, то је урадио неки правосудни орган. Када се исти нађе `на тапету`, онда може озбиљно да се говори о умешаности Шмрка, или повреди права светице наше, гђе. Ражњатовић (која је за арсенал оружја који је држала по кући добила шипак, а Веља јој нашим парама целу ту робију у ЦЗ-у отплатио тродупло, слава му и хвала!  :wall:)

Bred

#55
 
Quote from: pop on 05-12-2007, 00:51:06
Quote from: Bred on 04-12-2007, 09:45:47
Akcenat ovde treba da se stavi na to da je jedan drzavni funkcioner flagratno krsio ljudska prava
drugog COVEKA time sto je neopravdano dugo drzao u pritvoru
.
Ok, ajmo ovako postoje indicijeda je jedan drzavni funkcioner flagratno krsio ljudska prava
drugog COVEKA time sto je neopravdano dugo drzao u pritvoru.
Zadovoljan sad?
:wink:
Opet ja licno verujem da tu ima i istine.  :wink:


---
Amnesti interne¹enel: Nacrt izve¹taja o kr¹enju ljudskih prava za vreme vanrednog stanja u Srbiji
Operacija masovne torture

U toku operacije "Sablja" uhap¹eno je èak 100 hiljada ljudi
Premijer Zoran Ðinðiæ ubijen je 12. marta 2003. godine. Odmah posle atentata vlasti su uvele vanredno stanje koje je ostalo na snazi do 22. aprila. Vlasti su takoðe pokrenule operaciju "Sablja" - obraèun velikih razmera sa elementima organizovanog kriminala, koji su kako smatraju vlasti stajali iza ovog ubistva. Ministarstvo unutra¹njih poslova saop¹tilo je 21. aprila da je vi¹e od 10.000 ljudi bilo uhap¹eno tokom vanrednog stanja, od kojih je oko 4.500 ostalo u pritvoru.
Prilikom prijema Srbije i Crne Gore u Savet Evrope 3. aprila, Amnesti interne¹enel je javno izrazila svoju zabrinutost da neki aspekti odredbi o vanrednom stanju mogu da podstaknu kr¹enje ljudskih prava1. Organizacija je posebno bila zabrinuta zbog odredbi koje su dozvoljavale Ministarstvu unutra¹njih poslova da u zatvoru dr¾i ljude i do 30 dana i da im uskrati posete advokata i èlanova porodice, a da za pritvor ne zatra¾i  odobrenje kompetentnog sudskog tela, ¹to predstavlja kr¹enje meðunarodnih standarda.
Neogranièenu prirodu prava "habeas corpus" èak u vreme vanrednog stanja potvrdio je i Komitet za ljudska prava Ujedinjenih nacija (2). Presude Evropskog suda za ljudska prava potvrdile su da se pravo da sudsko telo izvr¹i reviziju pritvora primenjuje i u vanrednim situacijama èak i tokom oru¾anih sukoba (3). U to vreme Amnesti interne¹enel je upozorila da preovlaðivanje optu¾bi o policijskoj torturi i lo¹em tretmanu uhap¹enika - optu¾be koje je Amnesti interne¹enel u nekoliko navrata predoèila vlastima Srbije i Crne Gore (4) - kao ¹to je period izolacije u pritvoru na stotine osumnjièenih mo¾e samo da izazove zabrinutost.
Srpska skup¹tina je 11. aprila prihvatila amandmane na Zakon o organizaciji i nadle¾nosti vladinih ovla¹æenja u suzbijanju organizovanog kriminala koji su bili suprotni meðunarodnim standardima. Posebno amandmani koji su dozvoljavali Ministarstvu unutra¹njih poslova da odobri pritvor èak do 60 dana bez odobrenja suda ili sudskog tela. Posle uèestalih kritika sa brojnih strana ukljuèujuæi i Amnesti interne¹enel, Ustavni sud Srbije je 5. juna ocenio da su ovi amandmani neustavni i suspendovao ih.
Amnesti interne¹enel tra¾i da se oni odgovorni za ubistvo premijera Ðinðiæa dovedu pred lice pravde, ali podvlaèi da poku¹aj da se to postigne moraju biti u skladu sa po¹tovanjem meðunarodnih standarda i ne sme se pribegavati torturi.
Srbija i Crna Gora (kao Savezna Republika Jugoslavija) ratifikovala je konvenciju Ujedinjenih nacija protiv torture i ostalih okrutnosti, nehumanog ili degradirajuæeg tretmana ili ka¾njavanja, koji zabranjuje torture ili nehumane oktrutnosti ili degradirajuæi tretman u svim sluèajevima i pod svim uslovima, kao i èlana 3. Evropske konvencije za za¹titu ljudskih prava i fundamentalnih sloboda (ECHR), koju je Srbija i Crna Gora potpisala prilikom prijema u Savet Evrope.
Amnesti interne¹enel je duboko zabrinuta zbog detaljnih optu¾bi povodom torture uhap¹enih od strane snaga bezbednosti u vezi sa operacijom "Sablja", ukljuèujuæi gu¹enje stavljanjem kesa od plastike ili drugih materijala na glavu osumnjièenih, prebijanje i kori¹æenje elektriènih ¹okova na glavu i telo, kao i la¾ne egzekucije.
Prve javne detalje optu¾be o torturi pritvorenih, uhap¹enih tokom operacije "Sablja" objavio je Institut za praæenje rata i mira iz Londona (IWPR) 4. juna 2003. (5). Institut je saop¹tio da su mnogi pristali da govore samo pod uslovom da ostanu anonimni zbog straha da æe biti iznova uhap¹eni ili podvrgnuti drugim formama slu¾benog pritiska. Neki su, meðutim, dali javne izjave dok su optu¾be onih koji su ostali u pritvoru saop¹tili njihovi advokati ili èlanovi porodica. Posle objavljivanja izve¹taja Instituta delegacija Amnesti interne¹enel posetila je Srbiju u julu. Delegacija je sakupila informacije koje su potvrdile izve¹taj Instituta, kao i informacije o brojnim sluèajevima torture i lo¹eg tretmana. Amnesti interne¹enel je o tome detaljno izvestila srpske vlasti.
Amnesti interne¹enel veruje da su sledeæi sluèajevi torture vrlo ilustrativni za ra¹ireno kori¹æenje torture od strane policije, posebno u sluèajevima kad su uhap¹eni smatrani sitnim kriminalcima, koji su u velikoj meri bili van javne pa¾nje i bilo je malo verovatno da æe njihove optu¾be biti javno saop¹tene.

<a href="http://www.danas.co.yu/20030908/hronika3.html" rel="nofollow">izvor</a>
---

whatever, covece sta ti pricas???
OGRANICENJE da, krsenje i gazenje NE!
Katastrofa.


Quote from: pop on 05-12-2007, 00:51:06
Za vreme mandata prethodne Vlade, prema izjavama bivseg ministra pravde, Stojkovica na mitingu DSSa u Beogradu, detaljno je procesljan svaki slucaj u vezi zloupotrebe polozaja funkcionera DOSa. Ja mu verujem jer znam da bi cipelu svoju pojeo samo da strpa Chedu u zatvor.
O tome i ja pricam. Da je bilo kakvih ozbiljnih dokaza o Cecinoj umesanosti u ubistvo Dindjica ili njeno znanje za toliko oruzje , u vreme DOSove i Smrkove vlasti, SIGURNO bi bila krivinco gonjena.  :wink:
I gde onda stizemo? Opet na to da ce buducnost, nadam se, mnogo toga rasvetliti.

I ovde nije poenta samo u Ceci. Mogao je to biti bilo ko drugi.

Ono sto je veoma zabrinjavajuce jeste to sto su celnici DOSove vlasti VEROVATNO znali za krsenja ovih ljudskih prava a postoje i indicije da su neki [Smrk npr] podsticali drzavne ili sudske organe na svesno krsenje ljudskih prava.

Pope, verovatno znas koliko bi tesko bilo dokazati da je Smrk vrsio uticaj na bilo kog, potpisao sigurno nije i zbog toga ce to i ostati na nivou spekulacija sto ne znaci da NIJE tacno.  :wink:

whatever

Quote from: Bred on 05-12-2007, 09:11:31
whatever, covece sta ti pricas???
OGRANICENJE da, krsenje i gazenje NE!
Katastrofa.

Формално говорећи нема кршења или `гажења` нечијих права ако су му иста суспендована. Међутим, ја уопште не намеравам да негирам чињеницу да је та суспензија у овом случају била противуставна и у колизији са међународним стандардима, то је у крајњој линији и сама држава имплицитно признала. И притом не треба бркати људска са грађанским правима. У периоду после 9/11 велики број држава има законе које дозвољавају задржавање особа осумљичених за тероризам у притвору на неограничено време уз додатна ограничења права окривљеног на браниоца и експедитиван поступак. Између осталог, ова могућност постоји и у нашој држави, па о томе нико не говори као о кршењу елементарних људских права која суштински постају веома релативна категорија. И то је трагедија ове приче. Да се наклапањем о некој тамо Цеци и неком тамо Чеди маргинализује голгота људи који су у истом том притвору били у далеко лошијим условима од Цеце, изложени вероватно и физичкој тортури, и притом додатно релативизује једнакост свих у правима и дужностима. Зато је овај чланак крајње неукусан и претенциозан, а свако агитовање које се темељи на њему под изговором заштите нечијих елементарних права заправо извргавање истих руглу, јер ова прича нема никакве везе са слободама, већ личним анимозитетима два мафијаша од којих један има `тољагу` па би мало да се свети.

А ти би Бредли ондаК, као такав хуманиста какав инсистираш да будеш, морао да уважиш пресумпцију невиности и да станеш у одбрану Нафиксаног чији се углед блати иако је он, као и свако други, `невин док му се правоснажно не изрекне пресуда`  :wink:

Bred

Quote from: whatever on 05-12-2007, 10:28:36
Quote from: Bred on 05-12-2007, 09:11:31
whatever, covece sta ti pricas???
OGRANICENJE da, krsenje i gazenje NE!
Katastrofa.
Да се наклапањем о некој тамо Цеци и неком тамо Чеди маргинализује голгота људи који су у истом том притвору били у далеко лошијим условима од Цеце, изложени вероватно и физичкој тортури, и притом додатно релативизује једнакост свих у правима и дужностима. Зато је овај чланак крајње неукусан и претенциозан, а свако агитовање које се темељи на њему под изговором заштите нечијих елементарних права заправо извргавање истих руглу, јер ова прича нема никакве везе са слободама, већ личним анимозитетима два мафијаша од којих један има `тољагу` па би мало да се свети.
Tvoje vidjenje. Ne slazem se.
Quote from: whatever on 05-12-2007, 10:28:36
А ти би Бредли ондаК, као такав хуманиста какав инсистираш да будеш, морао да уважиш пресумпцију невиности и да станеш у одбрану Нафиксаног чији се углед блати иако је он, као и свако други, `невин док му се правоснажно не изрекне пресуда`  :wink:
Kao sto rekoh, smatram da je Smrk jedno veliko zlo koje je zadesilo nas narod, nazalost.  :wink:
Naravno, svako jeste FORMALNO nevin dok se ne dokaze suprotno. A dokaze je u mnogim slucajevima veoma tesko naci, kao sto je vec poznato, ali nedostatak dokaza ne lisava mene prava na licno misljenje i utisak.  :wink:

Masha

QuoteNaravno, svako jeste FORMALNO nevin dok se ne dokaze suprotno. A dokaze je u mnogim slucajevima veoma tesko naci, kao sto je vec poznato, ali nedostatak dokaza ne lisava mene prava na licno misljenje i utisak.
I zbog svega ovoga sto si naveo Ceca jeste formalno nevina - pozivam se na svoje pravo na licno misljenje i utisak.

Roben

ја просто не могу да верујем о чему ви пишете оволике постове  :wall: :wall: :wall:
па све су то иста г*вна бре